1. leht 1-st
Puumajja vannituba
Postitatud: 11 Juul 2006, 18:01
Postitas anna
Korterisse, kus pole varem vannituba olnudki, on vaja see tekitada. Ruumi leidsime, selleks jääb jupp vanast koridorist.
Eelmine omanik oli nurka ära paigutanud WC-poti, see on ka kõik, poti all ja mujal koridoripõrandal oli maas laud, need võtsime enamjaolt üles, st. praegu on vannitoas põranda asemel põrandatalad ja nende vahel liiv, seintes osaliselt kips-, osaliselt saepuruplaat.
Ehitusmeest me pole leidnud, seega otsustasime asja ise käsile võtta, kuid päris oma jõududega me siiski hakkama ei saa.
Esiteks - millest üleüldse alustada?
Kui põrandast, siis kuidas seda teha? Selge, et tuleb valada betoonist, kuid mis peab tulema valatava betooni ja põrandatalade-liiva vahele?
Kas tavaline kipsplaat, mis seintes juba olemas on, tuleks maha võtta ja asendada niiskuskindlaga?
Ja siis veel - kuna tegu on koridoriga, on vaja ehitada üks vahesein, millest teha see? Lihtsalt üks kipsplaat sinna vaheseinaks lüüa on vist pisut vähe?
Kohutavalt tänulik oleksin, kui keegi näpunäiteid jagaks

Postitatud: 11 Juul 2006, 22:22
Postitas numan
vahelagi (põrand) on betoonist
Kas tavaline kipsplaat, mis seintes juba olemas on, tuleks maha võtta ja asendada niiskuskindlaga?
asendamine muidugi paha ei tee aga kui oma aeg on kallis siis teha korralik hüdroisolatsioon (niikuinii peab tegema) siis seisab ka tavaline kips suurepäraselt.
vaja ehitada üks vahesein, millest teha see? Lihtsalt üks kipsplaat sinna vaheseinaks lüüa on vist pisut vähe?
metallkarkass ja topeltkips mõlemalt poolt (vill vahele heliisolatsiooniks)
Postitatud: 12 Juul 2006, 09:41
Postitas anna
Põrandaks on ainult kandetalad, mõned lauad ja nende vahel liiv ja vist veidi sammaltki - selline vanaaegne värk kõik.
Ja selle all on juba alumiste naabrite laematerjal.
Postitatud: 12 Juul 2006, 10:06
Postitas anna
Selline asi ka, et millest ehitamist üldsegi alustama peaks? Põrandast või seintest? Iseenda loogika ütleb, et põrandast, aga kuidas toimida siis WC-potiga, mis juba olemas on? Häda veel selles ka, et elame ise juba sees ja väga pikaks ajaks WC-potist loobuda oleks suhteliselt õudne.
Postitatud: 12 Juul 2006, 14:20
Postitas Jeesus
Teoorias ei olegi vaja potti kaua välja tõsta, tuleb lihtsalt alustada sealt kus pott on ja sellega seoses - mida sa täpsemat põrandaga teha tahad?
Alati on võimalus poti ümbrus teha ka teistmoodi, mis sammuti vähendaks aega kui põis kipitab.
Kui põrandat valada siis teoorias peaks arvestama tõsiselt sellega, et niiskus kuidagi taladeni ei jõuaks sest teadupärast soe õhk liigub üles, tähendab seda et lae all on soem kui põrandal teist allpool oleval korrusel ja talad kuivavad tunduvalt vähem ja kui nad õhku ei saa siis võib tekkida mingeid omaette jamasid. Ma pole küll varem puiduga ise kokku puutunud, aga teoreetiline analüüs räägib enda eest, seintel peaksid ka arvestama sellega et niiskus edasi ei pääse ja samas natuke õhku kusagilt sinna liiguks mis pole niiske.
Äkki keegi jagaks näpunäiteid, teoorias oleme kõik tugevad! : )
Postitatud: 12 Juul 2006, 16:24
Postitas toomas
Alusta põrandast, võid teha järgmiselt; põrandakips, kaabel peale, isetasanduv segu,hüdroisolatsioon, plaat.
Postitatud: 12 Juul 2006, 20:26
Postitas anna
Mis ma põrandaga teha tahan - niiskuskindlaks ja siledaks muuta selle, sest praegu on ta kahtepidi kaldus

Puumaja ju teadupärast vajub ja aastakümneid muutmatuna püsinud põrandast on seda väga hästi näha.
Nii, kui ma nüüd õigesti aru olen saanud, siis kõigepealt pean põrandale panema niiskuskindla kipsi? Aga mis see kaabel on? See, millest Toomas kirjutab?

