Probleemiks EE suavline ampritasu jaotus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
külaline 212
külaline

Probleemiks EE suavline ampritasu jaotus

Lugemata postitus Postitas külaline 212 »

Kas EE-l on ka võimalus, kus kaksik majavalduse puhul, kus maja peakaitse 3x50 A, on 2 korteri kilbis plommitud "peakaitse" 20A? Seega 10 A kasutamata.
See tähendab, et ampritasu arvestatakse siis korteri 3x20 A järgi aga mitte 25A (50 pooleks).
2000 alguses just selline 3x20A leping sai tehtud, kuid 2-3 aasta möödudes tõstis EE arvel 20A sujuvalt 25-le, minu järelpärimimisel põhjendus oli lihtne, et nii on vaja ja teisiti ei saa, kui peakaitse on 50A.


Kas saab nõuda EE-lt algse 3x20 lepingu täitmist hoolimata suuremast peakaitsest?
... mis tegelikult pole vist isegi plommitud :-)
Peakaitse on ligi 50 aastat vana 2-3 cm torukujuline kaitse, mis viimased 10 aastat naaberkorteri kilbi taga kiviseinas, so. sinna ei pääse ligi, kuid ega vajadust pole ka olnud. Kuid nüüd ei pääseks sinna ka enam kaitsmeid väiksemate vastu vahetama.

Seega on see 3x50 peakaitse lisaks rohkem teoreetiline värk, sest näha neid pole, kuid EE'l mingist sovjeedi ajast kirjas.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Probleemiks EE suavline ampritasu jaotus

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No aga pane siis suurem kaitse kui juba nagunii selle eest maksma pead. Samas see idiootne põhjendus mis Sa neilt said poleks küll mingit pikalt mõtlemist jätnud, iseasi muidugi kui kaua oleks selle lahendamisega läinud. Hea jurist vbl kangutaks isegi mingi trahvi moodi asja neile. Samas jällegi summa mida on lootust saada ja juristitasu erinevad tõenäoliselt kümnetes kordades.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10649
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Probleemiks EE suavline ampritasu jaotus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mis lepingus on? Vt. kus on liitumispunkti asukoht.
Külaline
külaline

Re: Probleemiks EE suavline ampritasu jaotus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2002 detsembrist on kaks samaaegset lepingut.
Võrguühenduse kasutamise Leping, kus võrguühenduse aadress tänav maja krt 1 (2st). Liitumispunkti paiknemine ja kirjeldus lahter on tühi. Veidi allpool 3x20A. Selles rohkem olulist infot nagu pole.


El En. Ostu-Müügi ja Võrguteenuse osutamise Leping.
Siin on tarbimiskoht aadress jälle tänav maja krt 1 (2st)

LIsaks on Mõõtepunkti andmete kinnitamise akt.
Seal on jälle nimetus lahter "Korter"
ja allpool korter nr. 1 voolumõõtja ja selle näidud.

Rahas teeb see kusagil 60 krooni kuus ülemäärast. (kuus on 1A ca 10 krooni) ja 7 aastaga on summa juba 5000 krooni lähedal.
Kui ma 3x20A siiani hakkama olen saanud, siis ühe tõusvate energia hindade juures, oleks mõistlik ka sellega jätkata.
Seda eriti seetõttu, et 100 m2 majas on 90% elektriküte. 3x20 tundub ehk veidi vähe, kuid mingeid probleeme pole seni esinenud.
külaline 212
külaline

Re: Probleemiks EE suavline ampritasu jaotus

Lugemata postitus Postitas külaline 212 »

2002 detsembrist on kaks samaaegset lepingut.
Võrguühenduse kasutamise Leping, kus võrguühenduse aadress tänav maja krt 1 (2st). Liitumispunkti paiknemine ja kirjeldus lahter on tühi. Veidi allpool 3x20A. Selles rohkem olulist infot nagu pole.


El En. Ostu-Müügi ja Võrguteenuse osutamise Leping.
Siin on tarbimiskoht aadress jälle tänav maja krt 1 (2st)

LIsaks on Mõõtepunkti andmete kinnitamise akt.
Seal on jälle nimetus lahter "Korter"
ja allpool korter nr. 1 voolumõõtja ja selle näidud.

Rahas teeb see kusagil 60 krooni kuus ülemäärast. (kuus on 1A ca 10 krooni) ja 7 aastaga on summa juba 5000 krooni lähedal.
Kui ma 3x20A siiani hakkama olen saanud, siis ühe tõusvate energia hindade juures, oleks mõistlik ka sellega jätkata.
Seda eriti seetõttu, et 100 m2 majas on 90% elektriküte. 3x20 tundub ehk veidi vähe, kuid mingeid probleeme pole seni esinenud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10649
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Probleemiks EE suavline ampritasu jaotus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mina saan aru, et sul on fikseeritud 3x20 A ja kui nad küsivad rohkem raha siis nõuaksin ilma pikema jututa seda tagasi (3 aastat). Sul pole mõtet vaidluseks mingit juristi võtta, sellise asja saab kas ise aetud või tarbijakaitse abiga korda. Arvan, et EE kaua vastu ei punni.

Astud EE klienditeenindusest läbi ja soovitavalt kirjutad kodus valmis avalduse, kus nõuad selgitusi, miks sult küsitakse rohkem raha kui EE leping ette näeb. Ja lisad kohe avalduse lõppu tasaarveldamise nõude liigne ampritasu (5 A eest, aega ära kohe kirjuta avaldusse) tagasi maksta sinu makstud kontole. Avaldus kindlasti 2 eksemplaris, võtad ühele klienditeenindaja nime kuupäeva ja allkirja. Kui sulle just raha kohe peo peale ei maksta (vaevalt) siis mingi suulise jutuga ära lepi (et klienditeenindaja ei taha allkirja anda kui annab suulise selgituse).
Edasine sõltub mis nad sulle kirjalikult vastavad. Seni sarnased juhtumid on lõppenud kõik kliendi kasuks (EE maksabki oma vea eest raha tagasi), kirja nad siiski ei taha saata (saad x päeval teada, et raha on saabunud)
Energik
külaline

Re: Probleemiks EE suavline ampritasu jaotus

Lugemata postitus Postitas Energik »

Mis selle 3x20A juures siiski kirjas on? Kuna tegemist on allobjektiga, siis võib olla tegemist äkki mõõtepunkti kaitsmega.
Igatahes olen seda meelt, et pole mõtet väga pauku täis minna sellest asjast ning hakata tippjuriste palkama. :D
Tee kiri, lisa juurde koopia lepingust ja asi mutt. Teine variant on leping skanneerida ja saata oma probleem aadressile teenindus@energia.ee. Kui vastust ei tule või on mingi muu jama, siis saad saadetud e-kirja alati dokumendiks pidada, et näiteks siis tarbijakaitsesse pöörduda. Olen aga üsna kindel, et kui sul on õigus, siis EE ka maksab.
Vasta