Kus Eestis leiad norm ehitajad?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
tasu
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tasu »

Kontrollimist ja juures viibimist ei soovi need, kellel on omad "vigurid". Seda enam peaks selliste töömeestega olema tähelepanelik. Nii kui selja keerad, nii tehakse naksti ära... :)
Sellepärast ongi parem, kui olete ise juures, panete tähele kuidas tehakse, mida tehakse ja lasete sellel tuttaval ja teadjal inimesel ka töö üle vaadata. Järelvalve ei istu päev läbi töömehe kõrval, nii et ka temale jäävad paljud peidus olevad asjad nägemata.
Oma ala töömeest/proffi, kes on oma töös kindel, ei tohiks selline asi segada.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

tasu kirjutas:Kontrollimist ja juures viibimist ei soovi need, kellel on omad "vigurid". Seda enam peaks selliste töömeestega olema tähelepanelik. Nii kui selja keerad, nii tehakse naksti ära... :)
Sellepärast ongi parem, kui olete ise juures, panete tähele kuidas tehakse, mida tehakse ja lasete sellel tuttaval ja teadjal inimesel ka töö üle vaadata. Järelvalve ei istu päev läbi töömehe kõrval, nii et ka temale jäävad paljud peidus olevad asjad nägemata.
Oma ala töömeest/proffi, kes on oma töös kindel, ei tohiks selline asi segada.
siin on küll tõetera sees
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

tasu kirjutas:Kontrollimist ja juures viibimist ei soovi need, kellel on omad "vigurid". Nii kui selja keerad, nii tehakse naksti ära... :) Sellepärast ongi parem, kui olete ise juures... . Järelvalve ei istu päev läbi töömehe kõrval, nii et ka temale jäävad paljud peidus olevad asjad nägemata. ... kes on oma töös kindel, ei tohiks selline asi segada.
Nii saab rääkida oma valitud tegijat totaalselt mitteusaldav (???) ning ehituses täielik võhik (õigemini selles
kuidas see peaks käima) inimene.
tasu
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tasu »

Mõtle sina mida sina tahad. Mina jään urmase 22:41 postitusega samale arvamusele.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Väga tore on tööd teha kui mõlemad pooled mõistavad üksteist ja saavad aru mida teine tahab . Alati aga ei saa lõpuni arvestada telija soovidega, sest lihtsalt kuskilt läheb piir,mida ei tohi ületada, et asjast hea asi saaks .
Ehitusjärelvalvega aga on Eestis suht raske kohtuda tavaliselt ja kui see toimub vahel, siis on päris raske suhelda, nii, et me ikka samas asjast räägiksime. Aastatega on aga läinud asi paremaks ( enam ei pea lootusetut seletama, et mis vahe on pikal valtspaanil ja väikestel tahvlipaanidel või mis on katusepealne sotrenn jne . )
Pigem olen soovind,mitte varjata olukordi tellija ees, vaid ,et ta tuleks ja ise osaleks tööprotsesil, et ta saaks meeldejääva kogemuse omale. Tihtilugu on aga just naised julgend katusele ronida ja tahavad küsida igasugu asju ...
tasu
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tasu »

Aga minul süveneb aina tunne, et tuleb vist ekspertiis tellida. Igaksjuhuks, et vältida uusi üllatusi. Ebameeldiva tulemuse korral läheb paber kõige kõrgema laua peale. m.o.t.t.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Tule taevas appi...

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! Loen, loen ja aru ma ei mõista!
tasu kirjutas:Kontrollimist ja juures viibimist ei soovi need, kellel on omad "vigurid". Seda enam peaks selliste töömeestega olema tähelepanelik. Nii kui selja keerad, nii tehakse naksti ära... :)
Sellepärast ongi parem, kui olete ise juures, panete tähele kuidas tehakse, mida tehakse ja lasete sellel tuttaval ja teadjal inimesel ka töö üle vaadata. Järelvalve ei istu päev läbi töömehe kõrval, nii et ka temale jäävad paljud peidus olevad asjad nägemata.

Oma ala töömeest/proffi, kes on oma töös kindel, ei tohiks selline asi segada.
tasu kirjutas:Aga minul süveneb aina tunne, et tuleb vist ekspertiis tellida. Igaksjuhuks, et vältida uusi üllatusi. Ebameeldiva tulemuse korral läheb paber kõige kõrgema laua peale. m.o.t.t.

