1. leht 1-st

küsimusi konstruktsiooni soojustusest lampkastini

Postitatud: 05 Okt 2011, 22:14
Postitas algajamajaomanik
"Kaasavaraks" saamas ühte 50- või 60-ndatel ehitatud maja, mis vajab seest remont ning ilmselt mõistlik siis juba kõik korraga ära teha. Seoses sellega rida küsimusi, äkki keegi oskab aidata.
Panen kõik kokku, aga ei tea millisesse teemasse panna

1) plaanil kirjas, et välisseinad kärgtellistest+väljas krohv. Aknapalelt paistab tõesti, et on punane, ning kogu seina paksus üle ühe kivi pikkuse. Millised võisid olla tolleaegsed standardsed lahendused, kas sein võib olla tervenisti kärgtellistest, kaks rida telliseid ja vahel õhuvahe, või siis õhuvahe asemel mingi soojustus? Pole majas elnud, aga ilmselt korda tegemise juures mõistlik ka korralikult soojustada. Kas kõigil kolmel juhul mõistlik nn. peno +krohv süsteem peale panna.

2) Plaani järgi vundament paas. Soklis paistavad tuulutusavad. Keset maja on 2m2 suurune kelder. Kuidas soojustada I korruse põrandad ning eriti nurk kus saavad kokku põrand, sokkel ja sein. (pole õrna aimugi mis konstruktsioon põrandal) ning keldri ümbrus

3) Maja radooniohtlikus piirkonnas, kas peaks midagi erilist peale hakkama või õhutusvadega põrandaalune lahendab probleemi.

4) Majal "lampkast" kuid olemas ka kanalisatsioon. Mis kastiga teha - kinni ajada või põrandale topeltsoojustus või...

5)Majas hetkel suhteliselt uued ahjud punasest tellisest. Kas sellist ahju kannatab krohvida või mingi ilusama kattega katta ka nii, et asi ilus ja ilma pragudeta tuleks.

Ette tänades.

Re: küsimusi konstruktsiooni soojustusest lampkastini

Postitatud: 06 Okt 2011, 09:59
Postitas Kalvis
1) Seinu on igasuguseid. Paremini tuleb seina sisu akna või ukse juures nähtavale. Kui on mingi tuulduv õhuvahe siis pööningul või välisseinas on tuulutusaugud.
2) põranda soojustamiseks peab sul teada olema olemasoleva põranda ehitus. On jämedalt 2 konstruktsiooni - üks on puittalad, alt tuulduv ja talade vahel soojustus. Teine on pinnasel soojustusplaat, siis valatdusd sellele õhuke betoon, vanasti tihti saepuruga. Pead kindlaks tegema.
3) Maja radooniohtlikus piirkonnas, kas peaks midagi erilist peale hakkama või õhutusvadega põrandaalune lahendab probleemi. Kui alt tuulduv põrand siis veidi rohkem ventilatsiooni, kui betoonplaadi versioon siis piisab kilest
4) Lampkasti poti ühendad otse kanalisatsiooni. Lamkast aetakse pärast pinnast täis.
5) Saab edukalt krohvida, kuid väga kindel lahendus ei ole. Oht, et praguneb jääb ikka, kuid ikka parem kui pragudega versioon. Veel võid plaatida, see jääb ka hea.

Re: küsimusi konstruktsiooni soojustusest lampkastini

Postitatud: 06 Okt 2011, 15:03
Postitas Külaline
algajamajaomanik kirjutas: 4) Majal "lampkast" kuid olemas ka kanalisatsioon. Mis kastiga teha - kinni ajada või põrandale topeltsoojustus või...
.
... kõrvitsad kasvama

Re: küsimusi konstruktsiooni soojustusest lampkastini

Postitatud: 06 Nov 2011, 21:56
Postitas Külaline
Igasugu konstruktsioonilahenduste tuvastamiseks soovitan ligi võtta Arvo Veski "Individuaalelamute ehitus" vms. samalaadne (neid tehti mitu trükki).
osta.ee-s tihtipeale saadaval: http://www.osta.ee/21956907