1. leht 1-st

hinnapakkumine

Postitatud: 06 Apr 2012, 13:15
Postitas algataja1
Tere,

Tunnen huvi, missugune on tava hinnapakkumiste koostamisel. Kas firmadel on hinnakiri, mis maksab hinnapakkumine või oleneb see töö mahust? Kas summa lepitakse eelnevalt kokku ja esitatakse ka arve?
Kas hinnapakkumine tehakse jooniste projektide alusel või tullakse koha peale vaatama?

Ette tänulik.

Re: hinnapakkumine

Postitatud: 06 Apr 2012, 13:46
Postitas Külaline
Tere.
Hinnapakkumise tegemine ei maksa mitte midagi.Kõige täpsema pakkumise saab teha kui kohale tulla ja objekt üle vaadata.
Need kulud kõik kannab töövõtja.

Re: hinnapakkumine

Postitatud: 06 Apr 2012, 16:00
Postitas jaansaag
Tee ise ka natuke kodutööd ette, seda lihtsam ja ei pea sa ka igasugu tölle oma hoovi kutsuma. Tee majast pildid, et saaks aru olukorrast (ligipääs, seisukord, maja geomeetria, kalded, väljaehitused), need on sealt kõik näha. Lisaks mõõda ära katus nii, et kõik tahud oleks joonistatavad ka paberil. Siis ei tule ka katusemehel mõõtudest puudu. Nüüd vali välja materjalid ja värvid, mis meeldivad ja pane kümnekonnale firmale pakkumised teele. Selle info järgi tehalse sulle pluss-miinus 10% täpsusega see pakkumine ja ongi suurusjärk olemas. Edasi vali tegija välja
ja siis tuleb tal juba tulla tõesti kohale mõõtma ja oma pakkumist täpsustada. Ja edasi, head ehitamist! Sellise skeemiga hoiad kokku enda ja ka ettevõtete aega, aga saad teada, kes sinu katusest tegelikult ka huvitatud on.

Jaan

Re: hinnapakkumine

Postitatud: 09 Apr 2012, 10:03
Postitas Monier
Teemaalgataja:
See on väga hea, et sellise teema püstitasid. Tihtipeale on enamus hinnapäringud niivõrd vähese infoga, et head nahka asjast ei tulegi.

aga ma päris jaansaag'i poolt kirjutatuga ei saa nõus olla. Soovitan käituda nii:
1) anna infot kas tegemist on uue ehitisega või renoveerid vana
2) uue puhul on joonised ja nendest korraliku ja hea pakkumise tegemiseks piisab. Anna vaid infot mis etapist alates peaks katuse ehitaja tööd alustama ja kus lõpetama ja milline peab olema lõpptulem.
3) kui renoveeritav, kas on olemas mingist ajast ka joonised? Kas vastavad ka tegelikkusele (mõõdud, midagi lisaks / vähem ehitatud jne.
4) Millal soovid projektiga reaalselt algust teha (millas meistrid tööriistad kätte võtavad).
5) renoveerimise puhul tee pilti nii seest kui väljast, märgi ära tähtsamad mõõdud (harja pikkus, katusekalle, sarika pikkus, korstna mõõdud kirjelda ka hetkeolukord.
6) ei soovita saata 10-le ehitusettevõttele küsimist. Piirdu kolmega (max 4) kuna ka ehitaja on inimene ja ka pakkumise tegemise aeg on aeg.
7) ilma kohapeal vaatamiseta ei saa võtta tõsiselt ühtegi pakkumist. Kõikvõimalikud detailid hetkeolukorrast, mis on ehitaja jaoks ülimalt olulised näeb proff ära siiski kohapeal. Jah - renooveerimise käigus tuleb alati ette üllatusi, aga sellest mööda ei pääse.
8) kas ja kuidas tagatud juurdepääs: see on suhteline: tihtipeale tekib jama ka siis kui 1 pool on öelnud, et saab ligi, reaalsus aga teine: sõiduautoga saabki ligi jah. Redeliga üles kah saab. Aga kas suur veok mahub ja pääseb ligi? parkima? ümber keerama kui vaja?

Kunagi kirjutas Monieri uudiskirjas väga hästi hinnapakkumiste küsimisest Planimeks OÜ diplomeeritud insener.
loe siit: http://www.monier.ee/monier/uudised/uud ... astab.html