1. leht 1-st

Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 01 Sept 2010, 16:49
Postitas AnnaAbi
Kas müra ja vibratsiooni edasi kandumise koha pealt on vahet, millist seinakandurit kasutada õhksoojuspumba paigaldamiseks?
Kandur 1:http://www.upload.ee/image/782046/raam_1.jpg
Kandur 2:http://www.upload.ee/image/782047/raam_2.jpg

Probleem selles, et kanduril 2 olev pump tekitab toas häirivat müra ja vibratsiooni (ka maja teises otsas), kanduril 1 väga harva. Kas võib põhjusi otsida muuhulgas ka seinakanduri valikust?

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 05 Sept 2010, 10:07
Postitas tar.mo
pigem peaks 1.kanduril olev pump tegema rohkem müra kuna puuduvad korralikud silikoon puksid.
2.kanduril korralikud puksid, seega pigem probleem seadmes või kandub vibra edasi mööda torustikku

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 05 Sept 2010, 16:07
Postitas dumbuser
Kandur on pildi järgi justkui piisavalt "pehme" ja pigem uuriks minagi torude kaudu vibratsiooni levimist.

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 05 Sept 2010, 17:13
Postitas AnnaAbi
Mida torude kaudu vibratsiooni levimise kontrollimiseks vaatama peaks?

Seadme välisosa on korra juba välja vahetatud, seega ei tahaks uskuda, et asi seadmes enam on. Väljast kuulates on seadme välisosa ka talvel külmaga üsna vaikne. Sees (ka teises maja otsas) jällegi müdiseb kenasti.

Ei kannata uut talve selle müdinaga enam välja, seega oleks vaja enne külmade tulekut mingi lahendus leida.

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 05 Sept 2010, 17:57
Postitas RK
nr 1 kandurid on rippuvad ja pole vast nii jäigalt seunaga ühendatud nagu on nr 2 pildil.

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 05 Sept 2010, 20:48
Postitas dumbuser
Toru puhul on tihti abiks olnud kui enne ühendust üks spiraal sinna keerutada. Sel juhul sumbub üsna palju müra sinna spiraali sisse. Õhu puhul on ka metallosade vahele pandud kummist/riidest seib või suisa pikem jupike. Spiraalilahendus on peaaegu reeglina kõikides väiksematse konditsioneerides. Ju see on siis kõige odavam.

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 05 Sept 2010, 21:05
Postitas AnnaAbi
No jah, spiraali tagant järgi enam sinna ei tee. Kas midagi olemasoleva süsteemiga ka annaks ette võtta?
Kui lihtsalt see tuvastatav on, et vibratsioon torustikust tingitud on?

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 07 Sept 2010, 12:15
Postitas Külaline
vahe on ju ilmne ja nähtav

1 kanduri ja seina ainuke kukkupuute punkt on see et need kaks L kandurit ripuvad siini peal
isegi alumise osa toetuspind on makrofleksiga seinast eraldatud. seega 4 väikset punkti.
2 kanduri puhul on asi ju otseses ühenduses jäigalt seina - ei aita see puks palju kui see kõvasti poldiga kanduri külge on tõmmatud nii et poldi pea ja mutter on vastu metalli - üks vastu masinat ja teine vastu kandurit

lisaks on 1 kanduril asetsev masin valesti paigaldatud - liiga lähedal seinale - ok pole suur viga aga siiski

teiseks kandub müra ehk siis see madalsageduslik "jõmin" mööda konstruktsioone väga ettearvamatult ja imelikult

näitena võin öelda, et ühe kortermaja 1. korrusel olnud ventilaator (läbi välisseina) ei olnud kuulda ei 2, 3 ega 4 korrusel aga näiteks 5 korusel oli kuulda kui panid pea padjale - paras jõmin oli.

mööda neidsamu vasktorusid liigub müra kui trass on väike - pikemal trassil kaob asi ära.

kiviseintes võiks kasutada üldse kummimutreid/düübleid kui on oht mürale

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 07 Sept 2010, 21:16
Postitas AnnaAbi
Seega kui vahetada seinakandur välja, võib kuid ei pruugi kasu olla?

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 07 Sept 2010, 23:06
Postitas andur kandur
antud juhul tundub, et kandurist endast ei sõltu selle müravoo suhtes midagi. kui on korralikud pehmed ja paksud puksid normaalse survega mutrid kinni keeratud, siis pole suurt vahet kumba tüüpi kandurid kasutusel. müra või müdin tuleb viletsast pumbast või on torustik liiga lühike s.t. ülalpool soovitatud toruring jäetud tegemata ja kompressori kolin läheb nagu pasunaga mööda toru tuppa-seinakonstruktsioonidesse. sel puhul ei aitagi muud kui tuleb uued torud panna. siin võid kohata muidugi "teadureid", kes panevad ka 20cm toruga sise-välisosa kokku.. :rotfl:

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 08 Sept 2010, 15:31
Postitas AnnaAbi
Esimesel korrusel teisel pool seina ei ole suurt midagi kuulda, teiel korrusel teises maja otsas aga vastik müdin.

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 08 Sept 2010, 15:41
Postitas Külaline
tee proovi - lase kinnituspoldid lahti

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 08 Sept 2010, 16:02
Postitas AnnaAbi
Hetkel ei anna kahjuks proovimine väga pallju effekti, kuna ilmad ei ole veel piisavalt külmad.
Pead siis silmas, et kummipukside poldid lõdvaks lasta?

Re: Õhksoojuspumba seinakandurid

Postitatud: 10 Juul 2011, 12:43
Postitas lood
Pildil on näha, et kast on viltu. Tuleks ta loodi ajada siis kindlasti müra vähem ja ka aparaat kestaks kauem.