1. leht 1-st
elektrikulu mõõtja pm-300
Postitatud: 03 Apr 2010, 16:42
Postitas randolfe
tere.
kas keegi on kasutanud ja kogemused selle kasutamisel.ise täna muretsesin ja üritan aru saada kuda see rahaliselt ise arvestab,juhend on igasugu allpool arvestust igatahes.
Re: elektrikulu mõõtja pm-300
Postitatud: 04 Apr 2010, 02:08
Postitas dumbuser
Miks sul seda asja üleüldse vaja on ? Niipalju kui mina olen aru saanud on igal majal reeglina vähemalt üks liitumiskoht ja seal on alati elektriarvesti olnud. Sealt saab kõik kulu teada. Kui sa aga arvad, et elektrit läheb liialt siis kruti säästupirnid/väiksema võimsusega radikad/jne. Mingi suvaline kast/kirst/kopsik ei anna küll mitte mingit kokkuhoidu. Vilets lugu on siis kui selle säästupirni järelduse jaoks on toda eelmainit kasti vaja. Tarbimisharjumusi on üsna raske muuta, seega on targem väiksema elektrikuluga asjad soetada või siis mingi automaatika otsida, mis asjad ise välja lülitab või siis mingi öise/päevase energia lüliti soetada, mis öist elektrit rohkem "peale sunnib". Muide 100W pirn näiteks kulutab tunniga 100W energiat. 10 tunniga läheb 1kW. Ehk siis kuu ajaga 72kWh. Enamusel asjadel on võimsustarve mingi sildi peal kirjas ja saab "elektriisu" välja arvutada.
Re: elektrikulu mõõtja pm-300
Postitatud: 04 Apr 2010, 10:47
Postitas randolfe
see ongi puht uudishimust muretsetud et saaks vaadata,palju erinevad asjad võtavad,telekad jne.üldkulu on loomulikult teada,selle jublakaga saab aint asju eraldi mõõta ja ta näitab ka kohe rahaliselt palju läheb,põnev mänguasi esialgu vähemalt.
Re: elektrikulu mõõtja pm-300
Postitatud: 04 Apr 2010, 14:21
Postitas Alexy
Kasutan analoogset asja, arvestust pean W järgi kuna annab selgema pildi.Tarbimisharjumuste muutmiseks on antud junn tegelikult päris hea.Samuti erinevate võrdluste juures:boiler öisele küttele või mitte, külmiku jms. kauba tegelik tarve.Ise pikalt kodust ära olles tekkis endal küsimus kuhu kulub igapäevaselt püsikuluna 13kw .Pesu-nõudepesu masinal on tarbimine erinev eri tsüklitega ja ka seda annab jälgida.Koonerdamine ei ole kokkuhoid aga mõistlik tarbimine kulutusi teades küll.