Sa leiad tööde teostamiseks töömehe, istud tal juures, vahelduseks kutsud tuttava teadjamehe vaatama ja
lõpuks tellid veel ekspertiisi! Kellele v. millele see ekspertiis siis tehakse!
Kas omale ei tundu kogu see jant tobedavõitu? Sa kulutad enda aega ja raha, maksad teadjamehele siis eksperdile!
Puudub ehk veel turvamees, kes jälgiks, et töömees ühtki kruvi, lauajuppi, purki vm. tuuri ei pane.
Teema pealkirjas otsiti norm ehitajaid. Ma küsin taas: kus pagana kohast Te leiate sellised töömehed,
kelle piixu taga peab selline armee "teadjamehi" passima?
Andres
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

No ma valin küll kelle juurde ma tööle lähen ja kuhu mitte . Sest tõepoolest pole ju võimalik rahus tööd teha kui iga väikeses asjas kaheldakse ja tellija proovib aina vigu otsida. Suvel oli just üks selline tellija kes leidis lõpuks puuduseks selle, et meil täiesti lamedal katusel rihmasid peal ei olnud . Vahel jääb küll tunne , et mõni tahab lihtsalt pähe istuda, hävitades igasugu loomingu ja töörõõmu .
tule taevas appi
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tule taevas appi »

katuserobi kirjutas: Suvel oli just üks selline tellija kes leidis lõpuks puuduseks selle, et meil täiesti lamedal katusel rihmasid peal ei olnud . Vahel jääb küll tunne , et mõni tahab lihtsalt pähe istuda, hävitades igasugu loomingu ja töörõõmu .

Ega tööohutuseeskirjadest kinnipidamise nõudmine ei ole pähe istumine. Keegi ei taha omale ebameeldivusi, kui töötajaga juhtub õnnetus. Seetõttu valib ka tellija, kellega teeb koostööd ja kellega mitte.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Paistab et jah robiga ei maksa jännata. Alles see oli kus keegi kastemärjalt katuselt surnuks kukkus. Kuigi suht olematu kaldekraad oli.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

See kes ise iga päev katusel ei roni võib ju arvata, et kõidikutega tööd ka saab teha , niigi on ju tohutu kiirus taga pidevalt . Ma tõmban katuse ette tellingud ja sellest piisab tavaliselt . Loomulikult on katusel töötamiseks erinõuded ja igat liigutust tehes tuleb mõelda eelkõige ohutuse peale .
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Osta toos tikke, pane tikk põlema ja hakka otsima:))
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Eino tõsiselt... kust ikkagi leida ... ? Ma arvan, et tuleks varakult hakata otsima, sest korralikul tegijal on pikad järjekorrad ja ta tahab ka süveneda pikemalt . Soomes on umbes aastapikkused järjekorrad meistritel ja seda peetakse normaalseks.
Mul on omal nii, et teen tööd põhiliselt ainult püsikundedele ja nad on nõus meelleldi maksma selle eest kui kohe ( paari nädala jooksul ) teenust saavad . Elu on aga näidanud , et ned kes pole nõus paar kuud ootama, ei taha ka hiljem maksta ja on muidu ka närvihaiged kohati .
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

katuserobi kirjutas:Eino tõsiselt... kust ikkagi leida ... ? Ma arvan, et tuleks varakult hakata otsima, sest korralikul tegijal on pikad järjekorrad ja ta tahab ka süveneda pikemalt . Soomes on umbes aastapikkused järjekorrad meistritel ja seda peetakse normaalseks.
Mul on omal nii, et teen tööd põhiliselt ainult püsikundedele ja nad on nõus meelleldi maksma selle eest kui kohe ( paari nädala jooksul ) teenust saavad . Elu on aga näidanud , et ned kes pole nõus paar kuud ootama, ei taha ka hiljem maksta ja on muidu ka närvihaiged kohati .

Jutt jumala õige. :wave:
on alles loogika
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas on alles loogika »

katuserobi kirjutas:Eino tõsiselt... kust ikkagi leida ... ? Ma arvan, et tuleks varakult hakata otsima, sest korralikul tegijal on pikad järjekorrad ja ta tahab ka süveneda pikemalt . Soomes on umbes aastapikkused järjekorrad meistritel ja seda peetakse normaalseks.
Mul on omal nii, et teen tööd põhiliselt ainult püsikundedele ja nad on nõus meelleldi maksma selle eest kui kohe ( paari nädala jooksul ) teenust saavad . Elu on aga näidanud , et ned kes pole nõus paar kuud ootama, ei taha ka hiljem maksta ja on muidu ka närvihaiged kohati .


