1. leht 1-st

korstna tulekaitse

Postitatud: 28 Okt 2012, 08:42
Postitas svenk
Tere,

avastasin, et eramu pööningul on ümber korstna kuiv saepuru. Sai küll puistevill peale pandud, aga millega katta korsten, et sädemeid ei tuleks ? (vill või müüakse mingit spets. katet)

Aitäh !

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 28 Okt 2012, 08:47
Postitas Robi 1
Saepuru võtsid ikka ära sealt? Kust neid sädemeid peaks tulema? Kas väljast?

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 28 Okt 2012, 10:39
Postitas motamees
Vahelae kohalt, ümber korstna, tuleb ära koristada kõik saepuru. Sinna asemele tulekindel vill. Kui on kahtlust, et korsten võib sädemeid läbi lasta, siis tuleb korstnajalg parandada/üle krohvida.
Pööningu osas võib ümber korstnajala panna tulekindlat villa. Seda aga soojendamise eesmärgil, mitte sädemepüüdjana.

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 28 Okt 2012, 10:49
Postitas Robi 1
Korstnajalg pööningul ei tohi muidugi mingit sädet läbi lasta...sellist juttugi ei saa olla.Siis, ikka asi väga hull ja tuleb uus korsten pigem teha, mitte pragusid krohvida. See sõltub muidugi konkreetsest olukorrast, aga asjasse tuleb päris rangelt suhtuda.

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 28 Okt 2012, 11:07
Postitas maunoahjud
motamees kirjutas: Pööningu osas võib ümber korstnajala panna tulekindlat villa. Seda aga soojendamise eesmärgil, mitte sädemepüüdjana.
Normide järgi peaks olema korstnajalg vajadusel ümbertringi vaadeldav...niisiis oleks soovitav korsten soojustada nii, et villaplaate oleks võimalik kerge vaevaga eemaldada.

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 28 Okt 2012, 16:50
Postitas motamees
maunoahjud kirjutas:...niisiis oleks soovitav korsten soojustada nii, et villaplaate oleks võimalik kerge vaevaga eemaldada.
:good:

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 28 Okt 2012, 17:47
Postitas kaminahi
Pean vist ka soovitusi kuulama ja villapakiga põõningule ronima...

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 28 Okt 2012, 21:37
Postitas svenk
korsten praeguse vaatluse järgi väga korralik ega arvagi, et lähiajal sädemeid tuleb, aga "parem karta kui kahetseda" - kui säde viie või kümne aasta pärast saepurusse tuleb, pole ka just meeldiv. Korsten ehitatud 1986 veneaegsete "ehituspenskarite" poolt kes kuhjasid selle ümber hoolsasti kuiva saepuru. Ilmselt seal ka Teie (ehituspenskari) käsi mängus, sest nüüd tundute probleemiga päris kursis olevat. No küll ikka ehitasite !!! :this:

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 28 Okt 2012, 21:46
Postitas kaminahi
svenk kirjutas:korsten praeguse vaatluse järgi väga korralik ega arvagi, et lähiajal sädemeid tuleb, aga "parem karta kui kahetseda" - kui säde viie või kümne aasta pärast saepurusse tuleb, pole ka just meeldiv. Korsten ehitatud 1986 veneaegsete "ehituspenskarite" poolt kes kuhjasid selle ümber hoolsasti kuiva saepuru. Ilmselt seal ka Teie (ehituspenskari) käsi mängus, sest nüüd tundute probleemiga päris kursis olevat. No küll ikka ehitasite !!! :this:
Ja kus olid meistrid!!! Tänase päevani räägivad, kuidas just nemad need õiget savikäpad olid. Korstna lappisid ka kahe kuldse käega. :jooma
Aga see unusta sina nüüd ära , saepuru lükka korstnast vähemalt vaksa jagu kaugemale ja vuugid täida pilgeni müüriseguga.

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 05 Nov 2012, 12:04
Postitas 1-ik
Kas pööningu osas on korstent mõistlikum krohvida tsement- või lubikrohviga?
Lubi on küll nõrgem, aga kas korstnaniiskus tuuldub äkki paremini välja?
(pööningul näivad kivid niisketena, pigi see pole, vist külmale kivile kondenseerunud niiskus ja ülevalt lõõri sadanud vesi)
"Mütsi" veel hetkel kahjuks pole, aga millalgi tuleb :hello:
Veel küsimus targematele: kas armeeritud fassaadikrohv (serpo 410) "hingab" või jääb liiga "kilekotiks" korstnale?
Tänud kaasamõtlejatele.

Re: korstna tulekaitse

Postitatud: 05 Nov 2012, 20:00
Postitas Robi 1
Ega suurt vahet pole, mis segu kasutada, tähtis, et teed alt enne puhtaks ja niiskeks. Niiskus korstna pööningu osas viitab vahel ka sellele, et pööningu tuulutus pole piisav. Ja korstna soojustamine ka endiselt hea mõte.