1. leht 1-st
Hoone kasutusluba
Postitatud: 11 Jaan 2006, 12:48
Postitas andres
Millistele hoonetele tuleb pärast ehitust kasutusluba?
Selge see, et kõik kus elatakse, näiteks ühepereelamu, paneelmajad jne.
Kuid kas näiteks saunale, suvemajale, garaazile, puukuurile on ka vaja?
Postitatud: 11 Jaan 2006, 22:47
Postitas Jaan
Kui ei eksi siis vist oli alla 60 m2 hoonele ei ole vaja
Postitatud: 12 Jaan 2006, 20:33
Postitas Kiku
Jaanil õigus. Ehitusseadus paragrahv 32: väikeehitisel, välja arvatud elamiseks kasutataval väikeehitisel, ei pea olema kasutusluba. Ehitusseadus paragrahv 15: Väikeehitis on kuni 60 m2 ehitusaluse pindalaga ja projekteeritud maapinnast kuni viiemeetrise kõrgusega ühel kinnistul asuv ehitis.
Postitatud: 13 Jaan 2006, 09:28
Postitas andres
Tänud, olen küll ise ehitusseadust mitmeid kordi lugenud, kuid jäi ilmselt kahe silma vahele.
Kes täpsustaks veel, mida tuleb teha, et saada kasutusluba.
Olen kuulnud, et KOV's on mingi vastav komisjon, kes tuleb koju ja vaatab maja üle, kas vastab projektile, on ohutult ehitatud, järgitud projekti nõudeid. Muidugi tuleb vist jäle riigilõivu maksta.
Kuskilt lugesin välja, et kasutusloa saamiseks tuleb teha eraldi mingisugune mõõdistusprojekt. Kas see on iga hoone puhul vajalik?
Postitatud: 14 Jaan 2006, 00:54
Postitas Kiku
Trüki neti otsingusse ehitusseadus ja ava sealt teisena avanev link (wlex.lc.ee), saad uue kehtiva ehitusseaduse. Paragrahvid 33-38 on kasutusloa kohta.
Postitatud: 14 Jaan 2006, 10:59
Postitas andres
Tänan vastuse eest, sain jälle nats targemaks.
Vastavalt seadusele tuleb kasutusloa taotlemiseks esitada lisaks ehitusprojektile ka tehniliste dokumentide originaalid. Need peaksid siis olema elektri-, nõrkvoolu-, küttesüsteemi- ja kanalisatstiooni projektid.
Kas nende koostamine on ilmtingimata vajalik iseehitaja puhul, kes oskab kõiki neid süsteeme paigaldada?
Postitatud: 25 Jaan 2006, 12:12
Postitas Kalvis
Kõik ei ole vajalikud. KOV kipuvad seadust tõlgendama oma kasuks (tahavad liigselt saada) ja sul võib vägikaika vedamisest isu täis seada. Projekt on vajalik, kui seda nõuab maaomanik (kinnistu omanik). Näiteks, kui sul on jupike trassi KOV maal siis KOV-il on õigus nõuda projekti.
Samas on teinekord projektide olemasolu ikkagi kasulik kõigile. Parem on ehitada ja hooldada. Info olemas. vaidluste korral selgub tõde projektist.