Kindlustustingimustest

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Kindlustustingimustest

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Mõni päev tagasi oli juttu miskit kindlustusfirmadest. Kindlasti peaksid kõik kindlustusvõtjad vaatama enda lepingus tuleohutuse osa üle, sest nõuded võivad paljuski erineda. Lisan siis sellega seoses ühe konkreetse kindlustusfirma esitatavad nõuded. Kindlasti tasub, siis neid lugedes mõelda, et kas ma ka selliseid nõudeid täidan.
* Kütte- ja elektrisüsteemid peavad olema projekteeritud, ehitatud, paigaldatud ja kasutusse võetud nõuetekohaselt, nõuete puudumisel selliselt, et nende kasutamine ja hooldamine on ohutu.
Põlevmaterjalist põrandakattega ruumis tuleb katta küttekolde ees olev põrand süttimise eest tihedalt põranda ja küttekoldega liituva metall-lehega või muu mittepõleva materjaliga või asendada põlevmaterjalist põrandakate mittepõlevaga. Uksega küttekolde ees peab kaetava ala ulatus olema vähemalt 400 mm selle ette ja vähemalt 100 mm koldeava külgedele. Lahtise küttekolde puhul peab kaetud ala ulatuma vähemalt 150 mm koldeava külgedele ja 750 mm selle ette kolde esiservast mõõdetuna.
Kütteseadme kasutamisel ei tohi:
1 kasutada ventilatsioonilõõri suitsu juhtimiseks;
2 kütta pragunenud seina, mittekorras koldeukse või muu tulekahju põhjustada võiva defektiga kütteseadet;
3 süüdata kütteseadme koldes tuld põlevvedeliku abil;
4 kütta katelt, ahju või pliiti koldeust sulgemata;
5 kütta kivisöe, koksi, põlevkivi, gaasi või sünteetilise materjaliga küttekollet, mis pole vastava kütuseliigi jaoks ette nähtud või kohandatud;
6 paigutada kütust, põlevmaterjali või põlevmaterjalist eset kütteseadme välispinnale lähemale kui 0,5 m ja selle koldeava ette lähemale kui 1,25 m koldeava esiservast;
7 kuivatada küttepuid, riietus- või muud põlevmaterjalist eset kütteseadmel;
8 jätta küdevat küttekollet järelevalveta, v.a automaatjuhtimisega kütteseade;
9 paigutada kustutamata sütt või tuhka põlevmaterjali jäätmete hoiukohta või põlevmaterjalist taarasse.
Ajutise kütteseadme kasutamisel tuleb juhinduda selle kasutusjuhenditest ning arvestada juhendis toodud ohutusvahemaadega.
Korstnad peavad põlevmaterjalist vahelagedest läbiminekul olema ümbritsetud Eesti tuleohutus ja projekteerimisnormide kohaselt mittepõleva materjaliga.

Kõike paremat
Andrus Schults
www.raidkivi.ee
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Kindlustustingimustest

Lugemata postitus Postitas juhan »

See kõik on tore,Andrus, aga elu on teine ja vaata statistikat.
Ära suitseta voodis või kuskil mujal johmis peaga!
See oleks põhiline hoiatus, aga muud seadused on lihtsalt seadused.
Elu on siiski palju elamisväärsem ilma ametkonna liigse sekkumiseta.
Eks mõelgu nagu keegi tahab, aga ega ma ei mõtlegi, et see kõigile peab kehtima!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kindlustustingimustest

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kodune kindlustuspetsialist luges läbi ja ütles, et mõnel konkreetsel kindlustusfirmal võib selline nõuete loetelu konkreetselt ka olla kuid ERGO lähtub Eestis kehtivast tuleohutusseadusest .
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kindlustustingimustest

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Lugesin läbi vaid ühe paljudest kindlustusfirmade tingimustest. Mõtlesin diskusiooni alustada just sellel pinnal, et äkki keegi oskab midagi põnevat lisada, mida näiteks temalt on kindlustusfirma nõudnud. Mul on tänaseks olnud vaidlusi kus teine pool on väitnud, et kindlustusfirmad esitavad ka omapoolseid nõudeid näiteks korstnapühkimisele. Oleks hea meel kui keegi mõnele sellisele tingimusele viidata oskab. Ei tahaks uskuda, et kindlustusfirma nõuab näiteks kuus korda aastas kutsetunnistusega korstnapühkija väljakutset puhastamaks kortermaja korstnaid.
Ka ei või iial teada, et äkki mõni foorumi lugeja tellibki kiiremas korras elementaarseid nõudeid lugenuna mõne pottsepa eest ära kukkuvat ahjuust tagasi paigaldama ja suurte külmadega ahju köetud pragusid parandama.

Kõike paremat
Andrus Schults
www.raidkivi.ee
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kindlustustingimustest

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mul oleks sellel teemal võtta ka ERGO spetsialisti konkreetsed tingimused, kuid see spetsialist ei ole nõus väitlema foorumis Juhani suguste huiaritega.
Sinu teemaalgatus on muidugi hea ja õige ja sain selle mõttest ka aru kuid nagu mainisin, tuleb sul seda teemat arutada Juhaniga. :blush:

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta