1. leht 1-st

korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 22 Jaan 2010, 14:21
Postitas uskumatutoomas
Kas oskate soovitada usaldusväärset ventilatsioonisüsteemi ehitajat Tartus? Objekt on väike, kahetoaline korter ning probleem üsna tüüpiline - niiskus nurkades ja hallitus. Aga äkki kellelgi on häid kogemusi mõne ehitajaga.

Re: korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 23 Jaan 2010, 21:15
Postitas kompetent
Ventilatsioonitööde jaoks soovitan firmat: Freshline.Netis on nende lehekülg olemas. Olen teinud nendega koostööd, vaga hea ja usaldusväärne partner.

Re: korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 24 Jaan 2010, 00:01
Postitas arvutihdd
Ventilatsiooni firmaga pole TEil suht midagi teha. Alustada tuleb ühistust. Maja korralikust soojustamisest ning kogu maja ventilatsioonisüsteemi üle vaatamisest. Ühele korterile eraldi pole normaalset lahendust.

Re: korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 24 Jaan 2010, 10:13
Postitas Urmas
arvutihdd kirjutas:Ventilatsiooni firmaga pole TEil suht midagi teha. Alustada tuleb ühistust. Maja korralikust soojustamisest ning kogu maja ventilatsioonisüsteemi üle vaatamisest. Ühele korterile eraldi pole normaalset lahendust.
Arvestades tänast majnduslikku seisu, pole ühistu liikmed 100% nõus seda komplekset tööd ette võtma, aga korteriomanik saab võib- olla väheke leevendust enda jaoks.

Re: korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 25 Jaan 2010, 18:30
Postitas pahat-pojat
pane ühte tuppa puhur selline tõsisem(ehituslaenutusest)ja hallituse juurde niiskus imur
aja toatemeratuur balanssi ja näed erinevust.tekita tuppa 22*C ja vaata siis edasi.kui siis asi ei leevendu siis otsi mõni tõsisem ehitusmees.
ja üldse mis maja on?puit v paneel

Re: korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 24 Veebr 2010, 08:01
Postitas Renee
Olen ise olnud pikka aega vendimees.Omal oli sama probleem.Sul tegemist kindlalt paneelmajaga,Tartumaja.Need on niigi yle ventileeritud.Ja tegemist kindlasti otsa korteriga ja viimase korrusega.See on ehitaja viga.Paneeli vahel peaks olema vill.Sinna vill panematta.Yhes6naga soojustamatta.Aitab t6esti ainult otsaseina soojustamine.Ei aita isegi niiskust6ke.6igemini aitab,aga ainult yheks talveks ja sygiseks.Ventilatsiooniga ei ole kyll hetkel mingit pistmist.

Re: korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 01 Mär 2010, 08:51
Postitas Holt
Omal algasid jamad peale akende vahetamist. Eriti rämedaks muutus olukord rõdu-ukse piirkonnas. Leevenes, kui WC-sse, äratümbeavasse sai paigaldatud ventilaator. Suuremate külmadega tekib ikka kondents- aknalaud ei lase radiaatori soojusel aknale levida, ja ka rõdu ukse alumine serv on märjad. Väikesest soojapuhurist piisab, et lokaalselt niiskust eemaldada, omal väikesed lapsed ning ei taha seda hallitust tuppa.
Kui tegemist hruštšovkaga, siis seis jamam: köök ja pesuruum suht kõrvuti, raske lisaventilaatori abil hajutada äratõmmet. Ja kas oled valmis suuremamahulise ventilatsiooni nimel kõikjale ripplagesid paigaldama? Lisakulu + lisaküte kui kogu see ventilatsioon sul korteri külmaks tõmbab...
Ei oska muud soovitada kui et tõmba mööbel niiskest kohast kaugemale, (abikaasale hea võimalus toa ümberpaigutamiseks :) ), et õhk saaks liikuda ja aita soojapuhuriga veidi.

