1. leht 1-st

EPS kinnitamine laudvoodrile

Postitatud: 17 Okt 2012, 17:54
Postitas Tume
Jõudu kõigile! Oleks vaja soojustada ja korrastada üks vana maja, millel nn "nõmme sein" ehk puitsõrestik silikaatvoodriga. Kandvaks osaks siis puitsõrestik.

Mõte oli soojustamisel kasutada EPSi ja see krohvida. Sama penoplast läheb ka sõrestiku postide vahele. Vana silikaatvooder läheb lammutamisele. Selle taga on siis diagonaalvoodriga sõrestik. Küsimus on, et kuidas EPSi sellele laudisele kinnitada? Seguga ei saa ju laudisele liimida. Kas niisama tüüblitega laudisele külge pannes jääb pidama?

Re: EPS kinnitamine laudvoodrile

Postitatud: 17 Okt 2012, 20:45
Postitas rokikas

Re: EPS kinnitamine laudvoodrile

Postitatud: 20 Okt 2012, 11:02
Postitas Tume
Tänan vastuse eest!
Seda olen näinud, kuidas kivimajadele pannakse EPSi seguga ja kõik leitud juhised internetist näitavad sama. Mõtlesin ise ka, et vanasti naelutati puumajadele TEP plaate ja krohviti üle. Nii et analoogiliselt võib ka EPSi panna, kasutades vastavaid tüübleid.

Ega nüüd külma aja saabudes vist muid töid saa teha kui lammutada, materjali koguda ja ettevalmistada. Kevadel siis uue hooga.

Re: EPS kinnitamine laudvoodrile

Postitatud: 20 Okt 2012, 22:08
Postitas fgh
Midagi pead ikkagi ka rihtimiseks kasutama. Kas segu või liimvahtu mis ilmselt on parem lahendus.

Re: EPS kinnitamine laudvoodrile

Postitatud: 20 Okt 2012, 22:14
Postitas Volts
Väga hää vahend on http://www.penosil.com/et/Tooted/pustol ... ol-fixfoam
Puidu külge liimitud penoplaati eemaldades läks plaat katki aga vaht ei rebenenud.