1. leht 1-st

Sammal bituumensindel katusel

Postitatud: 26 Mai 2012, 12:18
Postitas madis555
Tere!

Olen majaomanik, kellel tekkinud mure bituumensindel katusega. Nimelt on katuse põhjapoolset külge hakanud kimbutama sambla kasv. Äkki on kellelgi kogemusi ja oskab nõu anda, mis vahenditega samblast võitu saada ja kus kohast vastavaid vahendeid (ntks kemikaale) hankida.

Ette tänades
Murelik Majaomanik

Re: Sammal bituumensindel katusel

Postitatud: 26 Mai 2012, 20:47
Postitas Urmas
Sulle lähimast hästivarustatud aianduspoest saad abi.

Re: Sammal bituumensindel katusel

Postitatud: 26 Mai 2012, 23:16
Postitas sm.Sammal
Tere.

kunagi kuulsin, et soovitati nt. eterniit (aga ehk ka muu materjali) puhul panna katuseharja laua peale vaskpleki riba piki katust, mis pidavat vältima sambla teket. Teadusliku põhjendust ei oska öelda. ilmselt siis tekkiv oksiid kuidagi samblale ei meeldi? Endal kogemus ka bituumensindliga -puukuuri katus, kalle väike ( ca 1:7) ja katus põhja-kirde suuna poole - saab hommiku päikest ja kuna sellele toetub antennimast, siis just mingi aeg vaatasin, et selle koha peal ei ole sammalt.
antennimast siis teras- ja alumiiniumjubinatest vist. mõni targem keemik võiks seletada ja ehk aitabki mingist metall-lindist katuse harjale?

Re: Sammal bituumensindel katusel

Postitatud: 27 Mai 2012, 19:24
Postitas Külaline
Samblaseptik. Mõjuaeg peaks kasutusjuhendi järgi olema 4 aastat. Müüakse ehitusmaterjalide kauplustes ja aianduspoodides.

Re: Sammal bituumensindel katusel

Postitatud: 27 Mai 2012, 22:52
Postitas Külaline
...katuseharja laua peale vaskpleki riba piki katust, mis pidavat vältima sambla teket...
ilmselt siis tekkiv oksiid kuidagi samblale ei meeldi? ...kuna sellele toetub antennimast, siis just mingi aeg vaatasin, et selle koha peal ei ole sammalt. ...antennimast siis teras- ja alumiiniumjubinatest vist. ...ehk aitabki mingist metall-lindist katuse harjale?
Kõlab loogiliselt. Pole keemik ja antud juhul räägin, mida tean ;) . Oksiid ei tee samblale midagi
(peaks olema neutraalne). Küll aga reageerides happeliste oksiididega/ühenditega tekib sool (sulfaat). Selle vesilahus muudab katusepinna pH taseme happelisema poole ja see samblale
"ei meeldigi".
Küll kujutan ette, et selle sulfaadi (mürgine) kogus vesilahuses saab olema väike, seega ei julge tegelikku mõju hinnata.
Kellegi kasutajanimi oli "keemik" , vbl. ka päriselt tegemist keemikuga?
Imelik.