Re: korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 01 Mär 2010, 19:26
Postitas vendimees2
Mina panin endal korterisse 160 kanali ventika mõned summid ja vedasi torud laiali igasse tuppa ja kööki ning ei mingit hallitust enam pärast remonti.Remondist on möödas 5 aastat.töötab vaikselt nii et ei kuulegi ja ei lähe vannitoa peegel ka kõige kuumema duzzi all käies uduseks.Maksma läx kogu üritus max 3000 eeku koos puurimisega(ripplae pidin nii ehk naa esikusse tegema).See et vent toa külmaks tõmbab............no ma ei tea.........Holt............mõtle nüüd ise ka natuke.........Edu

Re: korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 02 Mär 2010, 00:03
Postitas Holt
vendimees2 kirjutas:Mina panin endal korterisse 160 kanali ventika mõned summid ja vedasi torud laiali igasse tuppa ja kööki ning ei mingit hallitust enam pärast remonti.Remondist on möödas 5 aastat.töötab vaikselt nii et ei kuulegi ja ei lähe vannitoa peegel ka kõige kuumema duzzi all käies uduseks.Maksma läx kogu üritus max 3000 eeku koos puurimisega(ripplae pidin nii ehk naa esikusse tegema).See et vent toa külmaks tõmbab............no ma ei tea.........Holt............mõtle nüüd ise ka natuke.........Edu
Mõtlesin....no ma ka ei tea..........optimaalse küttesüsteemi ehitamiseks on omad valemid. Siiski ehitatakse mingi varuga, et vältida üllatusi. Venditöid pole kunagi teinud. Nii et ole hea ja seleta mulle, rumalale:
Kui suur võib olla ventilatsiooni võimsus ( m3/h),arvestades ruumide kuupmeetreid( x ), kütteväärtusel y Watti/m3 kohta, et ruumide keskmine temperatuur püsiks määratud väärtusel z kraadi Celsiust?

Kuidas etteantud võimsusega sissetõmmatava õhu temperatuur sesoonselt mõjutab tuulutatavate ruumide temperatuuri? Millal vajab eelsoojendamist?

Kui panid oma korterisse 160 toru sissetõmbeks, siis, mille kaudu ja kust toimub väljatõmme(või vastupidi)...akende-uste või seinte?

Tänud, kui leiad aega oma suurt tarkust jagada :beg:

Re: korteri ventilatsioonisüsteemi ehitaja Tartus

Postitatud: 23 Mär 2010, 13:40
Postitas Külaline
Renee kirjutas:Olen ise olnud pikka aega vendimees.Omal oli sama probleem.Sul tegemist kindlalt paneelmajaga,Tartumaja.Need on niigi yle ventileeritud.Ja tegemist kindlasti otsa korteriga ja viimase korrusega.See on ehitaja viga.Paneeli vahel peaks olema vill.Sinna vill panematta.Yhes6naga soojustamatta.Aitab t6esti ainult otsaseina soojustamine.Ei aita isegi niiskust6ke.6igemini aitab,aga ainult yheks talveks ja sygiseks.Ventilatsiooniga ei ole kyll hetkel mingit pistmist.
Ventilatsioon ja sisekliima.
Piirete ebapiisavat õhupidavust ei saa käsitleda kui loomulikku ventilatsiooni. Kuigi on
paneelelamutes originaallahendustena projekteeritud loomulik õhuvahetus ( väljatõmme
köögist,WC-s ja vannitoas ning välisõhujuurdevool läbi akende ja piirdetarindite ebatiheduste). Läbi
piirde ebatiheduste toimuv õhu liikumine ei ole kontrollitav, juhitav ega vajadusel filtreeritav. Kui
näiteks on tekkinud hallitust, siis kannab õhk hallituse eosed edasi teistesse ruumidesse.Kvaliteetse
sisekliima kujundamisel mängivad peamist rolli eelkõige toimiv kütte- ja ventilatsioonisüsteem ning
ehitusfüüsikaliselt korrektselt toimivad hoonepiirded.
Uute akende puhul on õhu juurdevool tunduvalt vähenenud. Nõrk ventilatsioon või ventilatsiooni
puudumine tähendab, et saastunud õhku ei eemaldata ruumist. Seega ei ole kindlustatud inimese
elutegevuseks vajaliku värske õhuvooluhulk ja selle loomulik ringlemine ning ei ole tagatud tasemel
sisekliima.
Korraliku ventilatsioonisüsteemi toimivus peab tagama – piisava õhuvahetuse ja värske õhu
juurdevoolu; soojusliku mugavuse; õhubalansi, et ei tekiks suurt õhurõhkude erinevust; et ei tekiks
ülemäärast müra; õhuvooluhulkade reguleeritavuse; hoone energiatõhususe.

Kokkuvõtteks tahaksin öelda, et paneelelamutes on suuresti hallituse tekke põhjuseks ventilatsiooni puudulikkus (alaventileeritus). Ning see probleem pole ainult viimase korruse otsa korteritel.
Seega natuke mõtlemisainet sulle "vendimees".