1. leht 1-st
Maja soojustamine (200mm Fibo)
Postitatud: 10 Nov 2011, 17:29
Postitas TahanMaja
Tere,
soov osta majakarp (200mm Fibo) kuid ehituse kohapealt teadmisi vähe. Seega sooviks teada maja soojustamise kohta. Nimelt hetkel oleme mõelnud paigaldada välja Isover KL-37/100mm + Isover KL-37/50mm + Isover tuuletõke RKL30 ning Tempsi fassaadiplaat. Kas selline lahendus tundub mõistlik ning kas on mingeid soovitusi soodsamaks lahenduseks (pülusterool ja krohvimine või mingi muu lahendus)? Ning kui juba küsimiseks läks siis uuriks lühidalt ka sisetööde kohta, kumb variant oleks soodsam (aga samas hea, nii materjali kui tööde hinna suhtes) - kas kips või krohvimine.
Ette tänades,
Marek
Re: Maja soojustamine (200mm Fibo)
Postitatud: 11 Nov 2011, 05:49
Postitas Urmas
TahanMaja kirjutas:...Ning kui juba küsimiseks läks siis uuriks lühidalt ka sisetööde kohta, kumb variant oleks soodsam (aga samas hea, nii materjali kui tööde hinna suhtes) - kas kips või krohvimine.
Ette tänades,
Marek
Ainult materjali hindasid arvestades on krohvimine tunduvalt odavam, kuid seal leiadub "aga" ehk kui korralikult on laotud müürid, sest sellest oleneb materjali (krohvi) kulu. Võib hakkama saada 6-8/m2 kott, aga võib juhtuda ka 1-2m2/kott. Kui see viimane variant, siis on mõtekas juba kiigata kipsplaadi poole, sest lisaks suuremale materjali kulule tahab ka töömees rohkem raha saada selle suurema koguse seinale viskamise eest. Ise eelistaks vähegi normaalselt fibost laotud seina korral igal juhul krohvimist kipsi asemel, siis saad ka köögikapid rahulikult seinale kinnitada, ilma, et peaks hakkama siia kirjutama, et milliseid tüübleid kasutada ja kapid samas ka tugevasti seina küljes oleksid.
Tööde hind on niivõrd individuaalne iga töömehe puhul, et seda pead juba konkreetselt temalt küsima.
Re: Maja soojustamine (200mm Fibo)
Postitatud: 01 Nov 2014, 22:41
Postitas traktor
Tere!
Küsiks mida arvate fibo majakarbi soojustamiseset seestpoolt, näiteks finnfoam plaadiga(200mm)? Peale kas kipsplaat vöi pahteldus jne. Fibole välja krohv lihtsalt.
Re: Maja soojustamine (200mm Fibo)
Postitatud: 02 Nov 2014, 01:31
Postitas Külaline
traktor kirjutas:Tere!
Küsiks mida arvate fibo majakarbi soojustamiseset seestpoolt, näiteks finnfoam plaadiga(200mm)? Peale kas kipsplaat vöi pahteldus jne. Fibole välja krohv lihtsalt.
kas sul sees rohkem ruumi, kui väljas? soojusta ikka väljaspoolt, seespoolt ei soojustata
Re: Maja soojustamine (200mm Fibo)
Postitatud: 02 Nov 2014, 08:24
Postitas vuuk
TahanMaja kirjutas:Nimelt hetkel oleme mõelnud paigaldada välja Isover KL-37/100mm + Isover KL-37/50mm + Isover tuuletõke RKL30 ning Tempsi fassaadiplaat. Kas selline lahendus tundub mõistlik ning kas on mingeid soovitusi soodsamaks lahenduseks
Igal oma lähtepunktid, aga minul ehitajal meeldiks välja otsida projekt ja kõigepealt tutvuda selles toodud lahendustega. Seejärel esmane prioriteet oleks ehitada vastavalt projektile.
Juhul kui projekt on liialt aegunud või projekteeritud valesti, siis võiks lasta uuesti soojustus- ja välisviimistluslahendusele tellida korralik projekt ning ehitada vastavalt sellele.
Samas Teie pakutud lahendus vastab tänasele energiatõhusus miinimumnõudele ja on aktsepteeritav, välja arvatud see, et tuuletõkke ja tsementkiud-plaadi vahel peaks olema ka toimiv tuulutusvahe. Tulevikku vaadates võiks soojustust muidugi paksemalt paigaldada.
Re: Maja soojustamine (200mm Fibo)
Postitatud: 02 Nov 2014, 09:35
Postitas Kalvis
Algse küsija moodi on mitmeid maju ehitatud, asi pigem ilumeeles. Tempsi plaadi ja tuuletõkke vahel peab olema tuulutus.
Minu arust palju vahet pole kumba meetodit kasutad kas krohvimine või kipsplaat. Krohvimine on igal juhul töömahukam, nõuab rohkem kätt ja silma. Krohvisegu hind versus kipsplaat on küll krohvi kasuks kuid tööraha osas jälle krohvi kahjuks.
Krohvimisel tüüpjuhtumil ei saada nii tikksirget seina kui kipsplaadiga, inimfaktorist jäävad sisse ebatasasused. Krohvikiht kokku on õhem kui kipsplaat, sams see paar senti kaotatud ala pole määrav. Kuna krohv on jälle tugevam siis lapsed või pralle pidajad seda katki ei löö.
Üldjuhul kui aluspind on sirge olnud, olen eelistanud krohvimist kui kõver siis kipsplaati.