Septik või mahuti ?!

vanad postitused
marko
külaline

Septik või mahuti ?!

Lugemata postitus Postitas marko »

Ostsime suvila-maja Vääna-Vitti. Esimene tõsine teema oleks korraliku kanalisatsiooni välja ehitamine. Tundub, et kasulikum oleks panna septik. Kas keegi oskab nõu anda kuidas selle asja seadusliku poolega on. Osad räägivad, et ei tohigi septikut panna, et peab olema mahuti !! Majale oleks ilmselt mingil hetkel tarvis kasutusluba ka hankida ja siis võivad tekkida probleemid !!!
kris
külaline

Septik või mahuti ?!

Lugemata postitus Postitas kris »

Kõigepealt küsimus, kus kandis maja asub? Tahtsin omale ka panna septikut, kuid märja pinnase tõttu olnuks efekt vastupidine - vesi oleks sisse tulema hakanud. Seaduslikult tegema hakates peaksid rajama imbväljaku ja selle kohta ennem ka pabereid täitma, kuid - milleks? Saab hakkama ka lihtsamalt.
<BR>Vald reeglina ei lase panna septikud pae sisse. Seega kui oled kalda peal, siis seaduse silmis on ainus lahendus mahuti.
AndresR
külaline

Septik või mahuti ?!

Lugemata postitus Postitas AndresR »

Septiku paigaldamine sõltub konkreetsetest tingimustest. Enamasti immutatakse septikust tulev heitvesi pinnasesse. Sellise meetodi rakendamise üheks tingimuseks on põhjavee max kõrgeim veetase peab olema immutustasemest vähemalt 1,2 m. Seega ei saa kasutada immutust kõrge põhjaveega piirkondades. Lahenduseks võib olla märgala.
AndresV
külaline

Septik või mahuti ?!

Lugemata postitus Postitas AndresV »

minu teada märgalapuhastit ei lubata nii lihtsalt kui imbväljakut. Mul ka vesi kõrgel ja plaanin panna septiku viimasesse sektsiooni ujukiga pumba, mis kraami jälle üles imbpeenrasse pumpab. Muidugi mul läheb sinna esialgu vaid hallvesi ja seda saab pumpata kõige tavalisema ~500 kr-se pumbaga. Reovee pumbad on kallimad kuna peavad ka paberi hekseldamisega hakkama saama
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tiheasustusega aladel peab olema KOV nõusolek septikule. Samuti kaitsmata põhjavee korral. Muul juhul soovitan kindlasti septikut.
Audifriik
külaline

Lugemata postitus Postitas Audifriik »

Soetasin endale Fertil´ist ka selle pumbaga septiku ning see kupatus koos kõigi vidinatega maksis 15500.-
Vasta