1. leht 1-st

Kihtplastikust

Postitatud: 18 Apr 2012, 14:25
Postitas geena
Soovin paigaldada grillmajale kihtplastikust (makrolon) katust. Olen kuulnud, et aja jooksul muutub see koledaks, kuna mustus pääseb kambritesse. Hermeetiliselt sulgeda ka ei tohtivat , siis tekib kondents. Kas keegi oskaks jagada infot selle kohta?

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 18 Apr 2012, 16:22
Postitas Naabrivana
Kuuma ilmaga mõlemad otsad kinni, siis on õhku vähem sees ja mustus ei pääse samuti kuskilt sisse.
Võimalik on kasutada ka Ondulini läbipaistvaid plaate -hinnavahet ei tea.

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 18 Apr 2012, 23:15
Postitas siimsusi
geena kirjutas:Soovin paigaldada grillmajale kihtplastikust (makrolon) katust. Olen kuulnud, et aja jooksul muutub see koledaks, kuna mustus pääseb kambritesse. Hermeetiliselt sulgeda ka ei tohtivat , siis tekib kondents. Kas keegi oskaks jagada infot selle kohta?
Tegin omale paar aastat tagasi Makrolonist kasvuhoone. Pean kurvastusega nentima, et koledamaks on ta hakanud minema küll :-(
Mõnda kambrisse on suutnud isegi mingi putukas omale midagi pesa sarnast aretada! Praegu pole asi veel hull ja häirib rohkem ennast.
Lisaks on ju tegu ainult kasvuhoonega, kus mulda jms ikka vastu seinasid satub.
Grillmajakeses pole soojaisolatsioon oluline ja ma kasutaks pigen mingeid ühekihilisi asju.
Tuttaval on katus tehtud kujult eterniiti meenutavast läbipaistvast (ühekihilisest) plastikust. See tundub palju asjalikum mõte.

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 19 Apr 2012, 06:27
Postitas Naabrivana
siimsusi kirjutas: Grillmajakeses pole soojaisolatsioon oluline ja ma kasutaks pigen mingeid ühekihilisi asju.
Tuttaval on katus tehtud kujult eterniiti meenutavast läbipaistvast (ühekihilisest) plastikust. See tundub palju asjalikum mõte.

Tegemist ongi Onduline läbipaistva katusematerjaliga
http://interbauen.ee/uldehitusmaterjali ... seplaadid/
http://interbauen.ee/pvc-laineplaat-bre ... 95-38.html

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 13 Mai 2012, 22:10
Postitas Raivo345
polükarbonaadile on olemas ka nn.hingavat teipi, mis laseb kihtplastikul hingata, kondents pääseb välja ja putukad sisse ei pääse:D

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 16 Mai 2012, 19:57
Postitas step
Räägitakse, et ühekihiline laineline makrolon läheb katusel ajapikku muredaks, näiteks lume lükkamisel võib laguneda. Kellel on kogemusi?

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 22 Sept 2012, 21:48
Postitas plastikkatus
Makroloni eelis on eelkõige see, et tegemist on polükarbonaadiga, mis kannatab lööke ja külma. Kasvuhoone jaoks ideaalne kuna hajutab valgust ja tänu kambritele on soojapidavam. Miinuseks muidugi see, et kambritesse tuleb kondents, sitikad ja muu sodi. Pääseb see kõik sinna otstest ja kruviaukudest. Ei aita ka see perfoteip eriti. Ühesõnaga ei ole visuaalselt aastate pärast nii kena. Varikatuse ehitamisel tuleb Makroloni puhul alati jälgida liitekohti, paisumisruumi jne ühesõnaga nikerdamist rohkem, kui monoliitse plaadiga. Samuti kipub häält tegema temperatuuri muutumisega nagu plekk-katus.

Nendest Ondulain plaatidest hoidke eemale. Tegemist PVC materjaliga, mis ei sobi meie kliimasse, läheb hapraks ja kergelt katki ning paljud plaadid poodides on juba viga saanud.
Enamus kaubanduses müüdavatest lainelistest plaatidest on PVC ehk jälgige mida ostate.
Varikatuse puhul soovitaksin otsida polükarboanaadist (PC) või polüestrist (PET) materjalist laineplaati. Need on küll kallimad PVC-st, aga kestavad oluliselt kauem, eriti veel PC plaat.
Lainelise puhul tuleb aga arvestada sellega, et peal kõndida ei tohi (Makrolonil tohib) ehk siis puhastada on keerulisem ja läbipaistv asi tahab ikka puhastamist saada, et ilus püsiks.

Olen ise aastaid plastikust katuseid müünud ja sealt ka kogemused.

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 22 Sept 2012, 21:50
Postitas plastikkatus
step kirjutas:Räägitakse, et ühekihiline laineline makrolon läheb katusel ajapikku muredaks, näiteks lume lükkamisel võib laguneda. Kellel on kogemusi?
Ühekihiline PVC läheb jah muredaks. Makrolon on bränd ja ühekihilist Makroloni pole olemas, aga samast materjalist ehk polükarbonaadist ühekihiline plaat peab väga hästi vastu.

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 22 Sept 2012, 22:29
Postitas rein113
Mul on ühekihiline laineline läbipaistev polükarbonaatkate terrassi katusel, olen sealt talvel lund alla lükanud, ja imestanud, kuivõrd elastne see on. Temp võis olla siiski jah kuni -10. Ca 8a. Ei mingit murenemist. Ostetud Pärnu Kalur Holdingist.

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 08 Okt 2012, 09:23
Postitas Ardi
Makrolonile müüakse ju otstesse liistud,mis lasevad niiskuse välja,kuid ei lase putukaid ja tolmu sisse.

Re: Kihtplastikust

Postitatud: 06 Jaan 2013, 19:36
Postitas hobiehitaja
jagan kogemust:
trapets pvc, üks katus tehtud 10 aastat tagasi, päikesepoolne, sel talvel läks esmakordselt katki kuna koksasin lumelabidaga vastu esiserva, muidu talus lume allalükkamist hästi. 2 aastat tagasi parandasin alusraami ja siis ilmnes kruvide tagasikeeramisel, et ei tohi muuta kruvi sügavust ehk survet paneelile, lõi praod sisse, klaasistunud.
sel sügisel tehtud samast materjalist varikatus sai -5C koksu otsa pihta lumelabidaga ja kohe tükid väljas- mine siis võta kinni...
kolmas varikatus tehtud lainelisest matt pvc, (firmat ei mäleta, mitte ondu) juba 5 aastat on kukkunud kõrgemalt(nii 1m) katuselt sellele materjalile sulamise ajal jääkamakaid ja seni pole ühtegi pragu sees. talvel hästi talunud ka lumelükkamist...
neljas varikatus on mul rohelisest macrolonist, põhjapoolne külg, niiske koht putukaid ka tunnelites , arvatavasti, aga eemalt ei paista midagi, kuna katus on rohekat tooni. järgmise teen ka sellest rohelisest. talub talvel ikka väga suurt lumekoormust, et raam juba paindumas. suur+ on nagu soojemaks läheb libistab see macrolon lume maha, mida ei trapets ega laineline kunagi ei tee, ikka ootavad sulamist või kõrvalist abi.