KENA KÖIK !

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andsin Teile juba varem märku, et aeg on asuda penskari staatusesse. Oli plaan sinna jõuda paari nädala pärast, aga kuna elu läheb tiheks, siis alustan juba täna, foorumist. Ma tunnistan suure rõõmu ja aususega , et siin sain hulga Meistrimeestega tuttavaks ja hulk aega ka elust siin kenasti suheldud, ööl ja päeval. :blink: Kindlasti tänan mehi, kes võtsid skoorida mulle oma hinnangu. Juhanit küll eriti ;)
Edaspidi avan aegajalt oma PS postkasti :rules:
Tuleb Tootsi kombel tunnistada, et mõnele Kiire kommetega tüütusele ikka oleks kulunud ka lihtsalt üks hea keretäis tappa anda.

Nüüd ongi köik.

KENA KÖIK

:yahoo:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas motamees »

Nüüd jääb foorumis vaikseks. :(
Ehk Robi ikka suudab seda vedada. :scratch:
Õnneks jääb Kaminahju poolt edastatud info kõigile tarbida. Ja seda on palju. :good:
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas rokikas »

motamees kirjutas: Ehk Robi ikka suudab seda vedada. :scratch:
"Aastatetagustes sõjaväeuuringutes võrdlesid teadlased väikeste, erineva intellektuaalse koostisega gruppide tegutsemist. Nad avastasid, et suurima tarkade inimeste protsendiga gruppide sooritused olid kõige kehvemad. Tuli välja, et targad väitsid, nagu oleksid nende ideed kõige paremad ja midagi ei saanud tehtud. Kõige edukamad olid grupid, kus oli üks tark inimene ja ülejäänud grupp allus temale. Väidaksin, et seega rikuks liigne intelligents kõik ära.
Scott Adams"
Järelikult meil on lootust :grin:
kaminahi kirjutas:aeg on asuda penskari staatusesse.:
Ära siis seejuures unusta et igaüks peab olema kunagi noor ja on täiesti ükskõik, mis vanuses. :wave:
pottkivi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 20 Okt 2008, 19:21
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas pottkivi »

motamees kirjutas:Nüüd jääb foorumis vaikseks. :(
Ehk Robi ikka suudab seda vedada. :scratch:
Õnneks jääb Kaminahju poolt edastatud info kõigile tarbida. Ja seda on palju. :good:
Tere.
Kui mitmes seekordne Raivo minemine ja lõplik hüvastijätt juba on :?:
Minul on igaljuhul järg sassis kas neljas või... ;)
Parimat.
Mati Malm
http://www.kodusoe.ee
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Kõige edukamad olid grupid, kus oli üks tark inimene ja ülejäänud grupp allus temale. Väidaksin, et seega rikuks liigne intelligents kõik ära.
:D Edukust võib mõõta kvantitatiivsete ja kvalitatiivsete omaduste põhjal, lisaks selle edu jätkusuutlikus?
Väike "näopeks" hoiab vahest erksana, vahest sunnib loobuma. Keegi ütles kunagi umbes nii (vist oli kasutaja trebla): " elementaarsete asjade üle kordamine/kirjapanek, sunnib ennastki teadmisi kontrollima/täiendama".
Seega, "Take It Easy". Saajaid on alati rohkem kui andjaid ja kui ei anna
oled ... - "nii kui nii". ;)
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Ma küll väga vabandan oma saripostituse pärast aga leidsin juhuslikult visuaalse väljenduse oma eelneva jutu mõttele.
Väga paljud, kes mõistavad teha nii, ei suuda/taha/oska (jne.)
teha seda.
Esimene aga ilma teiseta on kindlasti võimatu ( kui mõned üksikud geeniused väljaarvata).
Sundida aga esimesi teiseks tegevuseks ei saa (nimetatagu kelleks tahes). Mina
isiklikult hindan Õpetajaid kõrgelt, kuigi ei pruugi "virtuoosina" neid sama kõrgelt hinnata. :oops:
Tile-Tant
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 08 Juul 2009, 10:45
On tänatud: 3 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Tile-Tant »

