1. leht 1-st
Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 10 Juun 2010, 10:00
Postitas päkapikk2
Tere.
Ehitan puitvahelaele vesipõrandakütet ja vajan 2 asjaga abi. Panin 18mm OSB plaadi laakide peale, vedasin torud laiali, täidan torude vahed kipsplaadi ribadega. Nüüd tahaks torude ümbrused segu täis valada, kas tavaline tsementsegu sobib, mida betoonifirmad müüvad? Kottides ei tahaks midagi ostma hakata ja vispliga segama, võtaks korraga suure hunniku hoovipeale ja veaks laiali. Kas peaks OSB enne nakkedispersiooniga kah üle tegema, et segu paremini nakkuks?
Seejärel tahaks kogu põranda veel ühe kihi põrandakipsiga üle katta, millega seda liimida? Kruvisid ei saa kasutada, lasen torusse kindlasti. Mõtlesin perlfixi plaadikammiga peale kanda, aga siis jääb omamoodi õhuvahe sinna, äkki on mõni parem variant? PVA? Mingi vaibaliim?
Tänud kaasamõtlemise eest.
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 10 Juun 2010, 10:17
Postitas Urmas
Ei soovitaks kipsplaati täiendavalt põrandale kleepida, kuna kipsplaadil on soojusjuhtivus kehvem kui betoonil. Miks sa isevalguvaga ei taha põrandat üle valada? Kui betoon on korralikult valatud, siis isevalguva kulu minimaalne ja ilus, ühtlaselt sile pind.
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 10 Juun 2010, 12:47
Postitas Külaline
Mul pole betooni mitte kusagil. Puitvahelagi, kaalu pärast tegin laakide ja osb plaadiga. Viimane kiht põrandakipsi annab tugevust juurde.
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 10 Juun 2010, 12:54
Postitas Küülaline
Külaline kirjutas:Mul pole betooni mitte kusagil
Seda segu, mida sa torudele tahad valada, nimetataksegi betooniks.
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 10 Juun 2010, 13:51
Postitas Urmas
Külaline kirjutas:Mul pole betooni mitte kusagil. Puitvahelagi, kaalu pärast tegin laakide ja osb plaadiga. Viimane kiht põrandakipsi annab tugevust juurde.
Seda nn.tugevust annab juurde armatuur, mille paigaldad eelnevalt selle tsemendisegu sisse, mida betoonifirmad müüvad.
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 10 Juun 2010, 17:33
Postitas päkapikk2
Betooniga ma küll seda vahet ei saa täita ja mis armatuurist me räägime üldse? Tegemist ei ole betoonvahelaega, tegemist on puittaladega, mille peal laagid ja OSB plaat. OSB plaadi peale on kinnitatud klambritega veetoru, 16mm. Ma ei saa sinna mingisugust segu valada, korralik kiht mis plaadina tööle hakkaks, peaks olema vähemalt 8cm paks. Maja konstruktsioon ei kannata seda välja. Seega lõikasin veetorude vahele kipsplaadi ribad, 13mm paksud, ehk 26mm kokku. Nüüd olekski torude ümbrus vaja mingisugust segu täis valada, et oleks ühtlane põrandapind, mille peale liimiks veel ühe kihi põrandakipsi.
Millist liimi kasutada?
Millist segu kasutada ja kas ta nakkub OSB plaadiga ilma nakkedispersiooni kasutamata?
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 10 Juun 2010, 17:43
Postitas Urmas
päkapikk2 kirjutas:
...... Kottides ei tahaks midagi ostma hakata ja vispliga segama, võtaks korraga suure hunniku hoovipeale ja veaks laiali......
Mida mõtlesid suure hunniku all? Muidugi ma ei tea küll kui palju sul seal põrandapinda on, aga mulle tundub, et kiiremini ja odavamalt saab sinu poolt välistatud variandiga hakkama.
Selle järgmise kihi liimimiseks võid minupoolest kasvõi vahtu kasutada, aga võid ka suvalise odavama plaadiliimi või Perflix-ga kinnitada, ei kao ta kuhugi. Sinna vahedesse võiksid edukalt kasutada mõne tootja(Sakret, Uninaks vms.) valubetooni kuivsegu, aga sa ei viitsi ju vispliga jännata.
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 11 Juun 2010, 00:04
Postitas murmet
Kas ehitad oma tare või on see äriline projekt?
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 11 Juun 2010, 07:46
Postitas Urmas
Päkapikule!
Nüüd ei saa mina jälle omakorda aru sinu (või su naise) otsusest teha vesipõrandaküte II korrusele, millele ei tule või on minimaalne soojuse salvestamise omadus. Kas esimesel korrusel üldse ei köeta ja sa soovisid ilmtingimata põrandakütet? Põrandakips (13 mm ja üks kiht) nagu ühes eelmises postituses kirjutasin, ei ole just kõige parem variant põrandakütte soojuse ärakasutamiseks. Ise oleks arvatavasti radiaatorid seinale pannud- hulka raha ja mässamisele kuluvat aega kokku hoidnud, aga valik oli sinu ja põhjusi ei tea ning ega sa ei ole kohustatud siin foorumis aru andma. Jõudu tegemisel!
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 11 Juun 2010, 11:06
Postitas laury
Torud oleks pidanud panema osb alla ja ei oleks sul mingit betooni vaja läinud, oled teinud enda elu mõtetult keeruliseks lihtsa asja juures.
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 11 Juun 2010, 13:21
Postitas Külaline
kui ma torud oleks pannud osb alla, oleks mul küttelelemendina töötanud 5cm paksune õhk. Pole eriti ökonoomne. Praeguseks on olukord lahendatud, tänud kaasamõtlemise eest.
Re: Vesipõrandaküte puitvahelaele
Postitatud: 02 Aug 2010, 17:56
Postitas Külaline
Huvitav oleks teada mis moodi olukorra lahendasid,sest endal ilmselt sama mure ees.