1. leht 1-st

Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 17 Dets 2010, 13:45
Postitas Külaline18
Mõtlesin panna savikrohvi, aga pole kunagi krohvinud. Krohvi müüjad väidavad, et see on lihtne ja igaüks saab hakkama, aga tahaks teada ka reaalsete ehitusmeeste arvamust. Ja veel mõned küsimused ka.
Kas ainuke variant on panna krohv võrgu peale või saab kipsplaadi pinda töödelda mingisuguse lahusega karedaks?
Kas kahe plaadi ühenduskohad on vaja ka kuidagi töödelda?
Kas sisenurka läheb paberteip nagu tavalise krohvimise puhul?
Mida teha välisnurkadega?
Tänud abi eest!

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 17 Dets 2010, 18:59
Postitas Külaline
Ei ole pannud kipsplaadile võrku, vaid lihtsalt kvartsliiva sisaldusega krundiga kruntinud. Vuugid tuleks enne ikka ära teipida, võid kasutada võrkteipi. Asjalikumaid nõuandeid saad netist ja kui ennast siia foorumi kasutajaks registreerid, siis võid kirjutada kasutajale "kolekoll" või toksi selle foorumi päises otsingusse sõna "savikrohv".
Urmasr

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 17 Dets 2010, 19:02
Postitas Külaline
Unustasin, võid veel parema nakke saavutamiseks õhukese kihi MP kipskrohvi sinna peale tõmmata ja vuugid võrkteibitada samuti selle sama krohviga.
Urmasr

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 17 Dets 2010, 22:00
Postitas Külaline
Urmasr,
alguses siis liiva sisaldavat asja (äkki okskate soovitada tootjat) ja peale MP krohvi, või ainult ühest kihist piisab?

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 18 Dets 2010, 08:03
Postitas Urmas
Kipsplaadile nake, siis MP vuuki, võrgu surud labidaga sisse, tõmbad labidaga tasaseks ja põhimõtteliselt võid tunni aja pärast kogu seina üle teha ühe kihi MP krohviga. Ideaalselt siledaks ei pea ajama. Pärast MP kuivamist võiksid pahtlilabida või suuremate pindade puhul liibiga tehtud, seintele jäänud kõrgemate servade kohad 40/60 liivapaberiga üle käia. Peale neid protsesse võid hakata savikrohviga mässama.
Nakkeks kasutasin vist Sakreti välisfassaadidele mõeldud nakkekrunti (kusagil keldris on potsik järgi, kuid ei viitsi hetkel vaatama minna), aga eks ise sori natuke netis tootejuhenditest krundi koostist. Märksõna koostises "sisaldab kvartsliiva ....%".
Tegin sulle asja natuke lihtsamaks http://www.sakret.ee/et/toodangukataloo ... /cat_id=20
Anna minna!

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 21 Dets 2010, 10:52
Postitas Külaline
Suured tänud abi eest!

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 29 Dets 2010, 17:19
Postitas trumm
mp peale savikrohv??? nalja teete või? vastupidi, see kips tuleks kuidagi karedaks saada seal all - selleks kvartsliivaga nake hea.

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 29 Dets 2010, 19:26
Postitas Urmas
trumm kirjutas:mp peale savikrohv??? nalja teete või? vastupidi, see kips tuleks kuidagi karedaks saada seal all - selleks kvartsliivaga nake hea.
Äkki põhjendad? Mina tõmbasin küll robustselt õhukese kihi MP-d ja sain vägagi kareda aluspinna savikrohvi jaoks. Olen teinud ka aluspinna ettevalmistusi teistele dekoratiivsavikrohvimiseks MP-ga ja seda just savikrohvija soovitusel, keda usaldan täielikult. Lihtsalt ei ole vaja seda MP pinda ideaalseks limpsida, vaid labidat/liipi rohkem risti hoida seina suhtes, et tõmbaks krohvis olevad liivaterad pinnale.

