kumb seade?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
aru
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 99
Liitunud: 25 Nov 2008, 12:43

kumb seade?

Lugemata postitus Postitas aru »

Ventseadme valikul on sõelale jäänud Systemair VR-400 ja Vallox Digit2 SE. Esimene on rootoriga, teine plaatsoojusvahetiga. Systemairil tundub olevat moodsam automaatika. Kas on mingit põhjust, miks peaks Digit2-te eelistama antud VR-400-le?
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: kumb seade?

Lugemata postitus Postitas trumm »

aru
miks sa just need sõelale jätsid? küsin seepärast, et mul sama teema käsil ja ise olen ka ntx ilto seadmeid vaadanud. kuna ma teemat väga hästi ei valda, on iga täiendav mõte teretulnud.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: kumb seade?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

aga miks mitte ka nt. Komfovent RECU seerja agregaadid ? või veel ...
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
aru
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 99
Liitunud: 25 Nov 2008, 12:43

Re: kumb seade?

Lugemata postitus Postitas aru »

Sõela jutt on natukene ülepingutatud, kindlasti on olemas ka palju teisi häid seadmeid. Pigem oli mu küsimuse mõte see, et äkki on Systemairi seadmel mingi varjatud konks, miks teda ei peaks eelistama Valloxi seadme ees. VR400 on rootoriga ja moodsa juhtimisega, pealekauba on tal keskmisest kõhnem korpus (vist oli 45 cm tavalise 60 asemel). Vallox on plaatsoojusvahetiga, ta on odavam ja on võimalik tellida sisemise vesikalorifeeriga. VR400-le paneksin välise vesikalorifeeri.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: kumb seade?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

oled sa arvestanud, et lisa kalorifeeriga lisad süsteemis õhule takistuse - ja vesiküttega kalorifeer on märgatav takistus ?
kas oled arvutanud kuidas õhukogustest jätkub ja planeerinud klappe millega reguleerid tasakaalu asja.

asi on pisikestes nüanssides kinni - vastavalt projektile vastavalt majale vastavalt inimesele vastavalt ....
üldises plaanis ei ole erilist vahet kas Vallox või Villavent või Komfofent või Ilto või ....

ühel on üks funktsioon teisel teine - nt. on osadel masinatel "kamina süütamise funktisoon" ehk vajutad nuppu ja masin suurendab sissepuhet ehk vähendab väljatõmmet ehk lükkab maja ülerõhku - et oleks kaminas parem tõmme ja saaks tule alla teha
mõnel masinal on reguleerimine CO anduritega
mõnel on programmkell
jne. jne.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: kumb seade?

Lugemata postitus Postitas trumm »

kas mõnel masinal on see nupuvajutus ka sedamoodi, et masin ise on ühes ruumis ja nuppu saad vajutada teises?
ausaltöeldes on mulle endale "sõelale" jäänud ilto omad - mõnel sõbral on ja mu meelest on ok. ühel on systemair ka, aga tal on selline pirakas ja kombinatsioonis soojuspumbaga, see mulle lihtsalt ei sobi.
ja ma tahaks endale agregaadi üldse pööningule panna, s.t. külma ruumi. kas sinna võib panna tavalise (ilto 270 v 340 ntx) ja ehitada talle lkorralikult soojustatud "kuudi" ümber?
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: kumb seade?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

paljudel on pult juhtmega eemaldatav või siis lisavarustusena tellitav.
pööningul on see jama, et kuupsoojusvaheti puhul tekib kondensaatvesi mis siis välja voolates ära külmub - vaja küttekaablit
soovitan leida pigem soe ruum - omal on väike ilto vannitoa kapis.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Vasta