Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
1Puusepp
külaline

Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas 1Puusepp »

Sai otustatud uuema põlvkonna õhksoojuspumba hankmise kasuks. Investeeringu tulusust sooviks ka kuidagi mõõta. Millist hinna ja kvaliteedi poolest sobivat 1-faasilist energiamõõdukit soovitate?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul on suvaline 300eegune. Usutavasti midagi ikka näitab
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Küsi hästivarustatud ehituspoodidest. Näiteks Brennenstuhl-il oli üsna korralik kahetariifne energiamõõdik ca 350 krooni eest.
http://www.westbalt.ee/catalog/product_ ... s_id=15048

Vahepeal müüs K-rauta sarnase mõõdikuga integreeritud pikendusjuhet lausa 199 krooniga.
1Puusepp
külaline

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas 1Puusepp »

Mõtlesime ühendada õhksoojuspumba otse kilpi oma lüliti või kaitsme alla.
Täpsemalt pole kilbist veel võimalusi uurinud.

Kas õhksoojuspumbal peaks olema eraldi kaitse või võib selle ühendada ka olemasolevasse seinakontaktide gruppi?

Kuna seadme asukohast läheb läbi seinakontaktide kaabel, siis võiks olla kõige lihtsam uus seade just sinna kaablile ühendada, nii et kilpi poleks vaja ümber ehitada.

Kas õhksoojuspumba ühendamiseks on pistikupesa mõistlik lahendus? Seni nähtud seadmed on kõik otse kilbist oma toitekaabliga ja ilma vahekontakti pesata.

Kuna pakutud elektrienergia kulumõõtja variandid olid seinakontaktile, siis tundub, et kasutatakse ka seinaktontakti varianti.
Seade ise on Mitsubishi ja tootjapoolne soovitatav kaitse 10A.
RK
külaline

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas RK »

Vedasin elektrikaablite paigalduse ajal soojuspumbale eraldi kaabli.
Reaalselt tuli pump teise kohta. On lihtsalt pistikupesas. Kasutan pm300 voolumõõtjat.
Pakuti ka voolumõõtjat mis pidi käima kaitse asemele.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mina pole veel näinudki ÕÕ pumpa, mis oleks otse kilpi ühendatud. Mitte et seda teha ei tohiks, aga vajalik see küll ei ole. Elektriradikast rohkem see voolu ju ei nõua...
RK
külaline

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas RK »

Külmkapile sai ka eraldi kaitse viidud.
Mõte selles, kui pikemaks ajaks (reis) ära minna, siis saab ühe kaitsme alt kogu maja voolu välja võtta. Järgi jäävad ainult külmkapid ja soojapump.
coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas coachman »

Mina ühendasin küll ka õ-õ pumba kaabliga otse kilpi, oma kaitsme alla. Mitte et seda vaja oleks olnud :) aga tahtsin lisada kilpi eraldi moodularvesti selle tarbeks - lihtsalt et oleks hea vaadata / arvestada. Väike mure aga sellega, et ma pole jaekaubandusest veel sobivat moodularvestit leidnud. Tellimise peale vist saaks aga pole veel nii kaugele jõudnud. Ega keegi pole mingit 1-faasilist, DIN-liistule paigaldatavat arvestit, näiteks sellist, kusagil jaemüügis näinud?
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

DIN-liistule paigaldatavat 1 faasilist arvestit olen näinud Pärnus Elektri Äris müüa. Ilmselt saab selle ka sealt postiga kohale saata.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Kas need kitsad DIN-liistu arvestid ikka kahte tariifi oskavad? Muidu pole nagu erilist pointi energiatarbimise mõõtmisel.
RK
külaline

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas RK »

vtl kirjutas:Kas need kitsad DIN-liistu arvestid ikka kahte tariifi oskavad? Muidu pole nagu erilist pointi energiatarbimise mõõtmisel.
See mis mul pisikupessa käib, sellele annab küll kwh hinna sisse panna, aga kahetariifset ei oska ja ega mul muidu ka pole kahetariifset arvestust.