Põrandakütte värk ehk? Selle tahaksime ka muidu dušinurka paigaldada. Olen üliväga võhik selles teemas, nii et hästi lihtsalt oleks vaja lahti seletada ka kõik, kui keegi vähegi viitsib

Postitatud: 12 Juul 2006, 20:33
Postitas Jeesus
Panedki põrandakipsi paika, seejärel vead põranda soojustuse paika ja lõplikult paigaldadki ta sellega ära kui isetasanduva segu peale voolata lased. Ise pole teinud, aga kõlab loogiliselt.
Postitatud: 12 Juul 2006, 21:57
Postitas numan
ise ma kühveldaks selle liiva sealt välja ja paneks villa.
põrand siis selline: põrandakipsi kiht,
soojenduskaabel , (instaleerimisjuhend kaasas), kipsplaadi ribad kaabli vahele (pannakse selleks et valamisel loodist välja mitte juhtuda ja banaalse kokkuhoju pärast) nii et jääb min 3 cm vagu mille sees kaabel on, siis kui valatud kiht ära kuivab liimiga veel üks kipsikiht peale. jälgima tuleb et kaabel isevalguva kihist välja ei tõuseks ja õhku ei jääks. meie oleme pandnud ka osb plaat kogu kupatuse alla selleks et ka vanni raskust kannataks.
üks pisiasi: plast.karbid mis on kaabli ja t.juhtme vahel ja kaabli otsas on nats kõrgemad kui kipsplaadi paksus ja kui valada kasutades "kipsiriba varianti" nende jaoks oleks hea teha väikesed süvendid alumise kipsikihi sisse (peitliga vms)
Postitatud: 12 Juul 2006, 22:44
Postitas anna
Vanni meile sinna nagunii ei tule, jah, pealkiri sattus teemal muidugi siis ka veidi ebatäpne, pigem peaks ehk pesuruumiks nimetama seda

Tuleb ainult dušinurk.
Kusagilt olen midagi kuulnud mingist penost, mis kuhugi panna tuleb põranda tegemisel, mis see olla võiks?
Postitatud: 13 Juul 2006, 22:46
Postitas numan
vahtpolüsterool(-polistireen) on eestikeelne nimi. rahvakeeli "peno" mis nõukaaegsest "penoplast" sõnast alles jäi
peno pannakse põranda valamisel pinnase ja valu vahele selleks et maakera külm ja niiskust tuppa ei tuleks

antud juhul tegemist on puittalade konstruktsiooniga ja sinna pole soovitav valada kuigi on igasuguseid nõkse välja mõeldud. olen ka ise valanud duššialuse talade vahele (paras ettevõtmine ütleks)
sooja pärast võib aga penot panna kuhu iganes (kui tuleohutusinspektor riidlema ei hakka

)
ma ikka soovitaks osb + 3Xkips kus keskmine kips nö soonestatus(ribadeks lõigatud) ja kaabel vahele valatud. kui talad on ilusti loodis siis kohe osb plaat kruvida peale sellele kruvida põrandakips, siis panna viitsad mille külge kaabel, seejärel "enam-vähem" sobitada ribad kaabli vahele ja kinnitada need kruvidega osb külge, valada täis nii et kipsiribade vahed on ilusti täis, lõppuks 3s plaat...
Postitatud: 14 Juul 2006, 11:28
Postitas anna
aga asi selles, et põrand on kohe VÄGA viltu, suisa kahtepidi.
Postitatud: 14 Juul 2006, 12:02
Postitas Chef
kas põrandatalad on viltu? kui nii, siis tuleks saagida talalaiusest prussist kiilud, mis taladele kruvida, et tekiks horisontaalne tasapind ja seejärel jätkata nagu eespool õpetati.
kui põrand pole NII viltu ja kiilud tuleksid mõttetult õhukesed, tuleks horisontaalsus tagada tasandusseguga, mida sel puhul siis mitte ainult kipsivagudesse valada vaid üle terve põranda.
Postitatud: 14 Juul 2006, 12:08
Postitas Chef
kui juba põrandakonstruktsioon lahti on ja plaan sinna peale rajada märg ruum (loodetavasti teostad hüdro väga korralikult), siis nii kindluse mõttes immutaksin puidust konstruktsiooniosad antiseptikuga.
Postitatud: 06 Veebr 2007, 00:03
Postitas juri
kas põranda kipsi asemel võib ka tavalist kipsi kasutada?
Postitatud: 06 Veebr 2007, 10:52
Postitas Albert_Kass
ikka võib ,aga ei soovita

Postitatud: 07 Veebr 2007, 19:48
Postitas mumm
olen küll ise võrdlemisi vana ja kogemustega ehitaja aga eelnevate nõuannete järgi ma küll selle tööga hakkama ei saaks

Momendil täpselt sama töö käsil ja teen nii (lühidalt) .Vana põrandalaud minema, savisoga taladevahelt minema, taladele sälgud sisse kanalisetsiooni tarbeks, fibo kergkruus taladevahele täiteks, kile peale, kilepeale 7cm betooni (2 korrus, soojustust betooni alla ei pane), lõpuks tuleb põrandale plaat. Seinad soojad aga kõverad - õhukese kübarprofiiliga sirgeks, kips peale (tavaline kips, kuna seest teen niiskustõkkega üle ja hüdroisolatsioon ka kindlasti), lõpuks lähevad seined ka plaadi alla. Lagi - metallripplagi. Ventava olemas, sinna el.ventilaator torusisene ja paenduva toroga läbi ripplae.