Liiv pööningul

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Asjatundmatu
külaline

Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas Asjatundmatu »

Tere! kas keegi teab millega vana maja pööningult liiva saaks ära vedada? Kuidas neid masinaid kutsutakse millega saab pööningult liiva kenasti ära imetud ja kas eraisik saab neid kusagilt ka rentida? Kas on midagi ka lõuna-eestis? Käsitsi hakata sealt liiva vedama tundub jube jube ränk....
Ette tänades ja tervitades,
K.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kas mingit toruteemat ei saa arendada ? Et pööninguaknast või mingist muust luugist toru maapinnale ja siis sinna sisse kühveldada ? Ma kahjuks ei tea mis nende asjade nimed on aga natuke koonuse moodi, käivad otsapidi üksteise sisse ja suunavad seesliikuva asja täpselt sinna kuhu vaja.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

ramirent aitab
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Mis põhjusel sa seda liiva eemaldad?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
KOMMIONU
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Veebr 2010, 22:22

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas KOMMIONU »

rein113 kirjutas:Mis põhjusel sa seda liiva eemaldad?
Mul kahh vanal palkmajal pööning liivaga kaetud.... Mis asja see liiv seal täpsemalt teeb? Tuleohutus või mingi vingem põhjus?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mul pole veel maja, aga plaanin panna vahelaele liiva. Huvitav mis asja ma tast sinna küll panen.
vanaema on sul veteran...
KOMMIONU
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Veebr 2010, 22:22

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas KOMMIONU »

sashaobrok kirjutas:Huvitav mis asja ma tast sinna küll panen.
Vat seda tahaks teada jahh... Mis KURADI pärast seda liiva sinna pannakse.... ;)
IseIluTegija
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 24 Veebr 2010, 17:57
On tänatud: 1 kord

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas IseIluTegija »

Et talvel libe ei oleks :)
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Vana põrandatäide isoleerib hästi heli

Säästva Renoveerimise Info­keskuse juhataja Tarmo Elvisto kinnitusel on vahelagede remontimise tüüpveaks vana soojustuse liiga kergekäeline välja kandmine. “Mõeldakse, et viime vana välja ja uue tänapäevase soojustusvilla asemele, aga see pole näiteks heliisolatsiooni seisukohast sugugi alati õigeim lahendus. Lubja ja liiva või lubja ja saepuru kihi välja kandmisel ja lihtsalt villaga asendamisel muutub läbikostvus nii mõnigi kord ootamatult suureks,” lausub Elvisto.




Ka Saint-Gobain Isover Eesti ASi müügiesindaja Indrek Sniker rõhutab, et vanade vahe­lagede renoveerimisel ei tasu vahelaest liiva eemaldada, kuna liiv aitab summutada teisest ruumist kostvaid madalaid sagedusi. “Klaasvill summutab keskmisi ja kõrgeid sagedusi. Kui nüüd tahetakse saada helipidav puitvahelagi, siis tuleb väga korralikult ehitada, kasutada elastsete sidemetega kipsikarkasse, elastseid kummitihendeid. Ujuvpõrandate korral ei tohiks unustada, et n-ö ujuv osa tuleks eraldada ka külgnevatest seintest,” selgitab Sniker.

Tarmo Elvisto kinnitusel tasub vana liiv sisse jätta ka raskuse tõttu. ”On juhtunud, et kogu liiva eemaldamisel tahavad raskuse alt vabanenud vanad talad end rohkem sirgu ajada ning ajavad segamini konstruktsiooni. Mõnikord on aga kasuks ka kergemaks tegemine. Igal juhul ei tasu vana põranda kallale uisapäisa minna.”

Tema sõnul tasub uue põranda ehitamisel vana täidis, näiteks liiva, savi ja lubja segu, tagasi panna ja katta uue soojusisolatsioonimaterjaliga peamine kiht. “Lisaks tuleks parandamiseks laagid taladest isoleerida heliisolatsioonikihiga. Vahendeid on erinevaid, sobib ka tavaline linavilt. Siis ei kandu kõndimise heli ühelt puitkonstruktsioonilt järgmisele,” sõnab Elvisto.
vanaema on sul veteran...
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere!
Eks see üks moe asi ole, et kõik vana välja ja minema. Ühes võib tõesti kindel olla, et kui talade vahelt savi, liiv, šlakk vm. raske materjal eemaldada siis olenevalt talade pikkusest, tõuseb vahelagi hea mitu cm.
See mitmel objektil järgi proovitud, mõõdetud.
Andres
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Selgitage siis, miks ikka peab kaasajal liiv PÖÖNINGUL olema? Kunagi ühed arvasid, et ilma liivata tõusevad ka palkseinad üles ning soojapidavus ehk langeb! Tark tegu on muidugi uuele majale liiv jälle pööningule tassida :grin:
ärge sõimake,aidake mind.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Kahte peamist põhjust on siin eespool nimtatud miks vanades hoonetes tasuks vahelae liivad alles jätta, kolmas ja mitte vähetähtis argument on ruumis ja puitkonstruksioonides oleva niiskuse balanseerimine.
Viimati muutis lMaxl, 08 Mär 2010, 18:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mina kavatsen seda liiva täpselt niipalju tassida, et ma saaks tolle peale ujuva põranda teha. Nii nagu vanad raamatud õpetavad...
vanaema on sul veteran...
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

taastaja kirjutas:Selgitage siis, miks ikka peab kaasajal liiv PÖÖNINGUL olema? Kunagi ühed arvasid, et ilma liivata tõusevad ka palkseinad üles ning soojapidavus ehk langeb! Tark tegu on muidugi uuele majale liiv jälle pööningule tassida :grin:
No räägiti ju mürasummutusest. Või jäi see osa lugemata ? Ja ma pakun, et liiv on ka kordi odavam kah.
intensiivne
külaline

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas intensiivne »

mis mõtet seda põõningule ajada,nii vill kui ka liiv ei akumuleeri soojust.Ise ajasin põõningule saepuru, 40m3,effekt oli fantastiline,soojus tuli ülevalt alla.Suvel päike ajab ta kuumaks ( massi) ning kui kaua ta jahtub
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Eehh krt ... ei lugenud jah. See mürateema oli vahelae kohta. Pööningule topiks mina kah vatti. Kergem kui liiv, vbl maksab rohkem aga üles ajada on seda igatahes palju lihtsam kui liiva tassida. Saepuru kohta on mul oma arvamus ja see on umbes selline, et kõlbab marjapõõsaste ümber ja katlasse aga maja külge mina seda ei pane.
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Sattusin eelmine aasta lennujaama lähistele ehitama, just sellese alase kus need linnud tõusid ja maandusid. Seal oleks tõesti olnud vajalik liiva, palju liiva,pööningule helisummutuseks vedada.
ärge sõimake,aidake mind.
hamman
külaline

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas hamman »

Meie esivanemad polnud sugugi rumalad, kasutades liiva vahelagedes. Liiv andis majale paele kõige muu ka stabiilsuse. Tänapäeval on tihti tülinaks muutunud sest tikub laest läbi tulema, kui suurem trampimine peal.
Omal nahal kogenud
külaline

Re: Liiv pööningul

Lugemata postitus Postitas Omal nahal kogenud »

Liiva ja linaluu segu on vanade elamute vahelagedel tuleohutuse pärast ja sellel ajal oli see lihtsalt elementaarne nõue! Tassisin käsitsi u. 10a. tagasi seda ollust vahelaelt alla ca 6 tonni, 140 kotti 1 kott/ca 40kg, tundsin pärast, et maja suisa ohkas kergendatult kui villatäite vahelaele panin.
Vasta