Tere,

väike repliik ka minult.
olen paljudelt pensiunäridelt kuulnud, et aega pole enam üldse...
Hr. Kaminahi ettenägeliku inimesena, siis juba enne lõpetab selle voorumivärgi ära, sest kui käid tööl, siis on ikka aega voorumites möllata, aga ega pinsil olles seda aega enam leia.
oli vahel tore lugeda neid impulsiivseid "sõnasõdasid", kuigi vahel oleks nagu tahtnud kõrvalt öelda, et " mis te mehed vaidlete, kas teil käsi ei olegi,vää???" ( pooldan siiski vägivallatut võitlust)
aga eks nüüd ole elu siin voorumis ja eestis üldse rahulikum, sest meil nüüd Harta12 ja enam-vähem kõik önnelikud!
Kena kõik ja head pinsipölve!
anski
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 27 Mai 2012, 03:02
On tänanud: 60 korda
On tänatud: 52 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas anski »

Tere!

Kaminahjut hindan väga kõrgele pottsepanduses kellelt on palju ka endal õppida. Ja mis kõige parimat selle foorumi jaoks olnud, Ta pole oma osavust peidus pidanud vaid veel ka jooniste ja piltide abil selgitanud omi arvamusi ja tegemisi!

Ja võin ka samas öelda, et eelmisel suvel ka mina just Tema postituse pärast selle foorumi juhuslikult leidsingi. Ja pottsepandus hakkasgi jälle uuesti huvitama mitu aasta pärast vähemalt niimoodi arvuti taga arutades. :)

Saan ka aru, et vahva iseloomuga inimene ei kõigile ja alati võib olla meelepärane. Aga mis teha, võtta inimene sellisena nagu on või mitte ültse võtta. Teisiti ei saa ega peagi saama.

Mina igatahes väga tänan Kaminahjut senisest ja soovin et Sinu tegemisist ka edaspidi on siin kuulda.

Soovin ka palju õnne juubeli puhul! :hello:

http://www.youtube.com/watch?v=gzHVCIJb3hM
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Ka minu poolt Raivole edu tema edasistes tegemistes!
Mina arvan, et ehitusfoorumi ahjuosakond pigem võidab kaminahju lahkumisest. Kaminahi oli küll mees, kes jagas lahkelt oma teadmisi. Teisalt oli kaminahi ka tola, kes suutis oma teemavälise mölaga iga teema siin ära rikkuda. See on ehk üks põhjustest, miks foorumi "ahjud, kaminad, korstnad" teemasse väga vähe uusi liikmeid ja sõnavõtjaid on tulnud. Mina ja ilmselt ka paljud teised tahaksid siit foorumist saada ka teisi arvamusi, peale kaminahju "ainuõigete". Samuti on tema iseloom ja oskus iseenda arvamust ainuõigeks pidada tinginud tema bännimise pottsepafoorumist "Kodusoe".
Mina arvan, et siinne teema muutub kaminahju lahkumisest pigem asjalikumaks ja saame nüüd näha ka neid tegijaid, kes varem siin foorumis sõna võtta pole julenud.
kaminahju tulihingelised fännid leiavad tema teadmised ka edaspidi foorumi otsingust ja Ameerikamaa veebilehtedelt/foorumeist.
Kaminahjule järelhüüdeks : http://www.mha-net.org/
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Ei saa mette vaikki olla. Ei pea ennast kellegi fänniks. Ei pea ennast ka pottsepaks aga kui häda käes siis pliidi lapin ülesse ja kui juhuslikult tööandja peaks mõnel suvel üle kahe nädala puhkust andma siis võtan ka ahjuehituse ette. Direktor käib juba ammu pinda, kaua seda umbkoldega plekut seal nurgas vahid. Siinset foorumit loen pidevalt, sõna võtan ainult siis kui midagi öelda on (iseasi kui targalt see ütlemine välja kukub) või kui mõni kodanik ollused keema ajab.
Kaminahjule tahan öelda kirikuõpetaja sõnadega "sa läksid vara ära, su töö jäi pooleli" Kardan, et nii koloriitse kuju kui Kaminahju lahkumine viib siinse jututoa sarnasesse varjusurma kui Kodusoe foorumi või mõne siinse foorumi muu alateema. Aga kui Mees on nii otsustanud siis on ainus kes seda otsust muuta saab Mees ise. Mina olen saanud Kaminahju postidest ja soovitustest päris palju tarkust juurde. Olgugi, et alati kõikide temakirjutatud asjadega nõus ei ole. Aga foorumi reeglistes ei ole kuskil öeldud, et siit saadud nõuanded tuleb täita ilma oma aju kasutamata.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas motamees »

