1. leht 1-st

Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 29 Okt 2010, 17:30
Postitas kikker
Jagage nyyd kogemusi kulla foorumlased.Jargmine kevad plaanis alustada siis maja ehitusega.Nyyd siis siit ka kysimus, et millised asjad peaksin kindlasti endale selgeks tegema enne ehituse algust.Pean siis silmas, et olemas on maja projekt ja teadmine, et tahaks eramus kasutada porandakytet mis saab soojuse maakyttest(olemas ka mingid umbmaarased pakkumised aga kas sellise asja jaoks on ka eraldi kytteprojekti vaja voi selle koostab omale juba maakytet paigaldav firma).Millal peaksin otsustama, kas tahan ka lisakyttena ahju ja kus see asuma hakkab(kas enne ehituse algust voi hiljem too kaigus)Millisel hetkel peaksin selgeks omale tegema koik selle veevargi, kanalisatsiooni asukohad ja muidugi ka elektri ja ventilatsiooni osa.Kas ka nende jaoks on vaja eraldi projekte voi kogenud mehed teevad seda ilma(omades voibolla ainult endale valmis kribatud joonist)Hetkel ei tulegi koik pahe aga jagage siis kogemusi, et mis on need osad ehitusest mis peaks olema enne algustamist selgeks moeldud(et hiljem ei oleks olukorda kus ehitaja ytleb, et nae seda oleks juba pidanud enne motlema) ja milliseid kysimusi saab lahendada tookaigus.

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 29 Okt 2010, 17:34
Postitas dumbuser
Maja projekt on olemas aga ei tea kuhu tulevad elekter, kanalistasioon ja küte ? Välisuks ikka on olemas seal projektis ?

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 29 Okt 2010, 18:24
Postitas Kiker
dumbuser kirjutas:Maja projekt on olemas aga ei tea kuhu tulevad elekter, kanalistasioon ja küte ? Välisuks ikka on olemas seal projektis ?
Jah loomulikult tean, et kooki tuleb vesi ja WC kanalisatsioon ja tean ka kus valisuks hakkab asuma.Ja arvatavalt said ka ise aru, et ma mitte seda ei kysinud vaid pidasin silmas asju mis peaksid olema selged enne ehitust ja mida hiljem enam ehituse kaigus muuta ei saa, sest siis oleks naiteks moni sein teisiti tulnud paigutada jne.Aga hetkel ei tea jah veel tapselt, milline mu koogi moobel hakkab valja nagema ja kus seal tapselt nait. kraanikauss asub.Et hilisemaid vigu valtida, siis selleparast kysingi, et kas peaksin ka sellised asjad juba valims motlema voi saan seda teha siis kui esimesed seinad juba pysti ja pilt juba silme ees.

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 29 Okt 2010, 19:02
Postitas vaaderman
kõige tähtsam on rahaline pool
kui sa ei suuda rahalisi vahendeid tagada
kogus ulatuses siis jäta asi pooleli kohe

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 29 Okt 2010, 20:23
Postitas dumbuser
Mnjah. Võid ju toru asemel vooliku panna siis on tõesti suva, kuhu ta täpselt minema peab. Aga ligikaudse asukoha peaks enne välja mõtlema. Mingi no umbes pool meetrit siia-sinna. Niipalju annab üldiselt neid asju nihutada. Täpselt sama ka elektriga. Pead teadma kuhu pistik tuleb panna, sest muidu ei saa seina sisse ka kaablit vedada. Küttega on vast lihtsam, muidugi ahju või kamina koha peab enne välja mõtlema, et neil kasvõi mingi vundament oleks. Niisama kuskile suva kohta keset põrandat paar kolm tonni (ahju või kamina puhul võiks sellise koormuse võtta näiteks, tegeliku asja teadmine tuleb ainult kasuks) laduda ei pruugi just hea tulemuseni viia. Muidugi kui kasutada seinapealset paigaldust siis on üsna ükskõik aga moodsal ajal on isegi palkmajades eelistatud selline paigaldus kus kõik on nö silma alt ära.

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 29 Okt 2010, 20:54
Postitas Külaline
Ma ei saa aru, mis projekt see on, kus pole kütte ja elektri ja kõige muu lahendusi ? See on siis mingi visand või lihtsalt välisvaade. Lase teha korralik projekt, kus KÕIK täpselt peal alates katusematerjalidest kuni antennikaabli väljavõtteni. Kõigil lihtsam ja turvalisem, nii ehitajal kui ka sul endal. Pisimuudatusi saab ka töö käigus teha.

