1. leht 1-st

Katusekivi kinnitamiseks kas tootja klamber või nael?

Postitatud: 13 Nov 2012, 21:38
Postitas Otu
Klamber ei pidavat tormi korral katusekivi kinni. Nael pidavat parem olema.
Kas vastab tõele?

:roll:

Re: Katusekivi kinnitamiseks kas tootja klamber või nael?

Postitatud: 14 Nov 2012, 08:11
Postitas Monier
Ilmselt meie vastust vist väga ei oodata. Või kui oodatakse on tore :). Ja ilmselt ei ole "head" nõu andnud ka mitte kohalikud katuseproffid.
Tegelikult on nii: Katusekivi paigalda võimalusel alati klambriga. äärmisel juhul kruviga.
Miks?
Nii saad katusekivi probleemivabalt hiljem lahti, kui on vaja midagi lisada või parandada. Kruvi ja eriti just naelaga paigaldades on oht, et katusekivi saab vigastatud. Kui te haamriga liiga kõva pirakat just ei pane, nii et kivi katki läheb, võib vabalt juhtuda, et on nn"poolik" pirakas mis kivi katki ei löö, küll aga pisikese mikroprao sinna sisse teeb. Vesi, külm, jää, lumi - edasi pole vaja pikalt arutleda. Kruviga sama asi - suts liiga palju vunki peale ja sama efekt.
Veel: Monier betoonkatusekividel ei ole kivi läbivat auku kruviga kinnitamiseks. Meil on nn poolik auk, mis tähendb, et vaeva peab nägema hulgaliselt, et sinna alguses auk ette saada või kohe nael läbi lüüa. Savikividel ja Minster betoonkivil pole auke üldse või on imepisikene "täke". Kui nüüd edasi mõelda miks seal auku ei ole, siis: miks te tahate omale katusele mindagi, mis on juba eos augulilne või need avaused tekitatud teie enda poolt?
Sellel teemal võiks arutleda pikalt: aga katusekiviklamber on meie soovitusel kindlaim variant. NB! Neile kes arvavad, et klamber kuidagi ei pea versus kruvi või nael. Meil tavakasutuses olevaid klambreid hakati kunagi ammu tootma Norras kui tormiklambreid. Norra kui üks kõige pöörasemate ilmastikuoludega riik. Seega on klambrid juba eos välja töötatud ka kõige hullemates tingimustes vastu pidama.

Re: Katusekivi kinnitamiseks kas tootja klamber või nael?

Postitatud: 14 Nov 2012, 15:39
Postitas AHEL
Siiamaani on kõik katused klambriga pandud ja peavad vastu,võibolla kellel minema lendab pole just õigesti katusekivid kinnitatud(see tähendab et liiga hõredalt klambreid või äärtes pole kõik kivid kinnitatud)vaata kinnitust tootja lehelt siis ei lenda kuhugi.

Re: Katusekivi kinnitamiseks kas tootja klamber või nael?

Postitatud: 14 Nov 2012, 18:06
Postitas Otu
Tänud Monier ja teised ka põhjalike vastuste eest!
:)

Re: Katusekivi kinnitamiseks kas tootja klamber või nael?

Postitatud: 14 Nov 2012, 18:32
Postitas neel
Neelus ja harjas päris ilma kruvideta ei saa.
Pean silmas väiksemaid kolmnurki millel on vaja puurida auk ja kruvida roov külge, kuna klambrit ei ole lihtsalt füüsiliselt võimalik kasutada.
:jooma

Re: Katusekivi kinnitamiseks kas tootja klamber või nael?

Postitatud: 14 Nov 2012, 21:08
Postitas AHEL
ma olen poolekivi klambriga ja liimiga hakkama saanud aga muidugi võib ka kruviga ma arvan

Re: Katusekivi kinnitamiseks kas tootja klamber või nael?

Postitatud: 15 Nov 2012, 08:11
Postitas Monier
Just just.
Aus oleks kasutada lõigatud kivi klambrit ja liimida kõik pisemad kivitükid vasakul/paremal oleva suurema kivitüki külge. Aga võib ka kruviga.

Re: Katusekivi kinnitamiseks kas tootja klamber või nael?

Postitatud: 15 Nov 2012, 11:01
Postitas Robi 1
Kruviga on muidugi see oht, et lumi ja jää, mis piki neelu alla tuleb, see võib lõhkuda sellised kivid, mis liiga jäigalt kinni.