1. leht 1-st

wc poti loputuskast "higistab"

Postitatud: 11 Juun 2006, 11:01
Postitas ints.
mure seisneb siis selles,et loputuskastile tekkib väljapoole kondents,mis nõrgub sealt põrandale,seega põrand märg.(maamaja,wc ning duzz ühes ruumis,el põranda küte.)mida teha?

Postitatud: 11 Juun 2006, 11:06
Postitas numan
lliga külm vesi läheb kasti :) kui kast on plastikust siis ehk normaalse vastu vahetamine aitaks. abiks ka ventilatsiooni olemasolu wc-s. rohkem ei suuda midagi välja mõelda :) edu.

Postitatud: 11 Juun 2006, 12:46
Postitas ints.
kast ongi tavaline(mitte plastik),ise arvasin just,et plastik päästab.vent ava on laes,tõmbab pööningule.tõenäoliselt külm vesi jah põhjus,tuleb otse kaevust.

Postitatud: 11 Juun 2006, 16:14
Postitas numan
edal külmaveetorud higistasid ja tilkusid pähe :) lahendasin asja pannes soojustus torudele ümber aga ega loputuskastile ei saa ju kasukas selga panna :) ... ei teagi midagi asjaliku soovitada :? vahepütt torustikule? siis hakkab see higistama. sorry

Postitatud: 28 Juul 2006, 22:00
Postitas Külaline
Koigi eelduste kohaselt teil pidevalt vesi jookseb loputuskasti see on vaja likvideerida,siis saab koik korda/Rohkem mitte midagid/Kondentsaat.

Postitatud: 31 Juul 2006, 14:28
Postitas viljar
Anonymous kirjutas:Koigi eelduste kohaselt teil pidevalt vesi jookseb loputuskasti see on vaja likvideerida,siis saab koik korda/Rohkem mitte midagid/Kondentsaat.
Julgen väita, et see ei ole tõenäoliselt põhjus. Kui lahendus oleks nii lihtne, siis suure tõenäosusega seda postitust siia ei oleks tehtud. Nimel minul on sarnane probleem ning vesi kohe kindlasti ei jää jooksma. Lihtsalt vesi jõuab loputuskasti otse maa alt tuleva toru kaudu ja mis seal salata: õhuniiskus on mul korteris ikkagi piisavalt suur. Siiamaani on aidanud vaid pidev lapiga vehkimine. Kui kellelgi on paremaid ideid, siis kuulaksin huviga.

Postitatud: 31 Juul 2006, 15:26
Postitas Külaline
Siis ytle milline vahe on ambritaie vee ning loutuskasti vahe/ Ambri peale moodustuvad ju ka tilgad,kui sa need maha pyhid mis nad uuesti moodustuvad/

Postitatud: 01 Aug 2006, 00:51
Postitas viljar
Anonymous kirjutas:Siis ytle milline vahe on ambritaie vee ning loutuskasti vahe/ Ambri peale moodustuvad ju ka tilgad,kui sa need maha pyhid mis nad uuesti moodustuvad/
Sa küsid küll natuke segaselt, aga püüan vastata. Ämbril ja loputuskastil polegi suurt muud vahet, kui et üks on 10 ja teine 6 liitrit. Üks on plekist ja teine savist(noh mingi keraamika) kondensaat tekib mõlemale seoses külma pinna ja õhu niiskuse koosmõjule.Uuesti moodustuvad tilgad seetõttu, et loputuskast ei soojene nii kiiresti üles, kui tihti peldikus käiakse. Ja seda normaalse kasutuse juures. St. Vesi jahutab kasti rohkem, kui õhk soojendada jõuab.
Ja nagu ma eelmises postituseski mainisin: õhuniiskusel on oluline roll. Kuivema õhuga keskkonnas tõenäoliselt seda probleemi ei ole. Mina kahjuks pole veel suutnud õhuniiskust alla viia.

Postitatud: 01 Aug 2006, 01:40
Postitas Külaline
Kuiva ohuga keskonnas on tapselt sama probleem,voibolla isegi hullem ning koik see toimub temperatuuri vahest/Koigest sa saad oiesti aru/Millest mina raagin--- on vaja vahendada vee labivoolu/Tahad sa seda voi ei aga jaagitult kondentsaati on voimatu likvideerida/

Postitatud: 02 Aug 2006, 22:04
Postitas Ints
Millest mina raagin--- on vaja vahendada vee labivoolu
No kuidas sa seda läbivoolu vähendad?Käid vähem sital?

Postitatud: 18 Aug 2006, 12:44
Postitas mh
Kindlasi aitab 2 asja:
sooja vee kasutamine loputamiseks
või
õues asjal käimine
;)

Postitatud: 10 Sept 2006, 17:45
Postitas ints.
probleem endiselt lahendamatta.
keerasin põranda kütte maha(et temp vahe poleks nii suur),muutust pole märganud.Pott peab korralikult,"jooksma" ei jää.

Postitatud: 02 Okt 2006, 17:23
Postitas YZK
ehk aitaks see kui sisse tulev toru korralikult ära soojustada?

Re: wc poti loputuskast "higistab"

Postitatud: 02 Okt 2006, 18:11
Postitas Koristaja
kui oleks suurem loputuskast, reguleeriks pealetõmmatava vee kogust väiksemaks ...
kui loputuskast 10l, ruumi temp. 20C, sissetulev kaevuvesi 6C, 10C juures tekib kondens ... saaks midagi arvutada
kasutad korraga vähem vett, ruumisoe jääk seguneb juurdevoolavaga, kui täitunud paagis segu üle 12C ei tohiks kondensi tekkida ...

