korkpõrandale küte alla ,kas toimib?

põrandad, põrandatööd
ernst
külaline

korkpõrandale küte alla ,kas toimib?

Lugemata postitus Postitas ernst »

kas korkpõrand annab sooja läbi?
xil
külaline

Lugemata postitus Postitas xil »

Sellist materjali polegi, mis sooja läbi ei annaks. Küsimus võiks olla, et palju soojustakistus on, ehk palju põrandakütte temperatuur peab kõrgem olema, et võrreldes näiteks keraamikaga ruumis sama temperatuur oleks. Kork on väga hea soojusisolaator, kihi paksusest ja alusmaterjalidest oleneb, kui palju põrandakütte temperatuur peab kõrgem olema. Soojuskaod suurenevad soojust isoleeriva põrandakatte kasutamisel samuti ja sõltuvad ka põrandakütte aluse soojusisolatsiooni soojustakistusest. Soojuspumba kasutamisel läheb soojust isoleeriva põrandakatte korral ka pumba kasutegur alla.
ühesõnaga kõik on suhteline - kui küte on varuga projekteeritud, siis toad lähevad soojaks küll aga midagi sa kaotad. Kui palju sa kaotad, sõltub korgikihi paksusest ja korgialusest materjalist ning selle paksusest ja küttesüsteemist ja põrandakütte alusest isolatsioonist ja võib-olla veel millestki.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: korkpõrandale küte alla ,kas toimib?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

tõstaks vana teema ülesse
kas on kellegil kogemusi korkparketiga ja selle all vesi-põrandaküte ?
kas on võrdlust sarnastes tubades erinevate materjalidega: laminaat, laudparkett, kivi ... ja kork.
ennast häirib ka see teadmine, et kork on isolaator aga samas on ta see mida tahaks maha panna.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Vasta