1. leht 1-st
Välisseina soojustamine seespoolt, kui väljast soojustamata.
Postitatud: 06 Dets 2012, 11:59
Postitas Asjalik võhik
Raha ei ole et töömeest ja professionaalset abi küsida. Midagi aga pean ette võtma, ei taha talv otsa ilma ka kütta.
Jutt toa välisseinast. Kas peaksin enne villa ja kipsplaadi kasutamist seina niiskustõkkega üle tegema? Kuidas peaksin toimima? Maja kivisein üsna vana ja laseb ikka palju külma ja niiskust läbi.
Re: Välisseina soojustamine seespoolt, kui väljast soojustam
Postitatud: 06 Dets 2012, 18:13
Postitas sashaobrok
Kivisein ei lase niiskust läbi vaid ta on külm ja külmale pinnale kondenseerub toas olev õhuniiskus. Selle nüüd villa ja kipsiga kattes läheb olukord veel hullemaks ja tagajärjeks on hallitusseente eosed toaõhus. Pikemaajalisel sissehingamisel põhjustavad mitmeid erinevaid põnevaid haiguseid...
Re: Välisseina soojustamine seespoolt, kui väljast soojustam
Postitatud: 06 Dets 2012, 23:00
Postitas AHEL
No nii,tegin minagi endale sama seina veneaegses tellismajas kus seina konstruktsioon järgmine väljast sisse(120mm tellis,50mm õhuvahe,250mm tellis)panin siis 1:1-le niiskustõkke,siis karkass ja vill 50mm(kuna rohkem ei ole soovitatav väidetavalt)ja siis aurutõkkepaber,risti rovitus 25x50mm ja kips peale.Soovitajaks ei olnud mingehitajaksi isehakanud naabrimees vaid pädev isik.Tean ka et ennekõike ikka väljast soojustada kivimaju aga nagu nende korteriühistutega on siis seee võimalus puudub lähi aastakümnetel.Ja siis tegingi seest ,et kas nüüd minna uuesti nende pädevate isikutega vaidlema või saab ka muud moodi veel pesakonna päästa.
Re: Välisseina soojustamine seespoolt, kui väljast soojustam
Postitatud: 07 Dets 2012, 14:44
Postitas Teinekülaline
Kui olete otsustanud vaatamata lõpututele hoiatustele sellise lahenduse kasuks, siis paar märkust.
Niiskustõke sellises kohas on suisa saatanast. Seestpoolt soojustamise põhihäda on selles, et õhuniiskust paremini läbilaskev kiht (vill) on õhuniiskust halvemini läbilaskvast kihist (kivist) seespool. Kui te kivi pinnale tõmbate niiskustõkke, siis te suurendate veelgi seda vastuolu.
See lubatav (soovitatav) 50mm villa on nüüd küll kontekstist välja rebitud ja kehtib hoopis teise situatsiooni kohta. Nimelt soovitatakse, et aurutõkkest sissepoole jääv soojustus ei oleks mitte rohkem kui 25% kogu soojustusest. Minimaalse normidele vastava soojapidavuse välisseinas annab 200mm paksune villakiht (U-arv alla 0.2) ja sellest 25% on parasjagu 50mm.
Kui seinas on 250mm silikaattellist ja sellest seespool 50mm villa, (silikaadi soojusjuhtivus (lambda) 0.7, villal 0.04) siis selle villa soojapidavus on suisa 3,5 korda suurem kui silikaadil.
Toimivaid lahendusi sellises olukorras oleks põhimõtteliselt kaks:
Seestpoolt soojustada täiesti aurukindla soojustusmaterjaliga. Väidetavalt on selliseks vahtklaas vms, ise pole oma silmaga näinud, ei oska kommenteerida.
Teine, esmapilgul veidi jabur, variant on lugeda see silikaatsein täies mahus välisvoodriks ja sellest sissepoole tekitada tuulduv õhuvahe, siis tuuletõke, soojustus, siseviimistlus mida iganes.