1. leht 1-st

Sügavveepump 25m sügavusel, vesi ikka jama

Postitatud: 08 Aug 2006, 11:49
Postitas teen_ise
Probleem järgmine. Elamise juures on süvapuurkaev. Hetkel on sügavveepump u.25m sügavusel (tehas soovitab m. 30m). Eriti sügavamale ei taha lasta kuna trass on 140m 40mm toruga. Pump sai ostetud jõudluse, voolutarbimise ja hinna suhtega. Veidi allapoole saab pumpa lasta juhtmel varu olemas.

Probleem selline, et vesi meie piirkonnas väga lubjarikas. Seda annab tunda katalkivi teke + lubja sete. Meil aga tuleb nüüd selline vesi, mis algul klaar aga 2-3 päeva pärast muutub hallikaks ja siis punakaks ning hiljem vajub sete põhja ja vesi normaliseerub.

Kunagi oli selle kaevu taga ka tootmine ja siis punakat vett ei olnud ja veis seisis peale pumpamist.

Vana trass teras+malm+suur hüdrofoor sai eemaldatud ning nüüd plastik ja ei tohiks torudes viga olla.

On üks aga. Puurkaevul on kaevu passi järgi tehtud manteldus 24 m sügavusele. Miks nii sügavale, no kaev ise 160m sügavune + alla lasti tonn hapet, mis õõnestaks amma alla reservuaari. Tegemist oli mingi tsiviilkaiste kaevuga, et sõja ajal oleks võimalik sügavamast kihist vett võtta kui mingi keemiarünnak vms. Igastahes vene sõjaväe tehnikaga see auk puuriti. See manteldus on aga rauast ja ehk see annab oma rooste - suure rauasialduse kõrvalmõju?

Ehk keegi oskab veidi kommentaarida.

Plaan lähiajal pumbpa lasta veidi sügavamale aga pumba lagi - piir tuleb ette. Kui veel sügavamale lasta siis tulevad mängu juba nö. väikeasulat äratoitvad pumbad, mis on aga kallid ja suurema voolu tarbimisega.

Postitatud: 08 Aug 2006, 11:53
Postitas teen_ise
Viimane info:

Nüüd on selgunud et piirkonnas paljudel kaevudel selline häda. Isegi ühel elamisel manteldus tehtud 35m peale ja vesi liiga rauaküllane. Lahustamata raud, mis mäkerdab vannid - valamud jms.

Vesi kraanist kristallselge, lõhnatu ja hea maitsega. Seistes läheb paari päevaga hallikaks ja nädalaga vajub punakas sete põhja ja vesi muutub normaalkseks. Laste basseiniga aastaid katsetatud.

Nüüd aga on vaja sinna elama minna. Lisaks raua suurele sisaldusele on ka piirkonan veed väga lubjarikkad. Katlakivi tuleb meeletult palju.
Algul arvasime, et manteldus toru on roostes ja imeb roosteset vett. Aga see ei pea paika. Kas rauarikka vee suhtes on ka mingeid filtreid? See tavaline pestav ja nöör filter ei võta küll seda jama välja vist.

KAS süvaveepumba toru võib jätkata? ET testimiseks keeraks mingi 30 m otsa jne.

Postitatud: 08 Aug 2006, 13:18
Postitas Dolby
Soovitan soojalt. Mine Feb-i, võta pool liitrit vett kaasa ja saad teada mis seal on. Saad analüüsi ja lahenduse pakkumise. Tasuta. Pese mingi plastik pudel enne ära. Kui lased vett pudelisse siis pidi vist natuke ennem jooksma, et saada mingit aimu kaevu kohta.

Postitatud: 08 Aug 2006, 17:53
Postitas Ints
Kus kandis sa elad?Näiteks Pärnu kandi põhjavesi sisaldabki väga palju lahustunud rauda.See lahustunud raud hakkab sadestuma siis,kui ta puutub kokku õhuhapnikuga.Seetõttu soovitatakse kasutada kummimembraaniga hüdrofoori (vähemalt hüdrofooris ei teki veel sadet).
Lahendus on sisuliselt üks:esiteks lase teha vee analüüs ja seejärel selle analüüsi põhjal pead valima vee puhastusseadme.Muud varianti ei ole.Mina kasutan kah agregaati,mis raua eemaldab (maksis ca 20k).

Postitatud: 21 Aug 2006, 12:44
Postitas Rainer
Mul kaev 120m sügav ,hetkel pump 80m sügavusel,alguses oli 30m peal,aga siis ei kannatanud vesi mingit kriitikat.
Soovitan uue pumba osta ja lasta see 100 meetri peale,siis asi ehk paraneb.