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 04 Jaan 2011, 13:29
Postitas trumm
esiteks on savi märg. ta ei kivistu, vaid kuivab. kui sa selle märja raske savi (normaalne savikrohvi kihi paksus 1-2 cm) sinna mp peale paned, on väga suur oht, et aluskiht ei ole kindel, vaid praguneb, märgub, kukub alla jne (mp on kips, mis teatavasti vett ei talu). iseasi muidugi, et ka kipsplaat savikrohvi alusena on veidi selline "sea seljas sadul" lahendus.

teiseks on see mõttetu raiskamine. mp kulu + töökulu.

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 04 Jaan 2011, 21:14
Postitas tiit001
Teemast veits mööda, aga äkki kellegile abiks,
Mulle tehti fibo ja silbeti seinale kindakrohvi tavalise krohviseguga, nakkeks tõmmbas meister plaadiliimi/segu kammiga horisontaalsed triibud s alla..

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 04 Jaan 2011, 23:46
Postitas Urmas
trumm kirjutas:....(mp on kips, mis teatavasti vett ei talu). iseasi muidugi, et ka kipsplaat savikrohvi alusena on veidi selline "sea seljas sadul" lahendus. .....
Trumm, kuidas siis MP peaks pahteldama, kruntima,värvima või muud moodi viimistlema? Pahtlid vee baasil, krundid vee baasil, värvid vee baasi jne. Olen teinud küllalt tehnoruume ja garaaže, kus sooviti ainult MP-d seina, käsnaga struktuur peale, VESIALUSEL krunt ja VESIALUSEL värvi 2 kihti ja seisab see värv seal aastaid ilma, et midagi juhtuks. Tallinnas, Lutheri kvartali majades kõik korterite siseviimistlused tehtud sellised nagu osadele tellijatele olen teinud garaažide viimistlust :) . Samas omamoodi kenagi!
Kas sinu soovituse järgi kvartsliivaga krunt hoiab ära kipsplaadi paberi märgumise? Vaevalt. Ise olen teinud eelpool kirjeldatud meetodil ja ei mingeid probleeme, pragusid ega seinapealt allakukkumist. Arvan, et teemaalgataja soovib savikrohvi ikkagi vist ainult dekoratiivsel eesmärgil, mitte oma toa õhuniiskuse reguleerimiseks "rohelisel" viisil ja sellisel juhul piisab täiesti kahest õhemast kihist. Korraga paksu kihi pealekandmine pidi vist jah tõmbama praguliseks. Eks igal tegijal ole omad meetodid ja käekiri.

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 05 Jaan 2011, 08:58
Postitas Külaline
Tere. Kod Trummi tähelepanekul on oma iva sees. Nimelt vee baasil krundid ja värvid kuivavad seinas väheste tundide jooksul. Pannes aga 1 cm vett sisaldavat krohvi, mis kuivab päevi, toimub aluspinna leotamine. Probleemi vältimiseks tuleks aluspinda enne kruntida vett-tõkestava (isoleer-) krundiga, et pealiskiht alust leotama ei hakkaks. Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 05 Jaan 2011, 09:42
Postitas Külaline
No ei hakka vaidlema, aga enda kogemuste najale toetudes võin öelda, et kipspinnale, mis on eelnevalt krunditud sellega http://www.sakret.ee/et/toodangukataloo ... /cat_id=20, mille kohta tootja ütleb samuti, et vähendab niiskuse mõju aluspinnale, mitte ei hoia ära aluspinna niiskumist. See MP kiht kipsi peal on lihtsalt niivõrd õhuke, et praktiliselt kipsplaadipind paistab selle alt läbi, aga savikrohvile nakkeks ikka tunduvalt ideaalsem kui ainult kvatsliiva nakkekrunt. Võib-olla 1cm krohvikiht tõesti leotab selle lahti, kuid kui kanda korraga KUNI 0,5cm krohvikiht, siis ei juhtu küll mitte midagi, eriti kui krohv mõeldud rohkem dekoratiivsuse eesmärgil. Laisad panevad korraga ühe paksu kihi, usinamad kaks-kolm õhukest! See õhem kiht kiht seinas normaalsete paigaldustingimuste juures hakkab reeglina paari tunni pärast juba värvi muutma ehk kuivama. Kipsplaat ei ole põhust sein, kuhu peaks metsikult savi peale mätsima.
Urmasr

