1. leht 1-st

rikkevoolukaitse liiga tundlik

Postitatud: 25 Juul 2006, 19:14
Postitas vtl
sai kilpi ümber ehitatud ja muuhulgas installitud ühe segmendi ette 3f 30mA rikkevoolukaitse. selle taga siis (eraldi faasidel) boiler, pesumasin, käterätikuivati, nõudepesumasin, köögihunt ja põrandaküte.

jama selles, et rikkevoolukaitse viskab suvaliselt välja. nii stiilis paar-kolm-neli korda päevas. väljaviskamine ei ole konkreetselt seotud ühegi seadme töö-, lülitamise- või käega katsumisega.

tundub, et lekete summa on kriitilise piiri peal.

mida sellisel puhul tehakse?
suurema rakendumisvooluga kaitse?
lüüa segment veel väiksemateks juppideks?
(kilbis pole ruumi ja kaabeldust on ka piisavalt vastik ümber teha)
seadmeid "parandama" hakata?

millise metoodikaga mõõta, milline seade kui palju lekib? tavaline tester (oommeeter) mõõdab ju ainult alalisvoolutakistust ja nt. filterkondekate
lekkevoolu sellega ei näe.

üks anomaalia veel - väljalülitunud lekkekat ei saa koheselt uuesti sisse lülitada - tuleb kolm- neli korda proovida või siis 5-10 sek oodata. see jama esineb ka siis, kui kõik lekkeka taga olevad kaitsmed on välja lülitatud ja lekkeka testinuppu vajutada.
hoopis lekkekas tuksis?
kuidas neid kontrollitakse?
tootja on general electric, 40A mudel.

Postitatud: 25 Juul 2006, 22:32
Postitas Ints
Mina võib-olla prooviks jah esimese asjana teist rikkevoolu kaitset.Äkki on konkreetne eksemplar vigane.Nulli ja kordusmaandus ühendused on ikka korralikult tehtud?

Postitatud: 26 Juul 2006, 09:47
Postitas Kalvis
Huvitav, mismoodi mõjub kehva neutraali (nulli) ühendus rikkevoolukaitse liigrakendumisele? ja PE ühenduse puudumine (viimane vastupidi võib kaitse mittetöötavaks teha). Mõlema vea korral vastupidi rikkevoolukaitse ei rakendu.
Rikkevoolukaitse on ju tavaline diferentsiaalkaitse, mis mõõdab siseneva ja tagasituleva voolude vahet.
Enne poodi tormamist tuleb ikka põhjus kindlaks teha (aka kaitse testida, osa tarbijaid küljest lahti ühendada jne.)