Su jutt on loogikavigu täis. Korralikul ehitajal pikad järjekorrad ja tahab ka pikemalt süveneda? Ok, järjekorrad võivad ju olla, kuid millesse pikemalt süveneda? Raha lugemisse või hoopis parema pakkumise ootamisele?
Kuid samas oled nõus kohe-kohe tööle tormama, kui vaid keegi maksab rohkem. KUHU siis need sinu järjekorrad äkki kadusid? Vead lihtsalt teisi kliente alt, kuna nad ei trumbanud oma rahapakkumisega üle, nagu oksjonil?
Kui ma näiteks lepin sinuga summas kokku, panen ennast sinule järjekorda, ootan mitu kuud ja vahele tuleb klient, kes pakub sulle suuremat nutsu, siis hüppadki ilma süümepiinadeta alt ära? Kas korraliku tegija töömoraal ongi selline?
Kui oled katusetegija, siis kuidas saab sul neid püsikundesid olla? Või vahetavad sinu püsikunded iga aasta katuseid?
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

vaatame niipidi siis seda loogilist asjandust. Sa lähed meistri juurde (oletame siis, et ta on autolukksepp), kellel on tööd päris palju ees just. Aga sina arvad, et sul nagu on kiirem kui teistel ja oled nõus selle eest rohkem maksma. Reeglina sul tehakse see töö siis ära kohe , kas sul on ka peale seda süümepiinad , et teistel läheb selle võrra kauem aega?
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Tegemist on katustega, seega kohe ära tegemine tähendab kõigi teiste klientide tööde edasilükkumist mitme nädala kuni kuu võrra. Tunnen küll.

Teise variandina võtab meister mingid tolbajoobid alltöövõttu tegema odavamale objektile. Kvaliteet kannatab. Tunnen küll.

Kolmas variant. Meister elab ära ka tööd mõistlikult tehes ja omab alati nö vaba varuaega. Kallis töö tehakse ära omast vabast ajast. Süümekaid ei tunne. Tunnen ennast orjapidajana...
vanaema on sul veteran...
imelik küll
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas imelik küll »

Kas on ka selliseid tellijaid,kes viivad auto näiteks audi esindusse ja vastuvõtus nõuavad tungivalt sisenemist töö ruumidesse,et koos asjatundjaga meistri tööd jälgida,või ülikonna tellimisel rätsepalt,istuda koos asjatundjaga õmblustsehhis või uste akende tellimisel joosta koos sajatundjaga iga lauajupi järel ja kontrollida,kas sai ikka õige pikkus ja piisavalt liimi ja samas koos keemikuga kontrollida,kas liimi pole lahjendatud?
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

aim179 kirjutas:vaatame niipidi siis seda loogilist asjandust. Sa lähed meistri juurde (oletame siis, et ta on autolukksepp), kellel on tööd päris palju ees just. Aga sina arvad, et sul nagu on kiirem kui teistel ja oled nõus selle eest rohkem maksma. Reeglina sul tehakse see töö siis ära kohe , kas sul on ka peale seda süümepiinad , et teistel läheb selle võrra kauem aega?


ENSV ruulib...
:lol:
:lol:
:lol:
Reeglina üks endast, töömeestest ja teistest klientidest lugupidav inimene ei trügigi järjekorras vahele.
Reeglina peaks ka vastaspool eetika reeglitest kinni pidama ning järjekorras inimesi teenindama.
Kuid millegipärast paljud on kärmed kummardama reeglit, et raha ei haise...ning raha lõhna tundes viskab töömees eelmise kliendi töö kõrvale ning hops! ongi selle suurema nutsu juures...
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

katuserobi kirjutas:Eino tõsiselt... kust ikkagi leida ... ? Ma arvan, et tuleks varakult hakata otsima, sest korralikul tegijal on pikad järjekorrad ja ta tahab ka süveneda pikemalt . Soomes on umbes aastapikkused järjekorrad meistritel ja seda peetakse normaalseks.
Mul on omal nii, et teen tööd põhiliselt ainult püsikundedele ja nad on nõus meelleldi maksma selle eest kui kohe ( paari nädala jooksul ) teenust saavad . Elu on aga näidanud , et ned kes pole nõus paar kuud ootama, ei taha ka hiljem maksta ja on muidu ka närvihaiged kohati .
Õige jutt !
Seda juhtub viimasel ajal tihti, et mõni klient arvab, et teenusepakkuja istub kodus ja ootab tellija telefonikõnet, et siis kohe objektile lennata. Ja kui kohe ei tulda, siis on vihane ja arvab, et võib hiljem tehtud tööde eest maksmata jätta.
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Kahjuks või õnneks me elame sellises ühiskonnas, mida me oleme ise kujundanud selliseks, kapitalism.ENSV ajal oli selle nimi: haltuurat ,musta tegema.
Tuletaks nüüd mõnele seltsimehele st. sashaobrokile kes kunagi rääkis siin turuhinnast, et tehke tööd nende "nutuste hindadega" mis siis olid.Et midagi teha pole turg on see mis määrab hinna ja asja paika paneb. Nüüd võiks talle sama öelda, et see sama turg paneb asja paika, kes maksab rohkem sinna mehed tööle lähevad. Turg juba on selline.Eks mingi aeg jälle vastu pidi. Ja nii me elame.

