1. leht 1-st

Kas parketil ja parketil on vahet?

Postitatud: 27 Mär 2011, 23:17
Postitas Janacek
Palun andke nõu, missugust puitparketti tasuks valida põrandaküttega põrandale. Kas on vahet odavamatel ehitusmarketite parkettidel ja kallimatel spetspoodide parkettidel. Kas ujuv põrand või pigem kleebitav parkett? Kuidas leida enda jaoks parim hinna ja kvaliteedi suhe?

Re: Kas parketil ja parketil on vahet?

Postitatud: 28 Mär 2011, 08:53
Postitas Külaline
kohe tuleb perearst "expert" ja kägistab su idee juba eos.

aga mis puutub spetspoodide ja ehitusmarketite hinnaerinevusi, siis... tasub alati hinda küsida! Lisaboonusena saad alati hüva nõu mitte eee-mää-möö.

Re: Kas parketil ja parketil on vahet?

Postitatud: 30 Mär 2011, 22:44
Postitas Janacek
Ei arva keegi midagi.... Aga kuidas suhtute, kui elutoas on kivipõrand?

Re: Kas parketil ja parketil on vahet?

Postitatud: 01 Apr 2011, 14:01
Postitas rrr
Janacek kirjutas:Palun andke nõu, missugust puitparketti tasuks valida põrandaküttega põrandale. Kas on vahet odavamatel ehitusmarketite parkettidel ja kallimatel spetspoodide parkettidel. Kas ujuv põrand või pigem kleebitav parkett? Kuidas leida enda jaoks parim hinna ja kvaliteedi suhe?
Mis vahet sel on mis parket seal põrandal on kas odav või kallis kõikke neid saab hiljem kunagi lihvida ja uuesti peale kanda kas lakk või õli. Põhiline on se et kui sulon põrandaküte siis tuleb parkett liimida põrandakülge et se seal mängima ei hakkaks!!

Re: Kas parketil ja parketil on vahet?

Postitatud: 01 Apr 2011, 17:38
Postitas Külaline
rrr kirjutas: Põhiline on se et kui sulon põrandaküte siis tuleb parkett liimida põrandakülge et se seal mängima ei hakkaks!!
kellega ta seal siis mängib? või mingi pillimängu teema?

Re: Kas parketil ja parketil on vahet?

Postitatud: 24 Mai 2011, 12:01
Postitas Simple
Ma ei ole kunagi aru saanud sellest parketi liimimise mõttest. Juba 15 aastat tagasi, kui alustasin erinevate parkettide paigaldamist põrandatele, ei ole mitte kunagi ühtegi põrandat kuhugi kinni liiminud. Ka mitte linoleumi, kui tal ei ole jätkukohti, vaid on seinast seinani ühes tükis. "Ujuvpõrand" on igati praktilisem ja ka odavam. Kui kuskil toa keskel tekib mingi veekahju, näiteks on lillevaas veega ümber kukkunud ning omanik tuleb alles nädala pärast koju, siis on väga raske seda üles pundunud kahjustust parandada, kui põrand on kinni liimitud. Ujuva põranda korral võtad lipid lihtsalt lahti, paned paar uut lauda vahele ja vanad lipid tagasi (tavaliselt kannatab ühe korra põrandat lahti võtta ja kinni panna). Liimitud põranda puhul aga ei pruugi laudu enam tervelt kätte saadagi. 15 aasta jooksul ei ole mul veel ükski põrand kuhugi ära "läinud" või keskelt kummi tõmmanud. Ainuke tingimus on jälgida hoolikalt, et servadesse jääks paisumisvuuk, mitte üheski punktis ei tohi parkett puutuda millegi vastu, näiteks toru või seinaäär, ja kindlasti ei kruvita ka põrandaliiste mitte põranda külge, vaid seina külge.