1. leht 2-st
Külm on...
Postitatud: 25 Mär 2012, 20:35
Postitas svenk
Selline asi, et tuba on jube külm ja sooviks teada milles asi. Ise arvan, et probleem selles et tuba asub kohe garaaži peal ja külm tuleb altpoolt sisse. Parketti katsudes ka kohe ikka tunda, et päris külm. Panin pildi ka ülesse kuidas alumine korrus välja näeb ( pilt siin
http://i775.photobucket.com/albums/yy36 ... CN2127.jpg ) Kas võib asi selles olla, et alumise korruse lagi soojustamata ja sellepärast tuba külm? Kui jah siis kuidas peaks seda alumise korruse lage soojustama, et külm ülesse ei tuleks? Panna paksud villad lakke?
Re: Külm on...
Postitatud: 25 Mär 2012, 23:51
Postitas xjan
aga toa põrand on soojustatud?
Re: Külm on...
Postitatud: 26 Mär 2012, 09:54
Postitas svenk
toa põrandal on parkett ja selle all roheline tahelvill (tuuletökke moodi)
Re: Külm on...
Postitatud: 26 Mär 2012, 12:46
Postitas eimatea
See mõni millimeeter parketi all on olematu soojustus, mille kasutegur nullilähedane. Mina soojustaks garaaži lae ära. Kas eps lakke liimida või mingine ripplagi, mille pealne villa täis. Pildi järgi tundub, et miskised külmasillad paneelil välisseintega ikkagi jäävad.
Re: Külm on...
Postitatud: 27 Mär 2012, 20:21
Postitas svenk
kumb on parem kas eps (vuugivahed silikoniga täis ?) või vill ? poes eps 25, 50 ja 100, kas 100+ne eps poole parem kui 50+ne, mida tasuks panna ? poes arvati, et eps oleks tulnud panna parketi alla, nyyd hilja, kas laele liimides efekti + soojustust annab ? mida teha paneeli taladega kas sinna sama paksusega eps või vill ?
palju kysimusi, aitäh ette!
Re: Külm on...
Postitatud: 27 Mär 2012, 21:25
Postitas eimatea
Päris raske seletada, kui sa asjast ikka miskit ei tea. Natuke sa arvutit tunned kui siia juba oskasid tulla, ehk oskad ka EPS tootja kodulehele minna ja sealt lugeda misasi see EPS on, mida ja milleks need numbrid seal pakil on. Kus millist kasutada. Seal on ka täht Lambda, mille numbeiline väärtus tähendab soojusjuhtivustegurit. Seda võiks võrrelda klaas- ja kivivilla sama näitajaga, et selgust saada kas mõni neist ikka on oluliselt parema soojustusomadusega. Seal ja ka ISOVERI ja PAROC`i kodukatel on ka hulga õpetusi, paigaldusjuhideid. Silikooni seal kusagil paigalduseks ega tihendamiseks ei mainita

Muideks see sõna "silikoon" tuleks kuidagiviisi rahvasuust välja juurida. Enamasti arvatakse, et selles ümaras otsikuga torus on alati mingi silikoon ja et silikoon liimib peaegu kõike

Selles "torus" võib vabalt olla ka akrüülhermeetik, parketikitt, ehitusliim või bituumenmastiks ja veel hulga erinevaid masse.
Ma saan aru, et kõik tahavad odavamalt teha aga niimoodi täiesti võhikuna tehes võid lihtsalt raha tuulde loopida või mis veel hullem, kasu asemel oma põrandale kahju teha.
Re: Külm on...
Postitatud: 27 Mär 2012, 21:50
Postitas rokikas
Karkass lakke, vill vahele, mingi kate (kips, puit, mineriit, jne.) peale ning tehtud. Mida paksem kiht villa (karkassi saad madalamale lasta ja ka karkassi peale villa panna) seda parem.
Re: Külm on...
Postitatud: 27 Mär 2012, 22:55
Postitas xjan
EPS kasutus garaazhis on ilmselt ka tuleohutusnõuete vaatevinklist keelatud...
Re: Külm on...
Postitatud: 28 Mär 2012, 11:05
Postitas svenk
kas vill peab olema vastu lage või võib jääda villa ja lae vahele õhuvahe: pikitala 28 cm -vaata fotot algkuulutuses s.o 5cm villa - öhuvahe 23 cm, vöi kui panen laudkarkassi ristitaladele: 12 cm, öhuvahe jääks 7cm, vöi nullib selline lahendus soojustuse ära ?
