arusaamatused Saku vallaga

ehituslubadega jms seonduv
mees40
külaline

arusaamatused Saku vallaga

Lugemata postitus Postitas mees40 »

Probleem siis ka minul ühe vana veneaegse autofurgooniga. Lõin ta uue voodriga üle, et oleks kenam ja samasse kõrvale tegin katusealuse puude jaoks. Nüüd probleem siis selles, et ma ei jõudnud katust puukuurile lõpetada enne maid ja siis tuli ehitusjärelvalve ja leidis, et olen siin omavolitsenud, Tegi ettekirjutuse ja kästi KÕIK maha lammutada.
Küsimus siis selles,-- kas nad saavad mult nõuda ka juba enne 1.maid ammu olnud furgooni lammutamist, kui ma juba niigi lammutasin oma puukuuri, sest see ei olevat vastavuses nõuetega.
Kas muutub peale 1. maid ebaseaduslikuks ka asi, mis oli seal juba ammu, kuigi jah laudisega on ta iluravitsetud ja pinnalt on alla 20m2.
Kas on tulemuslik asja vaidlustada?
KOV- i ehitusjärelvalvega pole sel teemal mõtet rohkem rääkida, sest rääkides olen ainult aega kaotanud ja nüüd juba trahvinõuded lisaks lammutamisele kaelas..
Furgoon pole vundamendil ja mitte ka ratastel, vaid kividel, nurkade all.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: arusaamatused Saku vallaga

Lugemata postitus Postitas vwman »

viewtopic.php?f=15&t=19875

ühesõnaga, otsi õigusabi siin foorumis ei olda selles asjas just kõige paremini kodus.
mees40 kirjutas:Probleem siis ka minul ühe vana veneaegse autofurgooniga. Lõin ta uue voodriga üle, et oleks kenam ja samasse kõrvale tegin katusealuse puude jaoks. Nüüd probleem siis selles, et ma ei jõudnud katust puukuurile lõpetada enne maid ja siis tuli ehitusjärelvalve ja leidis, et olen siin omavolitsenud, Tegi ettekirjutuse ja kästi KÕIK maha lammutada.
Küsimus siis selles,-- kas nad saavad mult nõuda ka juba enne 1.maid ammu olnud furgooni lammutamist, kui ma juba niigi lammutasin oma puukuuri, sest see ei olevat vastavuses nõuetega.
Kas muutub peale 1. maid ebaseaduslikuks ka asi, mis oli seal juba ammu, kuigi jah laudisega on ta iluravitsetud ja pinnalt on alla 20m2.
Kas on tulemuslik asja vaidlustada?
KOV- i ehitusjärelvalvega pole sel teemal mõtet rohkem rääkida, sest rääkides olen ainult aega kaotanud ja nüüd juba trahvinõuded lisaks lammutamisele kaelas..
Furgoon pole vundamendil ja mitte ka ratastel, vaid kividel, nurkade all.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: arusaamatused Saku vallaga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Minu teada on Saku vald kõik hooned ära pildistanud, seega on aja seisukohast neil kõik tõendid olemas. Ja nad on ka järeleandmatud ning neil on suured neelud trahvirahadele.
Riigikohus oma lahenduses leidis, et ka koerakuut nõuab nüüdsest ehitusluba, samas ülelahe riigis võid ehitamist alustada isegi ehitusloata. Varsti ei või eestis peeretagi ilma, et mingi ministeerium sulle õhusaastamise eest trahvikviitungit välja ei kirjuta. Samas suursolkija salutagusel võib kalu mürgitada aastakümneid.
Vasta