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 29 Okt 2010, 20:57
Postitas hobiehitaja
mul just sama rida käsil, alustan oma maalapile elamu ehitamist. esmalt pead omavalitsuselt saama loa (kirjalik nõusoleku taotlus ja ehitise olulised tehnilised andmed), pöördu ehitusspetsialisti poole. mul on tühi plats (põllumajandusmaa) ja pean maa enne taotlema elamumaaks. kui ehitus jääb alla 60m2, siis pääsed lihtsa eskiisiga, asukoha plaaniga ja kooskõlastustega naabritelt ja saadki nokitsema hakata. kui aga plaanid suuremat, siis ikka projektiga. nende formaalsuste täitmised on tegelikult päris kainestavad, siis tuleb tegelik vajadus hästi läbi mõelda ja loobuda tühjadest m2-st. siin foorumis oli ka elektriosa alla näiteid elust enesest ja energiahiiu megataksidest. mina kavandan võimalikult palju metsaenergia, gaasiga hakkama saada ja edaspidi investeerin osa ka päikesepaneelidesse. EE voolu oleks vaja vaid el tööriistade tarbeks. ei saa kuidagi mõõda sellest põhjamaisest ilmaolust ja seega pole vajadust kütta tühje ruute hetkel mõtlengi just võimalikult kasuliku ja odava kuluga küttesüsteemi peale. maja kavandamine on aga päris lõbus ettevõtmine, edu kah!

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 29 Okt 2010, 21:41
Postitas igiliikur
Ise alustasin sel aastal nii, et liitusin EE-ga, saab vähemalt pirni põlema panna;)Ja vaadermanni jutt, et kui pole kõiki rahalisi vahendeid, on minu arust BS... Siis oleks jäänud ja jääksid pooled maja ehitamatta.
Eks igaüks teab loomulikult kui palju hetkel pappi on. Ma näiteks alustan järgmine kevad vundaga ja ülejärgmine seinadega. Ei tee kindlasti sellist versiooni, et vaevalt saab vunda kuivada, kui juba hakatakse sisetöid tegema.....

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 29 Okt 2010, 22:51
Postitas maik
kikker kirjutas:Jagage nyyd kogemusi kulla foorumlased.Jargmine kevad plaanis alustada siis maja ehitusega.Nyyd siis siit ka kysimus, et millised asjad peaksin kindlasti endale selgeks tegema enne ehituse algust.Pean siis silmas, et olemas on maja projekt ja teadmine, et tahaks eramus kasutada porandakytet mis saab soojuse maakyttest(olemas ka mingid umbmaarased pakkumised aga kas sellise asja jaoks on ka eraldi kytteprojekti vaja voi selle koostab omale juba maakytet paigaldav firma).Millal peaksin otsustama, kas tahan ka lisakyttena ahju ja kus see asuma hakkab(kas enne ehituse algust voi hiljem too kaigus)Millisel hetkel peaksin selgeks omale tegema koik selle veevargi, kanalisatsiooni asukohad ja muidugi ka elektri ja ventilatsiooni osa.Kas ka nende jaoks on vaja eraldi projekte voi kogenud mehed teevad seda ilma(omades voibolla ainult endale valmis kribatud joonist)Hetkel ei tulegi koik pahe aga jagage siis kogemusi, et mis on need osad ehitusest mis peaks olema enne algustamist selgeks moeldud(et hiljem ei oleks olukorda kus ehitaja ytleb, et nae seda oleks juba pidanud enne motlema) ja milliseid kysimusi saab lahendada tookaigus.
Kulla Kikker mitte keegi ei saa sind aidata, sa kas tellid valmis lahendused(projektid,teostused) vöi harid kiirelt ennast köigega kurssi viies, niimoodi kandikul ei too (ei ütle) sulle keegi midagi.
PS.kui keegi väidab, et finantsiline pool on ehituses tähtsusetu siis ärgu parem alustagu, köik kohad on neid poolikuid elukestvaid ehitisi täis.

