1. leht 1-st
Õhu vahe
Postitatud: 08 Mär 2010, 16:38
Postitas vendimees2
Tere targad.
Mure järgmine-maja seinad on laotud silikaadist,tehtud on siis topelt müür ja kahe seina vahele on jäetud õhuvahe.Plaan oleks maja nüüd penoga soojustada(15cm).Kas see õhuvahe seal ka midagi muudab-paremaks,halvemaks?
Re: Õhu vahe
Postitatud: 09 Mär 2010, 09:35
Postitas Kalvis
Kui mõlemad müürid on kivist siis see õhuvahe tuleb igal juhul kinni toppida (mõeldud on, et ühuvahe ei saaks vabalt kuskilt prao kaudu hingata), muidu kaotad soojustusest. Klassikaline lahendus on see termovahtu täis lasta. Kuid võid ka lihtsalt õhu sinna jätta, ummuksis olles kuni 5cm paksusena toimib ta poolpiduselt samuti soojusisolaatorina, kui termovaht on liiga kallis. Edasi võid silikaadi peale panna vahtplasti niipalju kui vaja, termovahu kihi paksuse jagu muidugi vähem.
Kui sisesein on puidust siis vaata varasemaid soovitusi, sel juhul on hoopis teised lahendused ning niiskusarvutus vaja igal juhul teha.
Re: Õhu vahe
Postitatud: 09 Mär 2010, 09:53
Postitas vendimees2
Kalvis kirjutas:Kui mõlemad müürid on kivist siis see õhuvahe tuleb igal juhul kinni toppida (mõeldud on, et ühuvahe ei saaks vabalt kuskilt prao kaudu hingata), muidu kaotad soojustusest. Klassikaline lahendus on see termovahtu täis lasta. Kuid võid ka lihtsalt õhu sinna jätta, ummuksis olles kuni 5cm paksusena toimib ta poolpiduselt samuti soojusisolaatorina, kui termovaht on liiga kallis. Edasi võid silikaadi peale panna vahtplasti niipalju kui vaja, termovahu kihi paksuse jagu muidugi vähem.
Kui sisesein on puidust siis vaata varasemaid soovitusi, sel juhul on hoopis teised lahendused ning niiskusarvutus vaja igal juhul teha.
Nagu ma aru saan siis kui õhk sinna vahele kuskilt uitama ei pääse siis on see õhuvahe pigem hea?
Re: Õhu vahe
Postitatud: 09 Mär 2010, 09:55
Postitas Kalvis
Jah, sest toimib samamoodi kui aknaklaasi õhuvahe.
Re: Õhu vahe
Postitatud: 09 Mär 2010, 13:13
Postitas Külaline
Selle erinevusega, et aknaklaasi difusioonitakistus ja veeimavus on midagi muud kui seinal.
Re: Õhu vahe
Postitatud: 09 Mär 2010, 13:15
Postitas Külaline
Saavutatav õhutihedus ilmselt siiski ka.
Re: Õhu vahe
Postitatud: 10 Mär 2010, 21:32
Postitas olli5olli5
Kõige tähtsam on see, et õhk nende kahe seina vahel ei liiguks, sest kui õhk liigub, siis välisest soojustusest kasu Teil pole.
Seisev õhk soojakadu ei põhjusta.
Re: Õhu vahe
Postitatud: 10 Mär 2010, 23:42
Postitas Külaline
Päris tõele ei vasta.
Soojaülekanne vertikaalses õhkvahes?
Väikeses õhkvahes tekivad soojakaod juhtivuse teel, suures õhkvahes kaob soojus konvektsiooni teel (termosifooni efekt), soe õhk liigub jahedamale pinnale. Kõige väiksemad soojakaod 25…30mm õhkvahes.
Seega on oluline piirata õhu soojusjuhtivust ehk niiskussisaldust ja samas ka liikumist (temp. vahe )