1. leht 2-st

Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 18 Sept 2006, 09:04
Postitas coeng3
Elektripõrandaküte..Termostaat selline ca. 8X8cm , paremal all väike regulaator.
Kõik nagu töötab, imelik, et roheline diood ei sütti kui temperatuur on saavutatud, punane lihtsalt kustub ja jääb mulje, et süsteem on üldse maas...Samas aga soojendab..Käitub nagu elektriradikas-kas põleb punane või ei põle üldse mitte midagi..Termostaat tuttuus, roheline diood sees olemas..Käitub nii algusest peale..Imelik, uuel asjal valgusdiood läbi ?

Postitatud: 18 Sept 2006, 18:26
Postitas sven77
Kas agul kui anduri sesse lülitad ikka põleb roheline?
Ise enesest kui asi töötab ja tuluke on savi siis las olla aga muidu lase andur ringi vahetada.
Hiljem võib üldse pees minna, kes teab mis tal viga.

Postitatud: 21 Sept 2006, 08:49
Postitas sundehitaja
Mul sama probleem.Lülitasin eile õhtul põrandakütte esimest korda sisse ja roheline diood ei tööta.Võtsin termostaadi seinast välja ja kontrollisin töötava termostaadi otste pingestatust sisse ja väljalülitatud olukorras.Mul on iga tahes mulje, et probleemi tegelikult pole.Kui on punane ,siis on küte sisse lülitatud ja kui on 'pime' siis on ta väljas.Mõõtsin üle ka veel igaks juhuks kaabli takistuse(see oli OK).Seega pole katkestusi ega lekkeid(muidu rakenduks lekkevoolu kaitse).Termostaadi relee plõksib ka täiesti normaalselt(s.t. lülib sisse ja välja).Kuna ma olen juba teine, kes märkab sama probleemi ,siis on see peaks see olema mingi teine põhjus kui lihtsalt vigane või valepidi skeemi sattunud diood.Kui leian infi,eks kirjutan;kui leiab keegi teine ,oleksin tänulik kui ta ka kirjutaks.

Postitatud: 21 Sept 2006, 09:02
Postitas sundehitaja
Kirjutan kohe järgi ,sest vist sain jälile.Roheline tuli põleb ,siis kui sisse on lülitatud temperatuuri alandamine s.t. termostaat töötab koos programmkellaga ,mis juhib temperatuuri alandamist näiteks öisel ajal.Kui see temp. alandamise funktsioon on kella poolt parajasti sisse lülitatud, põleb ka roheline tuli.Teen järelduse,et kui programmkella küljes pole, ei ole ka põhjust ,et roheline valgusdiood üldse sisse peaks lülituma.

Postitatud: 21 Sept 2006, 15:26
Postitas Vilkus
Minul põrandakütte termostaadiga selline mure, et lülitades põrandakütte sisse ning keerates regulaatorit süttib punane tuli alles u. 5-nda jaotuse peal ( asjal 10 jaotust ). Jama sai alguse sellest, et remondi käigus oli põrandakütte andur liikunud rüüsi sees õigest kohast välja u. 40cm ja võttis temperatuuri mitte põrandast vaid rüüsi sellest osast mis oli betoonist juba väljas. Lülitades põrandakütte sisse süttib roheline tuli. Tegelikult peaks süttima punane tuli kui asi kütma hakkab. Proovisin põranda täiesti maha jahutada ning siis uuesti kütte sisse lülitada. Ikka süttib punane indikaator alles 5-6 jaotuse juures kuigi põrand soojeneb samuti. Kui ma ei eksi , siis peaks termostaat kütte vahepeal välja lülitama kui on saavutatud vajalik temperatuur. Minu küttel aga seda väljalülitust ei toimu vaid asi kütab edasi maksimumjõudlusel. Regulaatori miinimumi keerates töötab küte maksimumil kuigi põleb roheline tuli.

Postitatud: 21 Sept 2006, 15:45
Postitas Vilkus
Termostaadiks DEVI 520

Postitatud: 22 Sept 2006, 10:08
Postitas sundehitaja
Lugedes seda remondi asja pakuksin välja nii:Sinu andur mõõdab praegu põranda lähedal olevat toa õhu temperatuuri ja toimib umbes nagu õhk termostaat.Kui toa õhu temperatuur on kõrgem kui põrandal,siis tulebki regulaator suuremale temp keerata kui tahad et küte rakenduks.See, et rohlise tule ajal küte taga on ,seda on raske kommenteerida või õigemini tahaks teada kuidas Sa seda kindlaks tegid, et rohelise tule ajal küttekaablit vool läbib?Kas punaselt rohelisele ja vastupidi lülitusel termostaadis asuv relee ikka lülitub(seda peaks kõrvaga kuulda olema)?

