1. leht 1-st

tahan maja muuta

Postitatud: 05 Nov 2010, 17:17
Postitas mannike
Tere,

Tegelikult mul maja veel pole, aga plaanis on osta küll. Ka maja ise on juba välja vaadatud. Plaan osta ühekorruseline väike maja, selle aga tahaks suuremaks ehitada. Mõtlen, et teeks teise korruse peale.

Kes oskab nüüd rääkida, kuidas selline asi käib. Palju maksab vana projekti muutmine ja kas üldse tohib teist korrust peale ehitada. Kui tahan esimesel korrusel midagi muuta (nt. seina maha võtta või mõne juurde ehitada), siis kas see ka maksab?

Uurisin siin vanu teemasid ka ja ühes teemas öeldi, et kui aknaid suurendada tahaks, siis ka see jälle maksab. Kas tõesti? Kas iga liigutus maksab?

Re: tahan maja muuta

Postitatud: 05 Nov 2010, 17:58
Postitas Urmas
mannike kirjutas:...Uurisin siin vanu teemasid ka ja ühes teemas öeldi, et kui aknaid suurendada tahaks, siis ka see jälle maksab. Kas tõesti? Kas iga liigutus maksab?
Mis teha kui inimene teenib endale ja oma perele ülalpidamist selle tööga. Sellised need kapitalismi võlud juba on.

Re: tahan maja muuta

Postitatud: 06 Nov 2010, 17:58
Postitas arhitekt7
Kahjuks on selline maja muutmine projekti nõudev, midagi pole parata.
Olen litsenseeritud arhitekt ja te võite mulle kirjutada sinu.arhitekt@gmail.com

Re: tahan maja muuta

Postitatud: 07 Nov 2010, 12:16
Postitas mannike
Kas projekti ise ei saa teha? Kas peab just arhitekti palkama?

Palju muidu arhitekti teenus maksma võiks minna? Kas ehitudluba tuleb veel eraldi kinni maksta? Mida see arhitekti teenus üldse sisaldab?
Kas üldse igat maja saaks muuta? Või äkki vald või keegi, kes seda asja otsustab, ütleb, et ei, seda maja me ei muuda? On selline asi võimalik?

Küsimusi on nii palju. Enne ei tahaks maja ära osta, kui kõiki selliseid asju ei tea. Plaanis on ju teine korrus ka ehitada, aga kui pärast ostu tuleb välja, et ei tohigi ehitada, siis on ost ju mõttetu.

Kes viitsiks pikemalt selle asja või asjade käigu lahti seletada?

Re: tahan maja muuta

Postitatud: 07 Nov 2010, 12:45
Postitas Külaline
mannike kirjutas: ....Kas ehitudluba tuleb veel eraldi kinni maksta? ....
Kirjuta kõigi meie rõhutute ja vaeste kaitseinglile, sm.Savisaarele, äkki ta maksab kinni. :)
Urmasr

Re: tahan maja muuta

Postitatud: 07 Nov 2010, 13:57
Postitas vaaderman
mannike kui raha pole siis ära parem ehita midagi

Re: tahan maja muuta

Postitatud: 07 Nov 2010, 15:08
Postitas arhitekt7
Tere jälle,
See tõttu jätsingi meiliaadressi siia, et saaksite mulle kirjutada - sinu.arhitekt@gmail.com
Pange oma küsimused meili ja saatke mulle.

Re: tahan maja muuta

Postitatud: 08 Nov 2010, 07:44
Postitas keski
Projektist ja selle hinnast võiks palju rääkida, aga lühidalt kokku võttes: Projekt maksab vastavast ehitusest 4 kuni 8 protsenti. Kui sul seda raha pole, siis ei saa juttugi olla ka ehitamisest. Ehitamine maksab alates 10 000 kr /m². Ei maksa arvata, et vana ümbertegemine on odavam kui uue ehitamine - sageli on vastupidi. Nii et vaata oma rahakotti ja kui seal on piisav summa EHITAMISEKS vähemalt 10 000kr/m² olemas, siis tule sellest väga väikse osaga projekti tellima. Projekt tehakse korraga, mitte enne aknad pärast teine korrus ja lõpuks WC. Riigilõiv on laienduse korral 500 krooni. Üheperemaja projekti puhul tuleb arvestada summaga alates 30 000. Alla selle pakkumised ei ole tõsiselt võetavad, kui keegi nii pakub, oled sattunud ilmselt petturite küüsi. Projekt peab sisaldama lisaks arhitekti osale ka 4 erineva inseneri jooniseid (konsturktsioonid, elekter, vesi-kanalisatsioon, küte-ventilatsioon) sellist inseneri või arhitekti ei ole olemas, kes kõiki neid osi üksi projekteeriks, seega küsi vastutavate inseneride nimekirja, kes tööle allkirjad panevad. Pakutud spetsialistid kontrolli üle http://mtr.mkm.ee/ Igale joonisele peab alla kirjutama inimene, kes on selles registris.

Re: tahan maja muuta

Postitatud: 08 Nov 2010, 08:23
Postitas sashaobrok
Konkreetse maja puhul tuleb esimese asjana vaadata olemasolevat projekti ja selle põhjalt on võimalik teha otsus, kas saab teist korrust peale ehitada või mitte. Selle otsuse teeb pädev isik ehk arhitekt või muu ehitusprojekteerimis tegelinski. Lisaks on vaja küsida ka vallaviletsusest, kas antud krundil olevat antud maja tohib kõrgemaks ehitada, et kas ei ole kohalikus detailplaneeringus mingeid kitsendusi paika pandud. Võib juhtuda, et eraldi arhitekti teenust osta pole tarvis ja kõik saab valla arhitektiga selgeks rääkida.