ErgoK kirjutas:...Mina arvan, et ehitusfoorumi ahjuosakond pigem võidab kaminahju lahkumisest... Mina ja ilmselt ka paljud teised tahaksid siit foorumist saada ka teisi arvamusi, peale kaminahju "ainuõigete". Samuti on tema iseloom ja oskus iseenda arvamust ainuõigeks pidada tinginud tema bännimise pottsepafoorumist "Kodusoe".
Mina arvan, et siinne teema muutub kaminahju lahkumisest pigem asjalikumaks ja saame nüüd näha ka neid tegijaid, kes varem siin foorumis sõna võtta pole julenud...
:scratch: Keegi pole ju teisi arvamusi keelanud kirjutada.
Eks me näe, kas see foorum Kaminahju lahkumisest võidab. Mina ei usu. Kodusoe foorumit ei maksa näiteks tuua. See on ju surnud. Äkki just kaminahju lahkumisest.
Üldiselt Õhuke ütles juba kõik ära ja ma temaga nõus.

Kena keik (jee, ma sain slogani endale)
.
Tel 5o9279o
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas virgor »

:scratch: Keegi pole ju teisi arvamusi keelanud kirjutada.
Eks me näe, kas see foorum Kaminahju lahkumisest võidab. Mina ei usu. Kodusoe foorumit ei maksa näiteks tuua. See on ju surnud. Äkki just kaminahju lahkumisest.
Üldiselt Õhuke ütles juba kõik ära ja ma temaga nõus.

Kena keik (jee, ma sain slogani endale)[/quote]

Keegi ei saanud ju oma arvamusi öelda,pealik kaminahi pani kõigil suu kinni. :grin:
No ega see foorum ei kaota ikka midagi kui üks ära läheb.

Kurat nüüd lasi minu teema JÄLLE ära kustutada.Eks muidugi tõde valus lugedaPigem sureb see foorum sellest ära kui teemasi lihtsalt kustutatakse..
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas motamees »

virgor kirjutas:...pealik kaminahi pani kõigil suu kinni...
:rotfl: Ma pole veel kordagi näinud, et ekraanist tuleb käsi välja ja topib midagi kurku.
Joodikud ka ikke vabandavad, et teised jootsid täis.
.
Tel 5o9279o
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas virgor »

Vot seda norimist oled küll juba kaminahju käest selle ajaga selgeks õppinud. :good:

Tubli
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Yaager
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 09 Aug 2012, 15:37
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 17 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Yaager »

virgor kirjutas:Kurat nüüd lasi minu teema JÄLLE ära kustutada.Eks muidugi tõde valus lugedaPigem sureb see foorum sellest ära kui teemasi lihtsalt kustutatakse..
Kui pead silmas oma n..u lugu, siis avaladsin mina soovi adminile, et see teema ei kuulu ehitusfoorumi valdkonda, st rikub antud foorumi reegleid oluliselt ja ei kuulu siia mitte.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas virgor »

Kummaline :scratch: Miks see sind nii häiris :confused: On ju selliseid roppusi siin ennegi olnud ja ei kustutata.
Kui adminile öelda,et kustuta see ja see teema ära,siis ta kustutab ??
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas rokikas »

virgor kirjutas: No ega see foorum ei kaota ikka midagi kui üks ära läheb.
Eks saame näha. Päris huvitav saab olema kuivõrd sisukaks (tehnilisest küljest) saavad tulevikus siinsed hädaliste/küsijate teemad muutuma.
Või vaid "helista mulle, kindlasti saame kaubale" tüüpi vastamised võidutsevad.
Yaager
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 09 Aug 2012, 15:37
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 17 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Yaager »

Ma ei tea mismoodi ja kuidas admin otsuseid teeb. Antud juhul oli teema algataja (Sinu) poolt teema alustamisel selgelt näha, et ei soovitud ehitusega/Ahjud, kaminad, korstnad ennast ega teisi erialaselt täiendada vms. Eesmärk oli selgelt miski muu.
MInd häirib igasugune roppus, eriti kui see on labane. Kui rahulikult järgi mõtled ja enda vastu aus oled, siis saad aru, et see oli nii. Juhul kui asjakohases teemas minnakse vaidlema ja hakkavd karvased lendama, siis ei ole vaja kustutada teemat vaid mitteasjakohased postitused. Reeglid on sellised.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Aga kaua Te ikka külma ahju ääres taganutate sädemeid pilduvat prisket küttepuud? :cray: :blackeye:
Andke aga hagu! Küll siis ka ahi soojeneb ja ka puud edaspidi tüsenevad.
Tehke järgi , tehke hoopis veel paremini!