Kui aga soov panna öist ja päevast eraldi mõõtma, siis tuleks osta 2 arvestajat, programmkell ja kontaktor/relee
ja nendega asi tööle panna.
või eraldi ühefaasiline kahetariifne arvesti ja programmkell.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks need din liistu energiamõõtjad on kordades kallimad kui need mis pesa ja pistiku vahele käivad? mingi 350 kr vrs 1200.-kr
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas:Miks need din liistu energiamõõtjad on kordades kallimad kui need mis pesa ja pistiku vahele käivad? mingi 350 kr vrs 1200.-kr
Ilmselt on küsimus turu segmenteerimises ehk "integreeritava profiasja" eest saab rohkem küsida. Sisu ju sama. Samuti on kallimad nt. DIN-liistu pistikupesad, valgustugevusereleed, termostaadid jms.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas vtl »

RK kirjutas:
vtl kirjutas:Kas need kitsad DIN-liistu arvestid ikka kahte tariifi oskavad? Muidu pole nagu erilist pointi energiatarbimise mõõtmisel.
See mis mul pisikupessa käib, sellele annab küll kwh hinna sisse panna, aga kahetariifset ei oska ja ega mul muidu ka pole kahetariifset arvestust.

Kui aga soov panna öist ja päevast eraldi mõõtma, siis tuleks osta 2 arvestajat, programmkell ja kontaktor/relee
ja nendega asi tööle panna.
või eraldi ühefaasiline kahetariifne arvesti ja programmkell.
Minu poolt ülalviidatud Brennenstuhl oskab küll kahte tariifi ja eraldi hindasid arvstada. Tabloo on mitmerealine ja ports nuppe seadistamiseks ja reziimimuutmiseks.
Aga too DIN-liistu masin nägi kuidagi lakooniline välja, sellepärast küsisin.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

viimases Bauhofi lendlehes pakutakse mingit kolmesotist, mis pidavat suutma ka väikeseid tarbimusi näidata, alates 1W, stand by jms
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

Hinnavahe on sellest tingitud, et ühtede riistade näidu järgi võid ainult ise arvata, palju sul energiat kulub, aga teiste näidu järgi tohib üks isik teiselt raha sisse kasseerida. Seda reguleerib vist sihuke asi nagu Mõõteseadus.

DIN liistule tehakse neid asju tänapäeval mitmesuguseid, üks korralikumaid on näiteks siin:
http://www05.abb.com/global/scot/scot20 ... 3m0003.pdf
Aga need on eriti kallid.

Kui miski seinakontakti torgatav kahetariifne on, siis on igati OK. Tasub ainult jälgida, et kilbi arvestgi juures olev kell ja see seinakontaktis oleva kell ikka samal ajal tariife ümber lülitavad... Kell kilbis võib aja jooksul üsna paigast ära olla läinud..
Jah
külaline

Re: Õhksoojuspumba energiatarbimise mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Jah »

Külaline kirjutas:Miks need din liistu energiamõõtjad on kordades kallimad kui need mis pesa ja pistiku vahele käivad? mingi 350 kr vrs 1200.-kr
Mõned dinid on odavamad.
http://elektriari.ee/ee-catalog-viewObject-6-90-46-0
Ma ei tea mis vahe neil on ja kas saab teistelt raha sisse kasseeria.
Ilmselt on ka pessapaigaldatavad ka kallimaid kui 350kr.
Mul on lihtne pessapaigalatav ja sellest mulle piisab, et soojuspumba kilovatte vaadata.
DIN liistule paigalatava ostaksin kui sooviks näiteks katlamaja eraldi seadmete kilovattide arvestamiseks. Tsirkulatsioonipumbad, boiler jm. Siis teaks maja energiatarbimist ilma muu elektrikuluta.
Vasta