1. leht 1-st

plekk-katuse värvimine kõrgsurvepritsiga ?

Postitatud: 30 Mai 2010, 12:24
Postitas kaljuneem
Tere!
Kas katuse värvimine kõrgsurvepritsiga annab hea tulemuse ?
Tegemist 1939 a ehitatud tsinkplekist katusega, mis säilinud hästi.
Või annab pintseldamine parema tulemuse ? Kumb variant on odavam ?

Kust leida head värvijat nii et tulemus püsiks kauem kui kolm aastat (see viimase värvimise tulemus).

ettetänades mõistlike nõuannete eest !

Re: plekk-katuse värvimine kõrgsurvepritsiga ?

Postitatud: 30 Mai 2010, 12:43
Postitas Urmas
Jah, annab küll, kuid selle värvimise juures on palju tingimusi hea tulemuse saavutamiseks- tuulevaikus, otsest päikest ei tohiks olla (pilves ilm), puudelt langeva prahi/mahlade (eriti lehtpuud) puudumine, et hommikul oleks katus kastest kuiv ja värv jõuaks enne õhtuse kaste tekkimist ära kuivada, korralikult puhtaks tehtud aluspind jne jne. Eks sa pead ise neid tingimusi jälgima ja kasutama omaniku sõnaõigust enne töömeeste katusele laskmist.

Re: plekk-katuse värvimine kõrgsurvepritsiga ?

Postitatud: 30 Mai 2010, 21:45
Postitas taastaja
P.S. Värvijad peaks ikka üht-koma-teist juba kogenud olema...kes neid valvata oskab/jõuab. ...ja pinna ettevalmistus on põhiline, disko pole oluline!

Re: plekk-katuse värvimine kõrgsurvepritsiga ?

Postitatud: 31 Mai 2010, 07:20
Postitas Urmas
Selle puudelt langevate mahlade värgi avastasin hiljuti kui auto objektil seisis ühest suurest kasest umbes 5-10m kaugusel ja iga tööpäeva lõpus oli auto nagu siirupiga üle pritsitud ja siis tuli meelde, et nii vahtrad kui ka pärnad on samasugused siirupipritsijad, aga see aeg peaks varsti mööda minema.
Kaste kohta võin öelda, et see tekitab väga koledaid läike-erinevustega laike värvitud pleki pinnal ja eks vist mingil määral peaks nakkuvusele samuti mõju avaldama.

Re: plekk-katuse värvimine kõrgsurvepritsiga ?

Postitatud: 31 Mai 2010, 23:42
Postitas Õhuke
Kui kasutad esimesi ettejuhtuvajd materjale ei sõltu pritsi survest mitte midagi. Tsingil on õel komme tekitada pinnale oksiidi kiht. Seda oksüdeerunud tsinki võidki võõpama jääda. Aasta paar ja jälle nagu sebra pee. Kõigepealt pesed Peltipesuga, kui mälu ei peta siis nii seda ollust kutsuti, värvitava pinna üle. Siis vead peale grundi, milline kõlbab tsingitud pindadele, olen ise kasutanud Korrostopp plussi. Siis alles võid hakata mõtlema pritsi surve, võõba oskuste ja katuse tooni peale. Ise võõpasin nii 7 aastat tagasi tsingitud valgustuspostid Hammeritiga üle. Pidi olema maailma kõige karmim värv. Teisel aastal hakkasid kooruma. Lasin kõrvad longu ja läksin värvimeeste käest nõu küsima. Nende nõu järele võõbatud vihmavee torud ei näita 5 aastat peale võõpamist mingit koorumise märki. Postide uuesti võõpamisega pean aastakese veel ootama kuni kogu super hyper Hammerit on sealt lõplikult kadunud, kratsida lihtsalt ei viitsi.

Re: plekk-katuse värvimine kõrgsurvepritsiga ?

Postitatud: 01 Juun 2010, 04:54
Postitas Urmas
Näh, sain ka jälle natuke targemaks Õhukese postitust lugedes.

Re: plekk-katuse värvimine kõrgsurvepritsiga ?

Postitatud: 01 Juun 2010, 10:18
Postitas Külaline
Milleks jalgratast leiutada? Rootsi muinsuskaitse on juba ammu välja andnud juhend-teatmiku nimega JÄRNPLAT katusepleki restaureerimiseks. See on meil juba mõned aastad tagasi ka emakeelsena saadaval.

Huvilistele veel kasulike linke



http://www.tarmatrade.ee/File/varvkatted.pdf



http://www.ruukki.ee/www/materials.nsf/ ... penElement

taastaja

Re: plekk-katuse värvimine kõrgsurvepritsiga ?

Postitatud: 01 Juun 2010, 11:31
Postitas Õhuke
Külaline, sinu lisatud lingid kulda väärt, eriti isetegijale. Minul muidugi mõisted oksiidid ja soolad sassis. Ilmselt veetsin aega koridoris kui teised nimetet teemasid õppisid :( Juhtub.

Re: plekk-katuse värvimine kõrgsurvepritsiga ?

Postitatud: 04 Juun 2010, 18:01
Postitas Urmas
"taastaja" poolt postitatud Ruuki õpetused värvimise eeltöötusteks on head ja arusaadavad, aga üks asi jäi mind häirima- miks peab värvi peale kandma just pintsiliga. Konkreetset põhjendust ei olnud või ei osanud välja lugeda. Pintsliga ikka 200 m2 ühe ilusa, värvimiseks sobiva päevaga ära ei värvi. Tehases kantakse ka plekile värv pritsi abil, siis miks uuesti ülevärvimisel seda teha ei tohi?