1. leht 1-st
Kamina lae kõrgus
Postitatud: 22 Jaan 2011, 12:28
Postitas ints_31
Tere, küsimus siis selline, et kui palju peaks olema kamina(välikamina) suu ja kolde lae kõrguste vahe, et ei hakkaks suitsu kamina suust välja ajama, kas piisab 10 cm või on see vähe ja hakkab suitsu välja keerutama?. Lagi tuleb kiilšamottidest, pool kumer siis.
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 23 Jaan 2011, 15:05
Postitas raga
Tead, küsi uuesti!!

Väljas reeglina ruumi rohkem ja kui teha, siis suur ja uhke! Kolde põhjast keeleni mõtled või? Igatahes, kui see välikamin jääb ka korstnajalaks ja kahekivi lõõr (27x27cm) siis peaks ok olema ka ca 70x60 auguga, aga kolle peaks ikka õieti laotud olema.

Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 24 Jaan 2011, 09:05
Postitas virgor
ints_31 kirjutas:Tere, küsimus siis selline, et kui palju peaks olema kamina(välikamina) suu ja kolde lae kõrguste vahe, et ei hakkaks suitsu kamina suust välja ajama, kas piisab 10 cm või on see vähe ja hakkab suitsu välja keerutama?. Lagi tuleb kiilšamottidest, pool kumer siis.
Nagu ma su küsimusest aru saan tahad kohe lage teha.Ikka tuleb teha neel ja suitsukoda ka siis lõpus alles lagi.Ega sellest küsimusest võibolla ma aru ka ei saanud,segane teine

Lõõr tee parem 14 '* 53 nii ta umbes jääb. Korsten järjest vähe koonusesse.Ära tee kandilist 27 * 27.
www.hot.ee/kaminad
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 24 Jaan 2011, 16:58
Postitas Robi 1
Ma sain asjast nii aru, et ints küsis seda, et palju oleks soovitav teha suitsutõket, ülemise "huule " ette( vaadake seda korraks ja saate aru

).
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 25 Jaan 2011, 08:45
Postitas virgor
No aga lähebki kohe koonusega üles poole.Mingit 10 cm.pole seal vaja.

Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 25 Jaan 2011, 09:43
Postitas Robi 1
Loomulikult pole vaja, aga küsida on ikka tore ja kui juba üks kamin valmis on tehtud, siis muutuvad ka küsimused täpsemaks

Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 04 Mär 2011, 11:17
Postitas ints_31
Teema natuke soiku jäänud aga parandame selle vea. Küsimus oli segane küll aga tundub, et õlu aitas sellest aru saada. Sain aru, et lagi peaks koonusesse minema ja seda nii igast küljest aga kui tahaks teha sirget

. Selgituseks väike pilt ka:

. Ootan siis nõuandeid, kas on loll mõte või mitte:

.
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 04 Mär 2011, 11:26
Postitas kaminahi
Miks sa küsid? Teed ju ikka nii nagu "ise tean". Selliselt ei soovita ju keegi sul leiutada.
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 04 Mär 2011, 11:39
Postitas ints_31
Küsin selleks, et asi hakkaks ka tööle, ilmselt jäi sul natuke vale mulje, et tulen siia küsima ja siis lähen teen ikka nii nagu tahan- ei ole nii. Kamina suu kohal olev sein on "valmis", et sinna peale ei ole võimalik toetada. Koldelagi oli mõte teha kiilus šamottidest ehk kumer siis.
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 04 Mär 2011, 11:55
Postitas kaminahi
Elementaarprojekt
Saab veel lihtsamalt
http://www.rumford.com/plans.html
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 29 Sept 2015, 09:58
Postitas kristjan n
Leidsin selle vana teema ja mul on põhimõtteliselt sama küsimus. Lisan pildilingi et oleks aru saada millest jutt:
http://www.upload.ee/image/5228127/kaminafoto.JPG
Fotolt on näha et on olemas metallist kamina sisu mis enne lõppes tellistest slepega (sh siiber), metalli paisumise ja kokkutõmbumise tulemusena slepe lagunes, lisaks oli see ülalasuvale pennile liiga ligidal. Vana ava korstnasse on praegu suletud kivivillaga.
Kuna kamina ustest kuni tasapinnani kus küünlad jm nodi asub, jääb ca 40 cm, siis mõtlen et kas võiks nii teha, et lõikaks selle metallist torni ülevalt maha ja viiks suitsu korstnasse sealtsamast tasapinna kõrguselt kuhu paigutaks ka siibri. Arvo Veski 73 aasta "Ahjud, pliidid, kaminad" raamatus lk 151 on kaminaskeem kus on sama põhimõte ja ka seal jääb suitsuruumi kõrguseks ca 40 cm, ainult et too kamin on üleni tellistest. Selle uue metallist korstnasse mineva osa (kus on ka siiber) kataks betoonplaadiga, mis tuld tehes sooja annaks ja pisut ka salvestaks. Korstnasse viiva metallosa ümbritseks kivivillaga et jääks paisumis- ja nihkumisruumi.
Seni läks kamin allkorrusel (asun puitmaja II korrusel) oleva korteri lõõri, uue ava teeksin praegusest paremale oma lõõri, kuhu suubub teiseltpoolt korstent oma ahju slepe.
Kas nii tohib teha, või jõuab sedasi leek (peaaegu) korstnasse? Kas ja kui kaua metallist kamina süda vastu võib pidada? Mõtlen et tellistest ei ole mõtet sinna metallile midagi otsa pookida, liigutab niikuinii selle pikapeale lahti.
Lisan ka visandi:
http://www.upload.ee/image/5228144/kaminaplaan.png
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 29 Sept 2015, 10:28
Postitas motamees
Jääb vastusetta. Pigine korsten ja otse korstna minev tuli on nagu sarviline meremiin. Küll ta ükskord paugu teeb.
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 29 Sept 2015, 20:36
Postitas kristjan n
Seda ma natuke kardan ka. Kas on teada ka mingeid juhuseid kus sedasi on läinud ja õnnetus juhtunud?
Ja segadusse ajavad need Veski raamatu joonised ja kaminad, näiteks kui kamin on otse korstna all, kas siis ei ole taolist ohtu? Seal ei tekigi pigi? tekib ainult ülalpool?
Re: Kamina lae kõrgus
Postitatud: 29 Sept 2015, 22:20
Postitas motamees
kristjan n kirjutas:Seda ma natuke kardan ka. Kas on teada ka mingeid juhuseid kus sedasi on läinud ja õnnetus juhtunud?...
Õnnetuste kohta küsi tuletõrje meeste käest. Nad räägivad sulle vist nädal aega jutti.
Korstnapõlenguid olen ise näinud vähemalt nelja.
https://tulepesa.wordpress.com/2010/12/ ... uttekolle/