Postitatud: 24 Okt 2006, 01:38
Postitas rhai
huvitav dialoog :D Eks see probleem on nagu püsikilient :D :D

Postitatud: 24 Okt 2006, 13:45
Postitas Fog
Segisti vahele ja lase 20c vett lihtsalt potti

vähene vesi

Postitatud: 25 Okt 2006, 10:00
Postitas viljar
Fog kirjutas:Segisti vahele ja lase 20c vett lihtsalt potti
Sellise väikese veehulgaga ei lähe muideks jämedam kraam alla. Või kui ka veehulgast piisaks, siis segistist tuleb seda nii aeglaselt peale, et pole piisavalt jõulist veevoolu, et hulpivaid asju torusse transportida.

Re: vähene vesi

Postitatud: 27 Okt 2006, 10:29
Postitas Fog
viljar kirjutas:
Fog kirjutas:Segisti vahele ja lase 20c vett lihtsalt potti
Sellise väikese veehulgaga ei lähe muideks jämedam kraam alla. Või kui ka veehulgast piisaks, siis segistist tuleb seda nii aeglaselt peale, et pole piisavalt jõulist veevoolu, et hulpivaid asju torusse transportida.
Vaheta sõna "potti" "loputuskasti", saad mõttest aru.

Põrandakütte segistid on kallid, seega 2 tagasivooluklappi, tavaline segisti(ainult duzz) ja duzzivooliku otsast viid vooliku loputuskasti. Siis kraan lahti ja timmid paika ja jätad vedelema sinna.

Ilmselt saaks ka ühe tagasivoolu klapiga hakkama, aga 2 on parem. ma ei tea kuidas ja mis torujämeduste muutustega süsteem sul on, aga kuna sul segisti on pidevalt lahti ja seega külm-soe tegelikult ühenduses, ei tohi sealt tagasi süsteemi voolata midagi.

Postitatud: 11 Nov 2006, 23:02
Postitas Kiku
Lugesin hiljaaegu mingit artiklit, kus kirjutati, et mingi tuntud firma (vist Ido, täpselt ei mäleta) hakkas tootma kahekordse seinaga loputuskaste, mis välistab kondentsi tekkimise välimisele loputuskasti seinale. kahjuks polnud seal aga sellise poti hinda ära toodud.

Postitatud: 18 Juun 2007, 02:13
Postitas teen_ise
:?

Pakun välja lahenduse. Pane potti poolik tellis vms. Norras mägedes jm. kus vett väga säästlikult tarbitakse, sal on tellised tihti loputuskastis. Nemad kasutavad vee säästuks aga ...

Et sa vähendad vee kogust loputuskastis ja imeväike % ehk võimalus on, et see soojeneb ka kiiremini või ütleme tilkasi tekib vähem, vaid vähem - füüsika seadustele vastavalt ei ole võimalik seda probleemi täielikult kaotada.

Sinu sissetuleva vee temperatuur on liiga madal. Paneelmajades jm. vesi soojeneb juba torudes ja keldrites jm. Eramajas eriti puurkaevust tulev vesi võib olla üsna külm. Samuti on isegi nö. "kuivas" elamises ikkagi õhuniiskus mis tekitab neid tilkasid!

Postitatud: 02 Juul 2007, 17:23
Postitas ints.
ise mõtlesin, et ehk aitab kui juhtida loputuskasti tulev vesi läbi lisapaagi, mis oleks korralikult soojustatud ning milles oleks veel pisut aega soojeneda.see paak oleks siis ülejäänud maja veesüsteemist eraldi, et sealt ei käiks kogu külm vesi läbi.ei tea kas soojeneb piisavalt?

Postitatud: 02 Juul 2007, 18:28
Postitas Ints
ise mõtlesin, et ehk aitab kui juhtida loputuskasti tulev vesi läbi lisapaagi, mis oleks korralikult soojustatud ning milles oleks veel pisut aega soojeneda.see paak oleks siis ülejäänud maja veesüsteemist eraldi, et sealt ei käiks kogu külm vesi läbi.ei tea kas soojeneb piisavalt?
Kui sa selle lisapaagi korralikult ära soojustad,siis kuidas saab seal sees olev vesi soojeneda?Lisapaak peaks olema soojustamata,samas hakkab siis see lisapaak "higistama".

Postitatud: 02 Juul 2007, 19:45
Postitas ints.
no ega ta seal soojustatud paagis ikka ei soojene küll jah.paagi paigaldaks pisut jahedamasse ikkagi, kuid jälle soojemasse kui kaevus.

Postitatud: 12 Juul 2007, 02:13
Postitas teen_ise
See oleks eramajas lahenudseks küll. Õhuniiskust totaalselt kodust välja saada on puht võimatu. OK on igasuguseid ventilatsiooni imetrikke aga no kuulge, ma olen näinud nende imemajade - ökomajadest dok. filme. Soomes tehti need ime - öko majad ja iniemsed EKSTRA kuivatasid pesu toas ja igasugu jama et oleks lahe sees elada. Ei saa kõike õhku - niiskust välja imeda ja super EURO - KÜPROC jaburdusi. Jumal lõi meid üsna niisketesse oludesse, me ei ole mingid kõrbe ämblikud, te niiskust ei talu.

Panna kuhugi abiruumi a'la 200 l mahuti, lasta veel sealt läbi tulla. Abiruumis olev + kraad soojendab piisavalt seda vett seal, abiruumis võiks olla valatud põrand ja hea tuulutus, et see mahatilund veid ise kaob. N. sobiks selline asi katlaruumi nurka!