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 05 Jaan 2011, 09:51
Postitas Külaline
Ahjaa, veel tahtsin öelda, et endalgi vahest apsakaid juhtunud ja kogemata MP-ga krohvitud,värvitud seinale mõne asjaga pihta läinud mõned tunnid pärast värvimist ning ei hakka kunagi seda parandama kohe, sest muidu teen hullemaks (oma kogemused). Ega ikka ei kuiva küll see niiskus sealt värvikihi alt nii kiiresti välja kui arvatakse, sest värvi pealiskihile tekib ikkagi kile, mis ei luba niiskusel nii kiiresti välja auruda. Maalrid peaksid teadma, et hoolikal vaatamisel paar tundi pärast värvimist võib kõik kipsivuugid ette näidata, aga 12 tunni möödudes on jälle kõik korras.
Urmasr

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 05 Jaan 2011, 14:06
Postitas trumm
:D
mitte laisad ei pane korraga paksu kihti, vaid NORMAALNE lubi- ja savikrohvimine ongi selline, et pannakse ca 1-1,5 cm aluskiht ja selle peale ca 0,5 - 1 cm viimistluskiht.

see on muidugi iseasi, kui tahetakse kipsseinale dekoratiivsel eesmärgil savikrohvi nägu... ega seda ei saa maha laita, ersats püütakse ju ka ikka "pärisasja" nägu teha - plastiklaminaat tehakse ju ka ikka puiduimitatsiooniga jne.... eks igaühel oma maitse ja eelistused.

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 05 Jaan 2011, 14:12
Postitas Külaline
Selle ersatsi-värgiga ei ole päris nõus... Mul on endal samuti korteris paar seina savikrohviga tehtud ning ei näe põhjust panna paksemat kihti, kui selleks on vajadus. Kui tegemist on ikkagi sirge ja stabiilse pinnaga, siis see lisasentimeeter savikrohvi ei tee tulemust kuidagi rohkem "päris".

Aga teemast - kruntisin ise ühe seina Sakreti kvartsliiva sisaldava nakkekrundiga. Tegemist oli tavalise, mitte kipsseinaga, lootsin lihtsalt lisanaket anda. Ja järgmisel päeval uurides selgus, et see krunt oli täiesti niisek krohvikihi all täiesti püdelaks muutunud. Mingil moel jäi krohv siiski kinni, aga teiste seinade puhul seda krunti enam kasutada ei julgenud (võin soovijatele Tartus ära müüa :) )

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 05 Jaan 2011, 16:39
Postitas trumm
mis asi on "tavaline sein" :)?

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 05 Jaan 2011, 18:03
Postitas kolekoll
:D :D no nii väitlejad, igatahes teema algataja on juba dekosavi seinale kratsinud, pidi olema super, tõsi küll, soovitasin kipsile hoopiski struktuurset marmorlubivärvi, lahjemal kujul, ( Urmasr teab küll, missugune see välja näeb, tegin seda ühel objektil kipsseinale ) kuna sooviti ikka looduslähedasemat aluskrunti. See strukt. marmorlubivärv annab umbes sama pinna nagu see sakreti kvartsliiva plödi. Ja deko jaoks on see piisav. Mis aga puutub usinusse ja muudesse omadustesse, siis ikka oleks ülimax kui viitsiks saviseina krohvida 0.5 cm kihina, siis saaks 3 kihiga vastava kihipaksuse, sein oleks elastsem ja kindlasti saaks kiiremini valmis kui korraga 1cm ja siis 0.5 cm.
Ja ka kare MP aluskrohv sobib küll dekosavile, kuna ei ole savikiht nii paks ja ka kuivab see dekosavi kiiremini.
See nagu oligi kõik, mis tahtsin öelda, vabandan vahelesegamise eest .

Re: Savikrohv küprok plaadile

Postitatud: 05 Jaan 2011, 20:40
Postitas Urmas
Pean tegema väikse täpsustuse- selle Sakreti toote tõin näiteks, sest ei viitsinud üles otsida teise tootja infot, mida ise kasutasin ja poolik ämber on mul hetkel mujal.