Re: Külm on...
Postitatud: 28 Mär 2012, 21:29
Postitas Külaline
Tegemist on ilmselt koorikpaneeliga? Sel juhul ei ole isegi karkassi ehitamine lihtne tegevus?
Muidu järgiks lae kuju.
Imelik.
Re: Külm on...
Postitatud: 28 Mär 2012, 21:40
Postitas rokikas
svenk kirjutas:kas vill peab olema vastu lage või võib jääda villa ja lae vahele õhuvahe
Mina täidaks pigem kõik. Näiteks ostaks odavat villa (
viewtopic.php?f=30&t=33868) ja ei jätaks mingit tühja ruumi.
Re: Külm on...
Postitatud: 29 Mär 2012, 08:16
Postitas Külaline
rokikas kirjutas: Mina täidaks...
Selle paneeli "paksus" on 3-5cm. Millise karkassi ehitad või kuidas täidad?
Imelik.
Re: Külm on...
Postitatud: 29 Mär 2012, 08:44
Postitas rokikas
"Ribide" külgedele on päris lihtne näiteks tollist lauda (või prussi kui laud ei meeldi) kinni tüübeldada. Sinna omakorda karkass.
Re: Külm on...
Postitatud: 29 Mär 2012, 23:22
Postitas Imelik
Ma ei arva, et see on hea mõte. See "kupatus" püsib armatuuril (on tihedalt armeeritud) ja betoon on selle kaitsekiht. Selle augustamine ei ole vist hea mõte? Lisaks tuleks ju kinnitusi teha ka mujale?
"Originaalis" on tavaliselt sellised paneelid pealt lisasoojustatud. Kuidas õige või ettenähtud/projekteeritud võiks mõni teadja vastata.
Re: Külm on...
Postitatud: 30 Mär 2012, 04:12
Postitas Urmas
Imelik kirjutas:..."Originaalis" on tavaliselt sellised paneelid pealt lisasoojustatud. Kuidas õige või ettenähtud/projekteeritud võiks mõni teadja vastata.
Kui seda 5cm torkivat klaasvilla ja ehitusprahti lugeda soojustuseks, siis küll. Oma kogemus korteri ümberehitusest.
Re: Külm on...
Postitatud: 30 Mär 2012, 07:20
Postitas fgh
Vaadates pilti, siis garaazil tunduvad olevat igati normaalsed aknad. Miks mitte soojustada ära garaazi seinad ? Kui see ei ole aksepteeritav, siis saab ju näiteks teha ripplae sinna, kui seda tüübeldamist nii hullult kardetakse. Neid konkse annab igati edukalt sinna panna. Kõige lihtsam oleks muidugi eps 60 sinna kleepida ja mingi krohvikiht peale, et tulekahju korral koheselt sulama ei hakkaks. Üldiselt mingi läbipuhuv garaazi eluruumiks ei loeta ja epsi paigaldamine peaks olema lubatud, pead ei anna, aga uuri oma kohalikult inspektorilt täpsemalt järgi. .
Re: Külm on...
Postitatud: 30 Mär 2012, 07:53
Postitas Naabrivana
EPS liimiga lakke ja kui tuleohutust tagaajada, siis plekk EPS-ile peale.
Re: Külm on...
Postitatud: 30 Mär 2012, 09:22
Postitas rokikas
Imelik kirjutas:Ma ei arva, et see on hea mõte. See "kupatus" püsib armatuuril (on tihedalt armeeritud) ja betoon on selle kaitsekiht. Selle augustamine ei ole vist hea mõte? Lisaks tuleks ju kinnitusi teha ka mujale?
Point on su jutus täitsa olemas.
Aga teisalt kas piki "ribi" alaserva (õigemini küljel) ~500 mm. vahedega puuritud 8 mm. augud ikka eriti halvendavad paneeli üldist seisukorda/kandevõimet. 6 m. paneeli lisanduks ~ 26 augukest aga lõpptulemusena tõuseks betooni temperatuur, väheneks suhteline niiskus ja peatuks/oluliselt väheneks kogu paneeli betooni karboniseerumine e. väheneks sarruste roostetamise oht.
Asjatundjad võiks siin tiba arvamust avaldada jah.
Re: Külm on...
