vapsikud

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Külaline
külaline

vapsikud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tervist, oleks vaja abi kuidas saada vapsikust lahti, korteris, elutoas?
Suhteliselt ruttu oleks tegelikult vaja abi ?

tänud :)
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: vapsikud

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

No said juba aknast välja?
vanaema on sul veteran...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 12027
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 378 korda
On tänatud: 420 korda

Re: vapsikud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul tegid vapsikud kunagi köögi kardinapuu külge pesa. Lendasid muudkui lahtise õhuakna kaudu edagi-tagasi, mind nad ei torkinud ja ega ma enne avastanud seda pesa kui oli tennispalli suurune. Tuli kardinapuu küljest pesa lahti murda, aknast välja visata ja aken ruttu kinni. Seestpoolt vaadates oli nagu multifilmis, tuhat vapsikut vihased näod peas ja nõelad püsti sumisemas akna taga. :) Tuppa jäänud vapsikute jaoks varu balloonike Raid-i, lase tuba seda täis ja mine paariks tunniks loodusesse õlut nautima.
NB! Ei võta materiaalset vastutust oma kommentaarides soovitatu kasutamise eest! ;)
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: vapsikud

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Vapsikud on jah tunduvamalt inimsõbralikumad, kui nende väiksemad liigikaaslased ja eriti sise ruumides madal lendu ei harrasta, nii et öko lahendust vist pole. Herilaste vastu kes tunduvalt uudishimulikumad aitab „väikelinnukoer” Cavalier Spanjel.

Max
fgh
külaline

Re: vapsikud

Lugemata postitus Postitas fgh »

Herilaste ja vapsikute vastu on kaks tõhusat vahendit ja kumbki neist pole poest ostetav aerosool. Need aerosoolid ajavad ainult vihaseks herilased ja muud elukad, tapmiseks pead tiivulise sellega üle ujutama ja soovitavalt mürgi alla uputama, et tiivuline ära upuks :D
1. Killerkott
Esiteks kui pesa on ligipääsetav ja ümmargune, siis õhtul hämaras võtad kilekotiga pesa ära. Kilekoti võid pärast vastavalt meeleolule ära uputada või põlema pista. Pikemalt kotis ei tasuks hoida, sest tiivulised närivad sealt mõne tunniga läbi.

2. Hõõglamp ja veekauss

Pesa asub ligipääsmatus kohas või puudub julgus selle näppimiseks.
Paned kuhugi paari meetri lähedusse hõõglambi ja selle alla veekausi kuhu lisatud natuke fairy t . Pimedas paned lambi tööle ja tiivulised lendavad kogu öö päikese poole ning kõrvetades kukuvad vette vene kirvest õppima. Ühe õhtuga on 99% asurkonnast hävitatud.
Lambi juures kehtib reegel, mida võimsam-seda võimekam. Kuigi EL seaduste järgi peab leppima sellega mida saada on või tellima venemaalt 200W "soojendeid" .


Mina ühegi nõelatorke eest vastutust siin ei võta.
Koristaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 165
Liitunud: 12 Veebr 2006, 20:51
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 korda
Kontakt:

Re: vapsikud

Lugemata postitus Postitas Koristaja »

mul oli suvilas akna taga voodri vahel pesa
õhtuti hämardudes ja tule toas süüdates lendasid vapsikud tuppa
imesin neid tolmuimejasse tasapisi, kui neid oli rohkem kogunenud
mingi aeg kadusid nad ära ja rohkem pole neid näinud
Vasta