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 30 Okt 2010, 06:43
Postitas Urmas
kikker kirjutas:......Jargmine kevad plaanis alustada siis maja ehitusega.Nyyd siis siit ka kysimus, et millised asjad peaksin kindlasti endale selgeks tegema enne ehituse algust......
Astu Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonda, kasvõi kaugõppesse ja saad endale enam-vähem kõik teadmised + kõrghariduse ning praktika koht samuti omast käest võtta. :)

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 30 Okt 2010, 17:25
Postitas 2korda2
1. Raha PEAB olema! Kunas ükskord hakkavad inimesed aru saama, et 10-aastane ehitusperiood on ise juba niivõrd kallis, et odavam oleks tulnud kohe pangast laenu võtta?!
2. Projektid tehakse valmis enne, kui kopp maasse lüüakse. Käib nii maja, kütte, elektri, gaasi, ventilatsiooni jne projektide kohta.
3. Kui ise ennast kõikide asjadega kurssi viia ei jõua (mina ei pea seda mõistlikuks - tegele pigem sellega, milles juba osav oled), siis võta usaldusväärne töödejuhataja, kes objektil ise asjatab ja annab lihtsalt aru, kuidas asjad kulgevad.

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 30 Okt 2010, 19:01
Postitas igiliikur
Ma ei väidagi, et 0 seisuga ehitama hakkaks. Vunda ja müüride jaoks on ikka olemas raha, aga seni kui neid tegema hakkan, peaks ilmselt koguaeg lisa tiksuma.
Projekt on olemas(mitte küll küte, el, vent jne.), aga minu arust oli esimese asjana elekter krundil elementaarne. Koppa maasse pole veel löönud, see tuleb kevadel.
Kuna oli kõik vajalik olemas, siis sai püsti pandud palkidest grillmajake+väike tiigike+elupuuhekk. Suvel hea rahulikult istuda;)

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 31 Okt 2010, 02:12
Postitas sashaobrok
Oi teema pealkirja juba nähes hakkasin muigama, et mis siit nüüd tuleb. Vastus päris algsele küsimusele on lihtne: Kõik asjad peavad selged olema. punkt.

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 31 Okt 2010, 20:21
Postitas rokikas
sashaobrok kirjutas:Oi teema pealkirja juba nähes hakkasin muigama, et mis siit nüüd tuleb. Vastus päris algsele küsimusele on lihtne: Kõik asjad peavad selged olema. punkt.
:thumbsup:
Noh eks siseviimistluse värvitoonid võib hiljem otsustada.

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 01 Nov 2010, 11:53
Postitas onuremus
ilmselt on sul olemas ainult eelprojekt , järgmiseks otsi projekteeria kes koostab korraliku tööprojekti koos sõlmede jooniste ja materjali spetsifikatsiooniga , kõige suurem viga ongi see et selle etapi pealt tahetakse raha kokku hoida

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 01 Nov 2010, 23:44
Postitas xjan
mitu a4 lehekülge see olemasolev projekt on ilma tekstiosata ja mis on selle nimi? Kui "eelprojekt" või suisa "eskiisprojekt" ja/või jooniseid ca. 10 ringis, siis tuleb kõvasti edasi töötada :). Kas ehitusluba on olemas? Selle taotlemine on esimene proovikivi projektile, kas vald/KOV leiab sealt minimaalse mis nõutud.

Mõtle kõik detailideni välja nagu siin soovitatud, sh ka juba mööbli ja tehnika paigutus (eletri, vee ja kanali jne jaoks nagunii vaja) + näiteks et köögimööbel ei jookseks võimaliku aknaava sisse tobedalt (variant lahendada köögi akna aknalaud tööpinnana, kui see õigel kõrgusel). Minul on projekti vahelduva eduga (seisakuid erinevaid olnud) joonistatud nüüdseks pea 2 aastat, varsti peaks valmis saama ja siis on võimalik ka ehitajal normaalne pakkumine teha. Ehituse käigus mõni detail võib muutuda, kuid see siis pigem erand.

9x mõõda... ;)

Re: Mida peaksin teadma enne ehituse algust?

Postitatud: 15 Nov 2010, 20:18
Postitas V
Tere!
Muud ma sulle öelda ei oska kui ainult seda et paekivi, graniti a marmorit saad minult!!!
nt. aknalauad, välisfassaad, köögi tööpind ja no mida iganes!
www.redoil.ee
56992543