Postitatud: 30 Mär 2012, 09:35
Postitas rokikas
Naabrivana kirjutas:EPS liimiga lakke ja kui tuleohutust tagaajada, siis plekk EPS-ile peale.
EI
Kuidas pleki kinnitad?
Kuidas plekk seal tuleohutust tagab?
Millised on pleki aurutõkkeomadused?
fgh kirjutas: Üldiselt mingi läbipuhuv garaazi eluruumiks ei loeta ja epsi paigaldamine peaks olema lubatud, pead ei anna, aga uuri oma kohalikult inspektorilt täpsemalt järgi.
Lubatavus lubatavuseks aga milleks omale siseruumi lakke tuld vähe kannatavat lahendust teha. Mille poolest see on parem kui villaga soojustamine. Kallim on ta kohe kindlasti.
Re: Külm on...
Postitatud: 30 Mär 2012, 23:23
Postitas fgh
Millisest vaatevinklist ta sul kallim tuleb ? Karkass pluss vill ning viimistlusplaat ja viimistlus tuleb kindlasti kallim kui eps kleepida ja mingi mögin peale tõmmata. Eriti kui arvestame karkassi tegemisega sellisele kuumaastikule. Vooderdad 100mm epsiga ära selle kuudi ja rahu majas.. Saad lihtsalt kõik need talad vooderdada erilise vaevata. See karkass on paras peavalu ja kokkuvõttes parajalt töömahukas ja rahanõudvam. Kui majas on selline tuli, et see eps laes sulama hakkab, siis põleb ka see karkass laest alla. Eps ise ei põle, seega pole ta tuleohutuse ja leviku koha pealt karvavõrdki ohtlikum. Teine asi on muidugi põlemisel tekkivad gaasid. Kuid minu mäletamist mööda lubatakse epsi kasutada sellises konstruktsioonis.
Re: Külm on...
Postitatud: 31 Mär 2012, 09:20
Postitas rokikas
Eps 100 mm. 5€/m2. + liim,võrk,armeerimissegu ~2,5 €.m2. = 7,5 €/m2. + tüüblid aga kuna puurida ei taha .....ehk püsib. U ~0,33 (puhtalt soojustuskihil)
Puitkarkass 4 jm/m2. 0,5€/jm. + vill 100 mm.(
http://www.baumax.ee/et/Ehitusmaterjali ... l-rull-36/) ~2 € + kips ~2 € + kinnitusvahendid ~1 € = 7 €/m2. U ~0,36
Kui aga teha karkass sirgelt paneelide alla ja villa panna 300 mm.(+4 €/m2.) saame väiksema viimistletava pinna + U~0,12
Eks ta siis kallim tõesti tuleb kui penoga tehes aga tulemus ...Oma elamises teeksin karkassi+villaga.
Ekstreemspordi huvilistele soovitan minna kohalikku tuletõrjedepoose ning teha neile ettepanek siseneda põlevasse ruumi mille lakke on kleebitud 100 mm. penot.

Re: Külm on...
Postitatud: 02 Apr 2012, 15:10
Postitas svenk
Sur tänu kommentaaride ja juhiste eest !
Lõpplahendus: panin isoveri villa 50-se villatüüblite ja nööri abil ja tulevase sauna laele villale ka fooliumpaberi, vaata fotot siit:
http://i775.photobucket.com/albums/yy36 ... C11866.jpg
Küsimus: kas OK ? ja kui sauna lage hakkan ehitama (suurte taladega risti laudkarkass ja sellele voodrilaud) - kas voodrilaua alla uuesti fooliumpaber, muidu hakkab ju niiskus lae ja villa vaheruumi kogunema ?
Re: Külm on...
Postitatud: 02 Apr 2012, 16:25
Postitas sashaobrok
No nüüd siis selgub ka et tulevad ka sinna alla soojad ruumid. Mis sa sest laest siis enam soojustad. Mine soojusta välisseinu väljastpoolt parem. Saunaruum jah eraldi fooliumiga eraldada kõikidest seintest-lagedest.
Re: Külm on...
Postitatud: 02 Apr 2012, 18:03
Postitas svenk
Aitäh!
Maja väljastpoolt 100-se penoga soojustatud.
Küsimus: kas köögi lakke kipsplaadi ja villa alla panna fooliumpaber või niiskustõkkepaber, et köögiaurud ligi ei pääseks ?
Re: Külm on...
Postitatud: 02 Apr 2012, 21:59
Postitas rokikas