1. leht 1-st

korrusmajas radiaatorite ühendamine

Postitatud: 15 Okt 2012, 09:54
Postitas torrentino
ühel õhtul tekkis selline huvitav vaidlus-kuidas on õigem radiaatorite ühendamine küttesüsteemi.(maja on viiekorruseline,ühetorusüsteemiga,magistraaltorud on keldris)
kas nii,et algul läheb vesi otse üles ja voolab mööda radiaatoreid alla;või läheb mööda radiaatoreid üles ja siis sirgelt alla?
majas on mõlemad variandid kasutusel ja seega kohapealse vaatlusega me tõde ei leidnud.
pärast jäin mõtlema,et ehk on ka kolmas variant-et pole mingit tähtsust,kuidas ühendust tehakse.

googeldamine ka mingit konkreetset vastust ei andnud.ehk oskab keegi mingile normatiivile viidata,mis selguse tooks

Re: korrusmajas radiaatorite ühendamine

Postitatud: 15 Okt 2012, 10:28
Postitas OJV
Tuleb ühendada nii nagu projekt ette näeb (või kunagi nägi). Ühetorusüsteemi "paremaks" tegemine näiteks voolusuuna muutmise kaudu annab tulemuseks räigelt tasakaalust väljas oleva süsteemi.

Re: korrusmajas radiaatorite ühendamine

Postitatud: 15 Okt 2012, 23:53
Postitas Külaline
huvitav palju teil surve süsteemis et siin mingist voolust sonida.

Re: korrusmajas radiaatorite ühendamine

Postitatud: 17 Okt 2012, 21:23
Postitas usr1
Kui tegu ühetoru süsteemiga, mis läheb üks jäme üles, siis sealt läheb soe vesi üles loomuliku tsirkuleerimisega ning seepeale kui tuleb soe kogu aeg peale langeb jahedam vesi alla tagasi.

Re: korrusmajas radiaatorite ühendamine

Postitatud: 21 Okt 2012, 17:12
Postitas torrentino
OJV vastus ei anna midagi,sest projekti pole keegi näinud. ja kui aus olla,siis seda pole vist olemaski.
mida veel eripärast rääkida?lisaks sellele et ühendatud on nii nagu kirjeldasin,on ka püstiku torud vähemalt kahes mõõdus.osal 1/2 tollised,osad 3/4tollised.
seega ei anna ka usr1 vastus midagi,sest nii üles kui alla lähevad alati ühejämedused torud.
külalisele vastan et surve on hetkel natuke üle 3 kriipsu(loodetavasti näitab manomeeter atmosfäärides)
siit siis veel üks küsimus-oskab keegi öelda,palju viiekordses majas see surve võiks olla?või õigemini-palju peaks olema.
viiendal korrusel elav katlamaja pensionär muudkui viriseb et surve on nõrk ja temal seepärast üleval radiaatorid jahedad

Re: korrusmajas radiaatorite ühendamine

Postitatud: 21 Okt 2012, 18:31
Postitas madis64
torrentino kirjutas:ühel õhtul tekkis selline huvitav vaidlus-kuidas on õigem radiaatorite ühendamine küttesüsteemi.(maja on viiekorruseline,ühetorusüsteemiga,magistraaltorud on keldris)
kas nii,et algul läheb vesi otse üles ja voolab mööda radiaatoreid alla;või läheb mööda radiaatoreid üles ja siis sirgelt alla?
Kui sa kuuma vee kõigepealt ülakorrusele saadad ja see sealt mööda radiaatoreid alla voolama hakkab, siis oled vähemalt Danfossiga samal lainepikkusel:

http://danfoss.ipapercms.dk/Heating/Aut ... 20/?Page=2

Kui viiendal korrusel jahe on, siis kas sealne korter on soojaringi alguses või lõpus ning kas maja torustikuga (tasakaalustamise, pesu või häälestamise/arvutamise mõistes) professionaalidest keegi tegelenud on?

Re: korrusmajas radiaatorite ühendamine

Postitatud: 22 Okt 2012, 08:58
Postitas Külaline
Tehke ikka nii nagu tavaliselt - esialgu lahendage asi oma pea ja jõuga. Ehitage kõik valmis ja siis vaadake, kas süsteem sai OK. Kui aga esinevad probleemid, siis alles kutsuge asjatundja kohale ja hakake ringi tegema nii nagu oleks pidanud asi olema.
Tunduvalt odavam on aga kutsuda kohe spetsialist (projekteerija) kohale ja teha kohe nii nagu peab. Alustuseks kaardistage oma küttesüsteem - st lugege igas korteris (iga akna all) radikaribid kokku. Nii on ka spetsialistil tunduvalt lihtsam aru saada, mis olemas ja kuidas süsteem peaks töötama. Võibolla on süsteemi kallal juba sünnihetkel nii palju omavolitsetud, et see ei saagi korralikult töötada.