Kütteallika vahetuse juures tasub mõelda, mis selle uue kütuse hind tulevikus teeb. Antud juhul, kus sisuliselt tõstad oma elektri kasutegurit, on kokkuhoid igal juhul garanteeritud.Täpselt niipalju kui on sinu pumba COP. Aga kui näiteks vaadata
www.energy.eu lehte, siis seal on kajastatud euroopa praegune hetkeseis (tglt küll mullune november) ja arvata võib, et me jõuame ükskord neile järele ja läheme ka mööda...
Märgin, et Saksamaal on gaasi ja elektri kWh hinnavahe täna pea viiekordne, seega nendel seal poleks alla COP=5 soojuspumbast tolku.
Elektrihind tõuseb muule eroopale järele, see on selge.
Gaasihinnaga on keerulisem... kildagaas on USA-s hinnad alla löönud, sellest tulenevalt väidetavalt ka LNG hinnad (meile tuleb kunagi miski terminal) ja spekuleeritakse Poola kildagaasivarude kasutuselevõtu üle (ehkki keskkonnakaitse hakkab kindlasti selle ümber lokku lööma) Selle jutu mõte on, et gaasi ja elektri hinnaerinevus meil ilmselt siiski kasvab (Eestis peamiselt selle pärast, et järgmisel etapil meil elekter kallineb kiiremini kui gaas, erinevalt eelmisest etapist, kus vahepeal odav olnud gaas hüppas elektrile järele)
Seega pikemas perspektivis peaks üritama kasutada soojuspumpi, mille keskmine COP on 5 ja seda saab vist ainult maasoojuspumbaga, mida toetavad päikeseküttepaneelid..?
Konkreetsest mudelist ei oska miskit arvata sest ise maasoojuspmpa ei kasuta. Miks on toitepinge sagedus 60Hz ? USA turu mudel? Kas toitepinge on siis kah USA oma ?
Küll aga võiks soojuspumba liit (mis justkui eksisteerib) vaeva näha ja oma terminoloogia lõpuks ühtlustada..st. tõlkida eesti keelde asjasse puutuvad standardid, mille terminoloogiast siis nad ise saaksid juhinduda..
Teemaalgatajale - palju su aastane elektrikulu praegu on?
Ja palju sa arvad sellest küttele olevat kulunud?