Postitatud: 22 Sept 2006, 16:03
Postitas Vilkus
Ümberlülituse klõps on kuulda kui lülitub roheliselt punasele või vastupidi. Andur sai vanale kohale tagasi lükatud, kuid ei muutunud miskit. Täiesti mahajahutatud põrandale kütte sisse lülitades muutub põrand nii kuumaks, et palja jalaga on ebamugav sinna astuda kuigi termostaat on reguleeritud miinimumi peale( 10 jaotuse juures 1 peale). Õhutemperatuur tavaliselt tublisti madalam kui põranda oma ja seega ei saa ka see olla põhjuseks, et termostaat näitab kütmist alles 7-8- nda jaotuse juures.

Postitatud: 25 Sept 2006, 09:13
Postitas sundehitaja
Asi läheb juba huvitavaks.Järgmine asi mida võiks kontrollida on anduri korrasolek.Kui võtad DEVI termostaadid internetist või kui Sul on säilinud poest ostetud juhend,siis seal on antud anduri takistused erinevatel temperatuuridel.Hangi tester,lülita küte kilbist välja,võta anduri otsad lahti
ja mõõda takistust.Vaata mida saad võrreldes instruktsiooniga.Veel parem kui saaksid anduri põrandast kätte ja siis mõõdad takistust näitaks õues ja siis sooja toas.Takistus peaks muutuma sõltuvalt temperatuurist. Praegu tundub ,et võimalikuks probleemiks on anduri vigastus.Rohkem hetkel midagi välja pakkuda ei julge enne kui anduri korrasolek pole kontrollitud.
Igaks petteks kontrolli kas kõik traadid ,mis termostaati lähevad on ikka korralikult kruvide all kinni.Tihti on elektriga seotud probleemid lihtsalt ühenduste probleemid.

põrandasoojendus

Postitatud: 04 Jaan 2007, 12:31
Postitas korteriomanik
Tere, selline mure põrandasoojendusega (Eberle pult). Käike on asjandusel 5, punane tuli hakkab põlema alles põhja keerates, see nn. klõps käib ka alles lõpus, kui ratast enam keerata edasi ei anna. Kas see on normaalne - st madalamaid käike 2, 3 kasutada ei saa. Kuna korter on uus ja garantii olemas, siis peaks arvatavasti ehitaja selle korda tegema, aga kuna ma ise ka ei tea mis võib viga olla, siis ehitaja keerab jälle 5'nda peale ja "näe töötab". Kas keegi oskab aidata??

Postitatud: 05 Jaan 2007, 08:36
Postitas Külaline
vaata äkki on nupp valesti otsa pandud

Postitatud: 09 Jaan 2007, 09:50
Postitas korteriomanik
Tundub, et sain asjale juba pihta.

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 29 Nov 2009, 23:52
Postitas Külaline
Milline see lahendus siis oli, mul saba probleem?

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 30 Nov 2009, 02:01
Postitas Murphy
Kui enam mite miski ei aita, siis lugege instruktsiooni...!

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 30 Nov 2009, 11:10
Postitas Küülaline
Külaline kirjutas:Milline see lahendus siis oli, mul saba probleem?
Kaevate 3 aastat vana teema üles - kui sul on saba probleem, siis öeldi ju, et nupp oli valesti otsa surutud.

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 24 Jaan 2010, 22:58
Postitas Etsmees
Mul ka Eberle termostaat (viie astmeline). Nupp küll põhja keeratud, aga põrand vaid kergelt leige. Kusjuures alguses nii ei olnud, vaid alles nüüd kui tulid tõsisemad talvekülmad. Veidi leebemate ilmade puhul oli põranda temperatuur täiesti reguleeritav, hoidsin termostaadist nuppu teise ja kolmanda astme vahel ning isegi seejuures oli täiesti normaalselt soe põrand. Kas midagi sellist võib ka juhtuda, et suuremate külmade puhul võib põrandakütte juures midagi üles öelda? Tänud ette.

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 25 Jaan 2010, 00:09
Postitas Külaline
Võimsust jääb ilmselt väheks. Sellisel juhul peaks küll termostaat kütet 24/7 taga hoidma (ei lüli välja kuna ei saavuta seatud temperatuuri).

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 25 Jaan 2010, 09:02
Postitas dumbuser
Välise temperatuuri muutus seda kütet küll kuskile poole katkimineku suunas ei mõjuta. Kui külmaga on jahe siis ongi siuke "serva peal" võimsus valitud või on mingi muu jama, nagu näiteks see, et see põrand kütab ka midagi muud ja see muu asi jahutab väga hästi. Tolle viimase variandi puhul on reeglina mingi soojustus kuskil kas vilets/üldse puudu/katki läinud.

