1. leht 1-st

Õige soojustuse valik.

Postitatud: 02 Okt 2012, 20:31
Postitas mõistmatu
Tere, hakkan korterit renoveerima ning tegu on palkmajaga. Palkide peale läheb siis karkass ning peale kips. Karkassi vahele on võimalus panna 40mm pressvilla, 30mm tuulutussoontega pressvilla või 50mm-st pehmet Paroc villa. Milline neist 3-st oleks siis parim valik? Majale tehti 6-7 aastat tagasi uus fassaad koos soojustusega, et kui palju on mul vaja veel korterit seest poolt soojustada? Ja lakke ei tea millist soojustust panna, sest tahaks et soojustus oleks ka müratõkke eest, kuna ülemiselt korruselt kostuvad kõik hääled alla.

Re: Õige soojustuse valik.

Postitatud: 03 Okt 2012, 09:03
Postitas OJV
Pole teada, kui palju soojustati väljast poolt. Seega pole ka võimalik öelda kas oleks veel vaja. Muidugi - mida paksem soojustus, seda soojem. 1 cm siia-sinna üldjuhul eriti rolli ei mängi. Müratõkkega nn. õhumüra jaoks on selline lugu, et selle tõhusus sõltub otseselt piirde - seina või lae massist. Sammumüra jälle tuleb mööda konstruktsioone ja seda ei saa eriti summutada muidu kui sealt poolt kus sammutakse.

Re: Õige soojustuse valik.

Postitatud: 03 Okt 2012, 09:55
Postitas mõistmatu
Ega ma ka ei tea täpselt, mis soojustus pandi ja kui palju fassaadile. Vot siis on jamasti, sest sammumüra ongi probleemiks.
Mulle on ka öeldud, et palkmajale ei tohiks pressvilla paigaldada igasse seina, et siis ei toimu mingit "hingamist". On see tõsi?
Selle pärast ma mõtlesingi paigaldada 30mm-se pressvilla tuulutussoontega, sooned palkide poole, et siis hingaks.

Re: Õige soojustuse valik.

Postitatud: 03 Okt 2012, 11:52
Postitas OJV
"Hingamine" on termin füsioloogia vallast. Hoonete juures ei ole üheselt võimalik aru saada, mida selle al mõeldakse. Palkmaja puhul võib seda võtta kui "tuul puhub seinast läbi" või ka midagi, mis kirjeldab piirde veeauru takistust.

Tuulutussoontega vill on mõeldud lamekatustele ja selle panemine seina on selge raha raiskamine. Olulist vahet võrreldes muude soojustusvilladega sellel ei ole ei soojapidavuse ega veeauru läbilaskvuse osas.

Palksein on selles mõttes omamoodi konstruktsioon, et seal võib õhuniiskus liikuda mõlemat pidi - talvel väljapoole ja suvel sissepoole. Seepärast ei tohiks kasutada aurutõkkeid. Kui palksein on juba väljastpoolt mõistlikult soojustatud, võib seda soojustada veidi ka seestpoolt ilma et midagi hullu oleks karta.

Re: Õige soojustuse valik.

Postitatud: 03 Okt 2012, 20:19
Postitas mõistmatu
Olgu, nüüd on siis asi selge ja plaan olemas, tänan.

Re: Õige soojustuse valik.

Postitatud: 25 Okt 2012, 14:32
Postitas hambakari
kui palk ilus on, siis saaks ju palgi lahtiseks jätta? tuleks ka uurida palju ja mis soojustust välja pandi kuna siis saaks teada kas on üldse sisse juurde vaja
hingamise all mõeldakse vast ikka veeauru läbilaskvust kuna vaevalt keegi tahab tuult läbi seina lasta

Re: Õige soojustuse valik.

Postitatud: 25 Okt 2012, 15:48
Postitas Külaline
Tere. Seina põhiülesannete hulka veeauru läbilaskmine ei ole. See võib ka hoopistükkis 0 olla ilma, et midagi katastroofilist juhtuks. Veeaur kui õhu üks komponent läheb põhiosas ruumist välja koos oma sõpradega (hapnik, süsihappegaas, lämmastik, jm) sama teed pidi. Lugupidamisega. Alar Piirfeld