Ja süümekad peaks küll nüüd kadunud olema. Paljud ehitajad teegid ja teevad veel sellise hinnaga, et häbi rääkida.Ja nüüd neile südamele koputada ja ette heita, et sinna minna oleks patt kus saab rohkem raha.Ennem olid paljude tellijate südamed kivist.........
Viimati muutis aim179, 01 Nov 2010, 21:35, muudetud 1 kord kokku.
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

No kui see "meister" tuleb ja ütleb mulle, et näe mul tuli siin vend kes pakub 3 korda rohkem palka, et ma läheks teeks enne seal töö ära. Siis ma vist ütleks, et tavai, lase käia, mul kiiret ei ole. Või siis teine variant: mul ON kiire, ja ma ütlen, tavai ma maksan sulle sama palka, hea et sa lolli mängima ei tuld mulle. Vot see on turuhind. Mitte see, et meistrimees jookseb sinna suunas kus tuul parasjagu puhub ja ükski kokkulepe ei kehti. Ja ei ole mul üldse kahju maksta heale inimesele head raha.
vanaema on sul veteran...
raha lõhn.
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn. »

aim179 kirjutas:Kahjuks või õnneks me elame sellises ühiskonnas, mida me oleme ise kujundanud selliseks, kapitalism.ENSV ajal oli selle nimi: haltuurat ,musta tegema.
Tuletaks nüüd mõnele seltsimehele st. sashaobrokile kes kunagi rääkis siin turuhinnast, et tehke tööd nende "nutuste hindadega" mis siis olid.Et midagi teha pole turg on see mis määrab hinna ja asja paika paneb. Nüüd võiks talle sama öelda, et see sama turg paneb asja paika, kes maksab rohkem sinna mehed tööle lähevad. Turg juba on selline.Eks mingi aeg jälle vastu pidi. Ja nii me elame.

Vaesed töömehed. Jalad rakkus raha lõhna peale. Ütle siis veel, et mitte nemad ei ole raha peremehed, vaid raha on nende peremees... :lol:
Kui selliseid töömehi veidi kõrvalt vaadata, siis hakkab kuidagi hale neist.... Mingi imelik kaastunne tekib selliste vastu..
Ei oska öelda miks, kuid vaatamata oma suurele rahakotile muutuvad nad kuidagi väikesteks, väikesteks, väikesteks.... :lol:
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

sashaobrok kirjutas:No kui see "meister" tuleb ja ütleb mulle, et näe mul tuli siin vend kes pakub 3 korda rohkem palka, et ma läheks teeks enne seal töö ära. Siis ma vist ütleks, et tavai, lase käia, mul kiiret ei ole. Või siis teine variant: mul ON kiire, ja ma ütlen, tavai ma maksan sulle sama palka, hea et sa lolli mängima ei tuld mulle. Vot see on turuhind. Mitte see, et meistrimees jookseb sinna suunas kus tuul parasjagu puhub ja ükski kokkulepe ei kehti. Ja ei ole mul üldse kahju maksta heale inimesele head raha.


Aga miks sa arvad, et nii ei tehta?
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Valdemar
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Valdemar »

Oi kui palju on selliseid robi suguseid "meistreid" kes saades pooleli oleva objekti ajal pakkumise kuskilt mujalt (veel ka priske ettemaksu) jooksevad päevapealt. Tel. on siis nädal väljas ja hiljem miljon vabandust miks kadunud oli. Siis kordub sama jama teisel kliendil kelle juures vahepeal tööd tehti. Nädal siin ja nädal seal. Igal pool tööd pooleli ja rahad üleval. Sellistele tahaks tellijana rahadega põhimõtteliselt varre taha panna. Siis on tellijad pahad ja huiarid. Tasuks ikka ise omi asju planeerida ja mängida lahtiste kaartidega. Spetsialiste on vähe kohati ja midagi pole teha. Aga eks aeg paneb kõik paika.
Vasta