1. leht 1-st
võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 09 Apr 2010, 18:27
Postitas thor
ma saan aru,et eestimaal töömehi jätkub kellel pole täitureid kaelas,aga veri on veits paksem.küsimus siis selline:kui võtan sugulase tööle ametlikult ja tal on teadaolevalt kohustusi igasugu liigkasuvõtjate ees,et mis saast siis mulle kaela tuleb ja kuidas sest valutult kõrvale vingerdada?paluks ka viiteid kuskile.
ette tänades Thor
Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 09 Apr 2010, 18:35
Postitas veebimeister
ma arvan, et see siin ei ole foorum, kus kutsutakse üles n.ö. kõrvale vingerdama

Petturite alateema selliste vingerdajate tegude kajastamisest pungil

Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 09 Apr 2010, 18:39
Postitas Urmas
Kui täitur teada saab, kus sugulane töötab, siis võib ta saata sulle kirja ja sa oled kohustatud ametlikust palgast mingi % kinni pidama, aga kui palju peab talle järgi jääma, ei oska täpselt öelda, sest seal on veel mingile summale, mis peab kätte jääma veel lisasummad ülalpeetavate eest jne. Las su sugulane olgu vait ja ärgu väga häälega kisagu, kus ta töötab ja las ta kirjutab sulle kui tööandjale avalduse töötasu kättesaamiseks sulas, mitte pangaarvele.
Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 09 Apr 2010, 21:30
Postitas AA
Tere!
Minu arvamus asjast selline, et sugulastega (v.a. ehk vend/õde) ei peaks sellist töösuhet üldse loomagi, olenemata kas on neil mingid maksevõlad või ei.
Mida suurem distants, seda parem. Tahad aidata, laena või kingi talle see vajalik raha ja Sa oled nende silmis kullatükk!
Mingi töösuhte loomisel, võib varsti tüli majas olla v. terves suguvõsaski.
Andres (Andresto)
Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 09 Apr 2010, 23:34
Postitas ifffff
urmasr kirjutas:Kui täitur teada saab, kus sugulane töötab, siis võib ta saata sulle kirja ja sa oled kohustatud ametlikust palgast mingi % kinni pidama, aga kui palju peab talle järgi jääma, ei oska täpselt öelda, sest seal on veel mingile summale, mis peab kätte jääma veel lisasummad ülalpeetavate eest jne. Las su sugulane olgu vait ja ärgu väga häälega kisagu, kus ta töötab ja las ta kirjutab sulle kui tööandjale avalduse töötasu kättesaamiseks sulas, mitte pangaarvele.
Kui maksad sulas ametlikku palka siis samuti on suhteliselt kindel et järgmine kuu leiad firma postkastist kohtutäituri korralduse hakata palgast kinnipidamisi tegema ja temale üle kandma.
See jutt on samuti õige et sugulasi ei tasu tööle võtta, kah omad vitsad sellega kätte saadud.
Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 10 Apr 2010, 00:17
Postitas Külaline
Tuleb kiri, võtad summa palgast maha. Sugulane saab midagi makstud ja võlga vähemaks.
Sinul töö ka tehtud. Muud probleemi ei näe, kui just joodik pole. See hakkab varastama.
Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 10 Apr 2010, 12:04
Postitas fcrew
Täitemenetluse seadustik ütleb järgmist : Sissetulekut ei arestita, kui see ei ületa ühe kuu eest ettenähtud palga alammäära suurust või vastavat osa nädala või päeva sissetulekust. Kui võlgnik peab seadusest tulenevalt ülal teist isikut või maksab talle elatist, suureneb mittearestitav summa iga ülalpeetava kohta ühe kolmandiku võrra palga alammäärast kuus, välja arvatud juhul, kui sundtäidetakse lapse elatisnõuet. Mittearestitavat summat ületavast sissetuleku osast võib kuni viiele palga alammäära suurusele summale vastavast osast arestida kaks kolmandikku, seda ületavast sissetulekust kogu sissetuleku, tingimusel, et arestitav summa ei ületa kahte kolmandikku kogu sissetulekust. Sätet ei kohaldata, kui sundtäitmisel on elatise nõue.
Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 10 Apr 2010, 12:47
Postitas Isetean
ifffff kirjutas:urmasr kirjutas:Kui täitur teada saab, kus sugulane töötab, siis võib ta saata sulle kirja ja sa oled kohustatud ametlikust palgast mingi % kinni pidama, aga kui palju peab talle järgi jääma, ei oska täpselt öelda, sest seal on veel mingile summale, mis peab kätte jääma veel lisasummad ülalpeetavate eest jne. Las su sugulane olgu vait ja ärgu väga häälega kisagu, kus ta töötab ja las ta kirjutab sulle kui tööandjale avalduse töötasu kättesaamiseks sulas, mitte pangaarvele.
Kui maksad sulas ametlikku palka siis samuti on suhteliselt kindel et järgmine kuu leiad firma postkastist kohtutäituri korralduse hakata palgast kinnipidamisi tegema ja temale üle kandma.
See jutt on samuti õige et sugulasi ei tasu tööle võtta, kah omad vitsad sellega kätte saadud.
See jutt on samuti õige et sugulasi ei tasu tööle võtta, kah omad vitsad sellega kätte saadud.
Lisada võib veel, et enda juurde alluvateks (lihttöölisteks) ei ole hea mõte võtta ka häid sõpru.
Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 18 Apr 2010, 17:22
Postitas Svensson
Aga, kas firma on siis kohustatud ise raha kinni pidama, kui näiteks palk läheb kellegi teise arvele, või mis juhtub kui firma ei reageeri kohtutäituri kirjale. Ei ole eriti mugav kui 6000e palka juures läheb pool kohtutäiturile.
Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 18 Apr 2010, 18:45
Postitas 2korda2
Svensson, minul kui võlausaldajal on veel ebamugavam, kui raha välja annan aga tagasi ei tule midagi. Enne laenamist võiks "pisut" mõelda, kas ikka on vaja laenu.
Re: võlglase tööle võtmine?
Postitatud: 21 Juun 2010, 22:38
Postitas thor
tänud kõigile nõuandjatele.seekord vist läks õnneks.tööd tehtud,maksud ja palgad makstud aga ei ühtki hirmsat kirja ega nõuet.sugulastega on tõesti veits jama asju ajada,aga hea on see,et ei pea enam muretsema sünnipäevakingituste jms.pärast.kokkuhoid seegi.thor