1. leht 1-st
ujuv põrand - kergkruus + osb
Postitatud: 11 Aug 2006, 02:41
Postitas ventiil
tervitus.
mida härrased arvavad sellisest konstruktsioonist - 4-10mm fraktsiooniga kergkruusast tasanduskiht ning selle peal kaks (teineteise suhtes risti) OSB kihti? peale tuleb liistparkett.
vähemalt endale tundub justkui kindlam kui kipsiga jamamine. mis arvate?
Postitatud: 14 Aug 2006, 13:05
Postitas Chef
kui osb plaadid omavahel kokku liimida nii, et tekib ühtlaselt töötav plaat, siis põhimõtteliselt peaks selline lahendus toimima, kuigi tundub ikkagi veider. miks mitte valada keramsiidile tasanaduskihti fiiberbetooniga või paigaldada osb alla laagid, mille vahed soojustada näiteks penoga?
Postitatud: 17 Aug 2006, 10:57
Postitas ventiil
Chef kirjutas:miks mitte valada keramsiidile tasanaduskihti fiiberbetooniga või paigaldada osb alla laagid, mille vahed soojustada näiteks penoga?
millist fiiberbetooni selliseks lahenduseks soovitaksid? segu peab siis olema kindlasti isevalguv - kiht ei saa olla paksem kui 30mm. ujuvpõranda kasuks räägib eraldatus kandvast põrandast ehk sammu ning muu madalsagedusliku müra parem isoleerimine.
Postitatud: 18 Aug 2006, 11:54
Postitas Chef
sellest fiiberbetoonist ja keramsiitalusest moodustubki ju ujuv põrand, kui seina perimeetrile enne valamist elastse riba paned. fiibrina eelistaksin nailonkiude, metallkiud jäävad betoonipinnast püsti välja turritama ja siis tuleb neid lõigata ja lihvida jne.
Postitatud: 16 Juul 2007, 10:47
Postitas garmont
Alguses välja pakutud lahendus - kergkruus, sellele plaat peale - tundub väga lihtsasti tehtav võrreldes põranda valamisega. Miks seda mõtet maha tehakse?
Konkreetsest olukorrast - ca 17 m2, kahekordse paneelika teine korrus, väga pudedad ja ebatasase pinnaga õõnespaneelid. Paneeli ja põranda vahe toa ühes nurgas 5, teises 15 cm. Väiksemates ruumides olen laagid paika sättinud, aga see on üks väga ebameeldiv nikerdamine olnud ning tulemus on veidi kriuksuma jäänud, seega tundub ujuv põrand hea mõttena. Tahaks asjaga omal jõul hakkama saada.
Postitatud: 16 Juul 2007, 20:34
Postitas Külaline
Õige oleks ikka "kipsiga jamamine" Põrandakips on OSBst odavam ja teda on lihtne plaatimisseguga liimida just nii nagu ametlik tehnoloogia ette näeb. Lihtsalt paljudele, kes pole varem kipspõrandaid teinud, tundub see mõte alul võõrastav. Ärge pabistage, kipsist saab väga häid põrandaid
Postitatud: 16 Juul 2007, 20:47
Postitas garmont
Aga iseenesest on see võimalik, et kergkruus + plaadid, ilma betooni valamata? Kui jah, siis uuriksin teemat edasi. Või oskab keegi aluspõranda kirjeldust lugedes mõne parema variandi välja pakkuda? Lõpuks tuleb maha mingitsorti parkett (või õhukene põrandalaud).
Postitatud: 16 Juul 2007, 20:51
Postitas jan
Minule tegid igatahes professionaalsed parketi paigaldajad selgeks, et kipsi peale liistparketi liimimine on riskantne tegevus. Pidavat kergesti lahti lööma.
Seega mul läheb kohe-kohe 55 ruutu põrandat just selle tehnoloogiaga maha. Villa siiski OSB ning kergkruusa vahele ei lähe, kuna ei suutnud seda lihtsalt hankida. Aluspõranda kõrguste erinevused on kohati kuni 13cm.
Postitatud: 17 Juul 2007, 16:42
Postitas garmont
Kui paks OSB olema peaks? Ning kuidas liimitakse, PVA ning liimikammiga terve pind kokku määrida?
Ei ole sellise konstruktsiooniga varem kokku puutunud - saab ikka korralik põrand niimoodi?
Re:
Postitatud: 27 Juun 2011, 21:08
Postitas eedu57
jan kirjutas:Minule tegid igatahes professionaalsed parketi paigaldajad selgeks, et kipsi peale liistparketi liimimine on riskantne tegevus. Pidavat kergesti lahti lööma.
Seega mul läheb kohe-kohe 55 ruutu põrandat just selle tehnoloogiaga maha. Villa siiski OSB ning kergkruusa vahele ei lähe, kuna ei suutnud seda lihtsalt hankida. Aluspõranda kõrguste erinevused on kohati kuni 13cm.
Küll juba vana teema - aga kas tegite põranda Fibokruusale ilma valuta ära?
Plaanin ka seda teha. Kuidas põrand välja tuli?