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 01 Dets 2010, 09:55
Postitas ruudivoller
Mul on mure, mis haakub selles teemas varem juttu olnud devireg 520 regulaatoriga. Nimelt samuti lülitub täiesti külma põrenda puhul põlema punane tuli ja käib relee klõps alles poole peal 10 skaalal, aga see on väiksem mure. Nimelt, kui tuli süttib roheliselt punaseks ja käib klõps, siis mingit voolu indikaatorlamp küttekaablisse minevatelt klemmidelt ei näita. Kas kellelgi on aimu, mis seal võiks viga olla ja kas kusagil keegi sellist asja ka parandab. Juhul kui ei paranda, siis kas võin antud regulaatori asemele ühendada suvaliselt valitud uue regulaatori, või on seal ka määrav see, milline on põrandasse paigaldatud temperatuuri andur?

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 27 Juul 2014, 19:03
Postitas peepejott
Ehk oskab keegi nõu anda. Nimelt paigaldatud põrandaküte, nüüd oli vaja ühendada ka regulaator. inimene oli toite vedanud 3Gx2,5 kaabliga, anduri ilusti lükanud kõrisse ja korralikult lõpuni ning toosis olemas ka põrandaküttekaabli otsad. Kõik olemas mis vaja. Regulaator aga mingit uuemat sorti, mida ise pole näinud, kiirklemmidega, mitte kruvi alla keeratavad otsad. 2,5ne kaabel läheb ilusti sinna aukudesse, probleem aga kiudsoontega. Nimelt kiudsoont ei saa sinna kiirklemmi alla suruda ja vaja otsa üpanna hülsid, kaasas olid regulaatoriga aga väga väikesed hülsid, mis ei sobi ka 1,5sele kaablile. Tegu EBERLE tootega ning kaasas selline instruktsioon nagu ka siin foorumis kunagi läbikäinud juba http://www.sileka.fi/Pdf/52522.pdf

See eest on regulaator aga teistmoodi.

Näiteks siin teemas on pilt EBERLE regulaatorist, kus kõik väga arusaadav: viewtopic.php?f=8&t=44647

Tavalise N alla toite neutraal kilbist ja tavalise L alla toite faas kilbist tuleva kaabliga. Edasi põrandakütte kaabli N ja L sinna kus nool alla märk ning kütte tähis ning anduri otsad sensori juurde. Maandus sinna kus tähis. Kõik väga lihtne. Age sel uuemal EBERLE omal pole eraldi toite ja küttekaabli N ja L . Pole ka kohta kus kirjas sensor ja üleüldse ei klapi ka kaasasolev skeem tegeliku regulaatoriga.

nüüd küsimus,et kas vale regulaator on antud inimesele ja see ei sobigi selle küttega? Kas piisab kui lihtsalt suuremad hülsid külge ja kiirklemmi alla? Ning kas keegi on antud reg. ühendanud või teab mingit head skeemi kus kõik korrektselt kirjas ja joonised olemas.

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 27 Juul 2014, 20:32
Postitas Küülaline
peepejott kirjutas:üleüldse ei klapi ka kaasasolev skeem tegeliku regulaatoriga ... kas keegi on antud reg. ühendanud või teab mingit head skeemi
Kuidas me võime seda teada, kui ei ole näinud ei regulaatorit, ega ei tea ka termostaadi tüüpi. Tee vähemalt pilt sellest regulaatorist, kus klemmid ja nende tähised näha oleks.

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 29 Juul 2014, 19:33
Postitas peepejott
Eberle oma
Eberle oma
kütte-regul..jpg (16.5 KiB) Vaadatud 10590 korda
Siin on pilt regulaatorist.

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 29 Juul 2014, 19:40
Postitas madis64
See pilt on küll "siil udus" - mitte üks tekst ei ole loetav.

Mis selle regulaatori tüübitähis on?

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 29 Juul 2014, 19:49
Postitas Küülaline
Pilt on küll hirmus udune ja juhtmeotsad varjavad osa kirju, aga kõigil klemmidel on ju kirjad juures. NTC tähendab andurit. L on ka selgesti näha.

Re: Eberle termostaadi imelik käitumine.

Postitatud: 29 Juul 2014, 21:49
Postitas peepejott
Kahjuks jah sel hetkel oli käepärast vaid töötelefon, mis ei hiilga oma pildikvalitedi poolest. See selleks. Sellise regulaatoriga puutun kokku esimest korda. NTC anduri otsad, maanduse koht ka olemas. L juurde toitekaabli faasisoon,aga eraldi ei näe ma kohta kuhu lähevad küttekaabli otsad, kas lihtsalt samasse kohta kuhu N ja L toitesooned? Üleval vasakul regulaatoril koht kuhu ühendatakse läbi programmkella. Siiani arusaadav. Paremal all L, 2 kiirklemmi, kas sinna siis üks faasisoon ja teine küttekaabli isoon?

ja mis lahendus oleks kiudkaabli ühendamiseks, sest ainuke plank kaabel on mul toite oma 3Gx2,5.
Kiud muudmoodi sinna ei jää kui ainult hülsside abil, komplektis oli vaid väike pakk, 5tk pakis, hülsid, mis jäävad väikseks.