Vana plaadivuugi renoveerimine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
puratino
külaline

Vana plaadivuugi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas puratino »

On vaja renoveerida keraamilise plaadi vuugid. Seitsme aastaga on usin perenaine vuugid nö kohati ära pesnud. Kas on vaja vana vuugisegu eemaldada ja kui, siis mis ulatuses (kas kõik või piisab pisukesest mahalihvist) Mis ohud võivad sellisele tegevusele järgneda? Tegu siis pesuruumi põrandaga.
Ning mis vuugisegu soovitatakse tagasi panna, et oleks kiiresti ja kergelt pestav? Värvus valge.
Ning millega vuugivahesid üldse pesta, et need säiliksid värsked ja puhtad?
plaadivuugid
külaline

Re: Vana plaadivuugi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas plaadivuugid »

Sul pidasid vuugivahed põrandal 7 aastat vastu, mul hakkasid seinal peale plaatimist nad paari kuu pärast juba kohati hõredaks minema. Pole ka ime, sest vuugivahed tehti nagu sõelapöhi, õhuauke täis.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Vana plaadivuugi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas trumm »

ma ei tea, mis segu sinna panna ja kui palju enne kraapima peab, aga peale vuukimist soovitan vuugid vuugikaitsevahendiga küll üle teha. poes on neid eri sorte ja hoiavad mustuse imbumise vuugi sisse kenasti ära.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Vana plaadivuugi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Andke lollile andeks, aga mis kuradi pärast ei ole juba vuugimaterjalis mustust tõrjuvat ainet juba sees ja peab millegiga üle veel möslama?
vanaema on sul veteran...
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Vana plaadivuugi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas trumm »

seda peaksid vist tootja käest küsima :)
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: Vana plaadivuugi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

sashaobrok kirjutas:Andke lollile andeks, aga mis kuradi pärast ei ole juba vuugimaterjalis mustust tõrjuvat ainet juba sees ja peab millegiga üle veel möslama?
Tegelikult sellised vuugitäited on olemas. Vähemalt müügimeeste ja firma reklaamis. Üks on näiteks CE 40 aquastatic, tegu hüdrofoobse täitega, ei ima vett sisse, seega ka veega tulevat saasta. Praktikas, aga väga hullu vahet pole ja määrdub ka see vuuk. Kuigi vesi tõesti läheb tilka selles vuugis mitte ei imbu sisse. Ise olen samuti kasutanud kiilto vuugikaitset peale plaatimist ja vahe on märgatav. Miks seda segus pole on arvatavasti tingitud faktist, et see kaitsevahend on mingi silikooni põhine vedelik ja kasutatakse ka näiteks enne vuukimist plaadi pinna töötlemisel nakkumise vältimiseks ! Seega silikooniga segamini vuugitäide vast ei nakku hästi ja kahtlen ka vuugitäites oleva tsemendi saja protsendilist toimimist kivistumisel .

Mis puudutab vuugi asendamist, siis soovitav on kogu vuuk välja kraapida või lõigata. Selleks kas relakas(vajab kindlat kätt ja teeb jubedalt tolmu) või spets kraabit mida pole lähiajal poodides kohanud. Tegu sellise teemanttera konksuga. Sellega siis ettevaatlikult plaati kahjustamata vuuk minema. Vana vuugi ülevuukimisel jääb vuuk kirju nagu sebra tagumiks, sest uut tooni sama värvi on 100% võimatu saada. Tootjate poolt on vist kõige väiksem lubatud vuugi paksus korda laius 2x2mm. Seega teoreetiliselt aitab 2mm eemaldamine, aga praktikas plaadi sein üle või head kraapimist.
avant55
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Veebr 2011, 19:18

Re: Vana plaadivuugi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas avant55 »

Olemas selline tööriist nagu Multi-master millel ka vastav tera külge käib,et vanast vuugist vabaneda.Julgen soovitada MAPEI vuugi täiteid.Tasuks ka meeles pidada ,et liiga vara(peale vuukimist) ei tasuks pesuvahenditega peale lennata kuna vuuk kuivab täielikult alles 1-2 nädala möödumisel olenevalt tootjast.Vuugikaitse vahendite kasutamine on soovituslik ja sedagi soovitaksin peale kanda 1 nädala möödumisel peale vuukimist.Vuukimisel tasuks meeles pidada ka vuukimis järgset niisutamist.NB VUUKIDE PUHASTAMISEL VÕID KAHJUSTADA HÜDROISOLATSIOONI.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Vana plaadivuugi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Kui vuugid on näiteks pooltyhjad, kas ei võiks neid uue ainega yle vuukida? Vuugiained kestavad mingi 2mm alates juba ju?
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
vee võhik
külaline

Re: Vana plaadivuugi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

tere,

mul samalaadne väga suur mure, plaadivuugid tohutult koledad. plaadid on pandud umbes 1 nädal tagasi, nagu ma aru saan on mul veel võimalus neide vuuke suht valutult paranadada? samas proovisin eile meeleheitlikult vee ja tavalise käsnaga eemaldada seda vuugisegu nii palju kui võimalik, tulemus nigel. eriti hull on see, et plaatide vahel on nn porte mis on reljeefne, sealt seda segu maha saada on hull.
andke palun nõu, kas on ehk mõni vahend millega neid plaate pesta (tahaks sellest kraapimisest, mis eelpool mainitud hoiduda)
Vasta