Jah , puhtalt erialased foorumid kipuvad "ära kukkuma" lugejate rohkuse (millele viitas ka lugupeetav Kaminahi) ja põlvkondade mittevahetumise läbi.
Kuid eelkõige on see osaliste enda teha.

Jõudu Teile selles tegemises!
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas raga »

:D no ma ei või. Olen ise ka palju uusi asju katsetanud tänu Kaminahjule ja hunnik ülepiiri materjali, mida on uuritud ja puuritud. Seda lahkumise asja ma muidugi tõsiselt ei suuda võtta. Oleks nii, et, aitab enam, ei!! Inimene ju harjumuste ohver ning mida vanem, seda hullem :mrgreen: sry, kes midagi tundis. Pensionipõlv võib ju päris mõnus olla, kui ma ise selleni välja vean, siis kindlasti möödub aeg kalavetel, no ja vahest tuleb äkki ahjusi ka teha.
Kaminahjust veel rääkides, siis kindlasti tegi ta suure sammu ära Eesti ajaloos, tuues töö koos piltidega netti, mis on ju tänapäeval ikka VÄGA tähtis asi. Olen isegi mugav infootsija! Ja mis kaminahju kütjana puutub, siis ökopill, mis võiks olla plekus ja otsesiibrita, vot siis ma usun kestab ka hullide käes. Jõudu igatahes! :wave: Eks räägib veel.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

http://www.inkodu.ee/index.php?est/2179 ... o%20Koppel
Eks sellest saab ka igaüks oma järeldused teha.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas virgor »

No jah tõde tuligi lõpuks päevavalgele ,et kogemusi vaid seitse aastat. :shock: Nende aastatega ei saa veel meistriks (see on Raivo Koppeli ütelu). Siin juttude järgi küll sain aru,et pool elu juba pottsepp olnud. :scratch:
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas motamees »

virgor kirjutas:No jah tõde tuligi lõpuks päevavalgele ,et kogemusi vaid seitse aastat...
Mõni jõuab seitsme aastaga hulga rohkem, kui teine terve eluga. Mis sul talle vastu panna on peale pikema pottsepakarjääri?

Kena keik
.
Tel 5o9279o
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas virgor »

See täpselt sinu isanda jutt..Arvasin kohe,et ta lahkub siit ainult oma nimega.PS -is ajab ikka oma lolli ila ja jälgib mis siin toimub.

Mis loogika see on,et seitsme aastaga jõuab rohkem kui mõni terve elu. :scratch:
Tegelikult küll,isegi sina oled rohkem jõudnud kui mina terve elu (pean silmas foorumi postitusi ) :D Ja selle vastu ma tõesti ei saa :cry:
Ega siis foorum nüüd küll ei näita mis tegelane sa oled. See ,et oskad pildistada ja neid kiitlemiseks või siis reklaamiks foorumisse panna ei ole ju mingi näitaja.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas motamees »

virgor kirjutas:See täpselt sinu isanda jutt... See ,et oskad pildistada ja neid kiitlemiseks või siis reklaamiks foorumisse panna ei ole ju mingi näitaja.
Ära nüüd enda järgi võta, mul pole mingit isandat...
Pildistada oskab tänapäeval igaüks. Aparaadid teevad seda peaaegu ise. Probleem aga selles, et kõigil pole seda asja mille poole fotokas isetegemiseks suunata, õigemini ei kannata seda pilti üles riputada. Teiste pilte aga kaitseb autoriõigus. Sellepärast vist ongi osadel piltidega tuuga.
Aga edu sullegi, ja tervita oma isandat...

Kena keik
.
Tel 5o9279o
Vasta