Maksime kortermajas sooja eest pikki aastaid arvestuslikult ja väga mõistlikke summasid, kuni meile paigaldati eelmisel sügisel soojamõõtur. Soojakulu osutus väga suureks. Võtsime Kredexi toel maja soojustamise ette, kuid see protsess on pikk, lähiajal alustatakse projekteerimisega ning tegelike ehitustöödeni jõuame loodetavasti kevadel.
Samas, kütteperioodi algus ja talv on lähenemas ning otsin võimalusi, kas on mõnda lihtsat-odavat võimalust soojakulu veidi vähendada. Taustaks, et maja on kahekordne, 12 korterit, kahetorusüsteem, ning korterites on ebaühtlane temp, st osad külmetavad ja teise lasevad sooja aknast välja.
Esimese asjana kaalume tsirkulatsioonipumba võimsama vastu välja vahetamist - kõige jahedam on soojasõlmest kõige kaugemas korteris ning ka soojatehniku sõnul on praeguse pumba võimsus suhteliselt väike. Kas see võiks kaugemate korterite kütmisele effekti anda?
Teiseks võiks kaaluda temp vähendamist trepikodades. Kas sinna termostaatide paigaldamine vähendaks terve maja soojatarvet? Alternatiiv oleks need trepikodade radiaatorite kinnikatmine.
Suurimat effekti annaks ilmselt soojasüsteemi tasakaalustamine, millest ma midagi ei tea (peale selle, et püstakutele paigaldatakse tasakaalustusklapid):
- kas tasakaalustamine eeldab projekteerimist ja arvutamisi; või oleks see võimalik sügisel, enne projekteerimist, ära teha?
- kas seda saab teha ka kütteperioodi ajal? Kütte projekt valmib loodetavasti talvel.
Kas midagi veel, nt torustiku läbipesu?
Praegu kogun lihtsalt eelinfot ja ootan, millal kütte projekteerija paigas on, midagi ise kombineerima ja ehitama hakata ei kavatse