Postitatud: 21 Aug 2006, 17:19
Postitas Ints
Mul kaev 120m sügav ,hetkel pump 80m sügavusel,alguses oli 30m peal,aga siis ei kannatanud vesi mingit kriitikat.
Soovitan uue pumba osta ja lasta see 100 meetri peale,siis asi ehk paraneb.
Enne,kui tormata uut pumpa ostma,peaks selgeks tegema oma kaevu konstruktsiooni kõik nüansid.Nimelt-üldjuhul ei tehta puurkaevu mantlitoru ühejämedune terve kaevu sügavuse ulatuses.Teiste sõnadega:Maapinnalt algab jämedam toru,siis X meetri pärast läheb ta peenemaks ja kui veel XX meetri pärast tuleb näiteks paekiht vastu,siis sealt edasi läheb ainult auk,ilma mantlitoruta.Kui nüüd osta suvaline pump,siis võib juhtuda,et ta ei mahu lihtsalt sinna torusse sisse.

Postitatud: 22 Aug 2006, 10:19
Postitas teen_ise
Meil on puurkaevu pass kus kõik joonised ja detailid.

Aga jah me peame vist enne millegi tegemist testima sügavamaid veekihte ja siis sellest lähtuvalt tegema otsuseid.

Asi susiseb

Postitatud: 03 Okt 2006, 16:39
Postitas teen_ise
Olen saanud siit ja sealt vastuseid, et oh mis siis ära ei ole, et pane kas keemiline ümbertöötlemise värk või kaeva uus puurkaev. Et oleme noor pere ja ehitame ilma suurte laenudeta omale elamist ning katsume palju ise ka teha - see foorum ka osalt isetegijate küsimuste ja vastuste koht.

Piirkonna kaevud on väga erinevad ja maapinna relieef ei anna midagi oletada ja üldistada. Aga n. 700 m kaugusel asula puurkaevu pump on 11 sügavusel ja toidab sadakond elamist ära. Samas 3 km kaugusel üks talu lasi teha 30 m puurkaevu ja nad ei saanudki puhast vett - roostene. Me piirkonnas jookseb kohati paas maapinnale ja on karstiala. Seega kihid on kohutavalt erinevad ja sigrimigrid. Samas 2 km kaugusel oli soo servas kuskil mingi raudmulla kaevamise koht vms.

Kaev ise meil 160 m sügavune (- 2 sissekukkund toru). Asja teeb probleemseks 30 m peale manteldus, et kui ka madalamal on ka puhtamad veekihid siis neid selle auguga kätte ei saa. Samas ühest geoloogia firmast öeldi, et see on üldse suhteline, kui me puuraeuk läbib eriti intensiivset veesoont - kihti siis võib see tungida kõikjale ja rikub vee mis iganes meetritel.

JOONISED SIIS:

Puurkaevu joonis - http://a.photos.cx/joonis_1078px-1a1.gif

Puurkaevu hüdreoloogiline kirjeldus - http://a.photos.cx/andmed_680px-5fb.gif

Puurkaevu geoloogiline profiil - http://a.photos.cx/graafik_680px-fa5.gif


Küsiks, kas tasub jantida selle üsna sügava ja korraliku Vene sõjatehnikaga kaevatud pumbajaamaga või lasta puurida endale uus puurkaev. Miinus on see, et pikk 150 m ja 2 m sügavausega trass on uue toruga juba veetud ja hoonetesse sisseviigud tehtud.

Kaso n ka koduste vahenditega võimalik võtta 130 m sügavuselt veeproove. Seni on trass ja pumbajaama sisustus võtnud üsna hästi raha, suudaks vaid uue süvavee pumba osta + proovid.

Et nagu kastmisveeks kärab küll aga süüa teha ja pesu pesta, ei noh siis tuleb perenaisel pisar silma, mis voodilinadest saab.

Postitatud: 03 Okt 2006, 23:59
Postitas Ints
Küsiks, kas tasub jantida selle üsna sügava ja korraliku Vene sõjatehnikaga kaevatud pumbajaamaga või lasta puurida endale uus puurkaev.
No mina küll kohe uut puurkaevu tegema ei tormaks.Seda enam,et sul ju trassid veetud.Samuti läheb uue kaevu ehitus sul kallimaks,kui puhastusseadme(te) muretsemine.Mina jään oma soovituse juurde,et lase teha vee analüüs.Selle tulemuste põhjal saad küsida hinnapakkumisi veepuhastusseadmetega tegelevatest firmadest.
Võimalik,et mingil määral oleks abiks ka puurkaevu läbipesu.

Postitatud: 17 Okt 2006, 18:30
Postitas teen_ise
Nii, asi on nüüd niikaugel, et raud mõõdetud:

800 mg ja mis on ikka väga kõrge. Norm on 200 mg. 800 pidavat rikkuma juba kodutehnikat ja wc loputuskastide sisu ära ummistama jms.

Tegin uue teema:

Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.
http://www.vennad.ee/asn/viewtopic.php?p=15026#15026