Naabri kasutuses on minu korteriomandi osa

ehituslubadega jms seonduv
endaasi
külaline

Naabri kasutuses on minu korteriomandi osa

Lugemata postitus Postitas endaasi »

Tere

Nimelt asi selles, et ostsin korteri tallinnas millel kinnistusameti järgi korteriomandi suurus on 31,8m2, kuid enne ostu selgus, et korteri reaalpindala on u 27,8m2 ja 4m2 on juba 1979 aastast kõrvalkorteri kasutuses kuna majal oli kapitaalremont tehtud ja sellega selline muudatud sisse tulnud. Samas ühtegi ametliku planeeringut ei ole ja viimased joonised mis on olemas on küll mingi allkirja ja templiga aastast 2002 ja seal on ilusti minu kasutuses olev korter õigeplaneeringuga ja suurusega 31,8m2.

Samas on naabri kasutuses korter mis kinnistusraamatu järgi on 21m2 kuid kasutuses on tal reaalselt minu 4m2 + u veel 4-6m2 terve maja kaasomandis olevat pinda. (vana trepikoda mis 1979 aastal suure ehitusega ümber tehti.

Niisiis minu küsimus on järgmine:
-Et mis õigused mul selle pinna tagasinõudmiseks oleks ja kui aluseks on kinnistusraamatus olevad andmed siis tunduks et mul on õigus ruum tagasi nõuda/ nõuda hüvitist selle pinna osas?
- Kui tõesti on ehitus niiammu ümber tehtud ja erastatud siiski kõik korterid vastavalt eelpool nimetatud suuruste järgi (31,8minul ja 21m2 naabril) siis kas võib siin mingeid konkse sees olla kuskil mis on naabri kasuks?

(Naaber on ostnud korteri 1994 aastal ja tema väitel pole ta korterit üle mõõtnud ja nimetab end heauskseks ostjaks kellel pole aimugi kui suur ta korter on? Samas nende 4m2 eest mida kasutab naaber maksan mina vastavalt m2 makse igakuiselt.

segane teema kuid kas keegi oskaks mingeid häid nõuandeid tuua kuidas selle ruumi tagasi saada/ kompensatsiooni nõuda temalt selle 4m2 eest?


Lugupidamisega
Priit
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10648
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Naabri kasutuses on minu korteriomandi osa

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

On mitmeid põhjuseid, miks on osakud valed. Kõigepealt tehke see selgeks.
Väga tihti oligi vigased andmed nõuka ajal kinnistusrammatutesse tehtud. Võib ka olla nii, et maja ehitati võrdsete osakutega, kuid korterid ei pidanudki jagunema võrdselt. Võimalik, et maja ehitati seaduslikult või ebaseaduslikult valeks.
Igatahes on võimalik kanne õigeks saada, kui lähete kõik koos notari juurde ning palute kanne ära muuta. Minu elukohas oli nõuka ajal see eksitus küljes ja niimoodi saadi asi õigeks.

Mida näitab KOV viimane kinnitatud projekt?
endaasi
külaline

Re: Naabri kasutuses on minu korteriomandi osa

Lugemata postitus Postitas endaasi »

Viimane teadaolev projekt näitab et ml on 31,8 m2 ja naabril 21m2

Iseenesest poleks suuremat probleemi kui lihtsalt paberid korda ajada kuid ostmisel ma maksin siiski ka nende 4 m2 eest mida naaber kasutab.


Priit
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10648
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Naabri kasutuses on minu korteriomandi osa

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Isegi kordaajamine saab sul olema vaevarikas. Kuid pettusega müügi puhul on sul kaudselt ehk võimalik müüjat pigistada, kuid see on vähetõenäoline (aegumised jne.)
Vasta