Tere,
on plaanis värvida üle maja fassaad. Eelnevalt on seda värvitud õlivärviga ning samaga tahaks värvida ka nüüd. Aluspind on puidust.
Tahaks aga teada, et millega oleks kõige mõistlikum eemaldada vana värv, ja kas selle peaks täielikult eemaldama, või ainult lahtised kohad? Kõige rohkem on värv pragunenud päikesepoolselt küljelt. Ehk oskate soovitada mingit krunti, mis oleks hea just päikese käes olevatele pindadele?
Fassaadi värvimine
Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
-
- autodidakt
- Postitusi: 12025
- Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
- On tänanud: 378 korda
- On tänatud: 419 korda
Re: Fassaadi värvimine
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Vana värvi eemaldamiseks on olemas traathari, kuumapuhur või infrapuna aparaat. Lõpptulemus oleneb sinu soovist ja viitsimisest, kas tahad näha nagu peaaegu uut värvikihti või kui kõike vana värvi ära ei kraabi, siis nn. "krokdillinahkne" lõpptulemus. Puidule mõeldud krunide ja värvide suhtes soovitusi ei anna, sest pole eriti kompetente nende suhtes, aga võid kiigata suuremate värvitootjate kodulehtedele nagu Vivacolor, Sadolin, Caparol jne jne. või guugelda märksõnaks "fassaadivärv".
NB! Ei võta materiaalset vastutust oma kommentaarides soovitatu kasutamise eest! 

-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 11215
- Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
- On tänanud: 3 korda
- On tänatud: 316 korda
Re: Fassaadi värvimine
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Kooruv värv on akrüül (või alküüd? aga ka lateks) värvide tunnus, õlivärv tolmustub (kuid võib seda teha ikkagi laiguliselt). Puhast õlivärvi ei pea eemaldama vaid pinnakihi puhastus ja uus kiht peale. Akrüülvärvidel tuleb vana kiht eemaldada nii nagu eeskõneleja ütles. Õlivärvi peamine puudus on väiksem vastupidavus ajas, kuid lihtsaim ülevärvimine. Kuid muud muutuvad vananedes seeeest koledalt laiguliseks ja koorumine.
-
- külaline
Re: Fassaadi värvimine
Lugemata postitus Postitas montsajantsa »
mul sama küsimus , et vana õlivärv või mis iganes on pragunenud jakohati on kuuma ilmaga nagu kummiliim nätske nii kui oleks alles värvitud . kuda seda jama seinalt maha saaks[quote="Drogba"]Tere,
-
- autodidakt
- Postitusi: 12025
- Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
- On tänanud: 378 korda
- On tänatud: 419 korda
Re: Fassaadi värvimine
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Vastus sinu küsimusele- loe veelkord minu eelmise postituse esimest ja teist lauset!montsajantsa kirjutas:mul sama küsimus , et vana õlivärv või mis iganes on pragunenud jakohati on kuuma ilmaga nagu kummiliim nätske nii kui oleks alles värvitud . kuda seda jama seinalt maha saaksDrogba kirjutas:Tere,
NB! Ei võta materiaalset vastutust oma kommentaarides soovitatu kasutamise eest! 

Hüppa
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring