1. leht 1-st
paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 21 Okt 2009, 20:01
Postitas Külaline
tervist!
millise plaatimis- või paigaldusseguga oleks kõige targem tasandatud betoobpõrandale maha panna Gyproc GEK kipsplaat? Kas niiskustõkkega kruntimine nakke parandamiseks on vajalik?
nb! segu peab kannatama põrandakütet.
kas paigalduse ajaks (õigemini mõni päev enne ja pärast) oleks mõttekas küte maha keerata?
Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 21 Okt 2009, 21:01
Postitas Andresto
Tere! Põrandaküte väljlülitada, jahutada, kruntida nakkeparandajaga. Sobivad segud: Vetonit Remont-plaatimissegu. Mapei Keraflex. Mira 3100 unifix. Ceresit CM 17. jne...! Andres
Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 21 Okt 2009, 21:37
Postitas jan
Võib-olla rumal küsimus, kuid miks sa tahad betoonpõrandale kipsplaati panna? Tasandamiseks on isevalguvad segud, mille hind tuleb kipsi ning selle paigaldusseguga samasse hinnaklassi. Tuntav erinevus aga tugevuses.
Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 21 Okt 2009, 21:39
Postitas trumm
..ja soojusjuhtivuses ka.
Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 22 Okt 2009, 06:22
Postitas Urmas
Nagu Trumm juba mainis, siis ära jama selle kipsplaadiga köetava betoonpõranda peale. Teen samuti ühte 1- toalises korteris kapremonti ja kuna seal on kunagi eksisteerinud keskküte välja lõigatud, hakkasin otsima muid kütmise variante ja jäin elektripõrandakütte peale. Kuna ise teen ja finantseerin( isiklik korter), mõtlesin minna kergema vastupanu teed ja panna kipspõranda vahele küttekaablid, aga mitme targema käest eelnevalt asja kohta küsides selgus, et kipsplaat on halb soojusjuht ja soojuse akumuleerija, siis otsustsin loobuda küttekaablite peale kipsplaatide panekust.
Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 22 Okt 2009, 16:54
Postitas Külaline
mis puutub kipsplaadi soojusjuhtivusse, siis üldkokkuvõttes ju maja enda soojusbilanss ei muutu s.t. kaduma ei lähe miskit, lihtsalt põrandaküte reageerib uimasemalt.
Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 22 Okt 2009, 19:00
Postitas Urmas
Külaline kirjutas:mis puutub kipsplaadi soojusjuhtivusse, siis üldkokkuvõttes ju maja enda soojusbilanss ei muutu s.t. kaduma ei lähe miskit, lihtsalt põrandaküte reageerib uimasemalt.
Aga kas ikkagi soojusjuhtivus ei kannata ja elektri tarbimine ei suurene võrreldes betooniga?
Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 22 Okt 2009, 23:05
Postitas sashaobrok
Juhtivus kannatab, aga elektrikulu ei saa kannatada kuna meil kehtib energia jäävuse seadus.
Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 23 Okt 2009, 01:44
Postitas fff

katame radika villaga kinni, mis juhtub (bilansi,energiakulu ja toatemperatuuriga)?

Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 23 Okt 2009, 07:34
Postitas Külaline
sa vabanda mind iff, aga katsu oma teravmeelsusega nagu korteri tasandilt üle saada. Tegemist on eramaja vesipõrandakütte juhtumiga (vaatleme teda suletud süsteemina) ja kõnealuste ruumide all asub (samuti köetav) keldrikorrus. Termodünaamika seaduste järgi süsteemi üleskütmiseks kulutatud energia hulk vabaneb soojuskiirgusena ainult nimetatud süsteemi piires, raisku ei lähe midagi.
Re: paigaldussegu kipsplaadile
Postitatud: 23 Okt 2009, 12:47
Postitas Külaline
Oi anna jumal mulle kannatust

Mis krd vahe on selles kus meil küttesüsteem asub ja mis puutub siia termodünaamika kui Sa vähendad radika - põrandakütte soojusvaheti soojusväljastust ehk võimsust (või arvasid et põrandaküttele selgavalatav betoon on torude peitmiseks ette nähtud). Kaduma muidugi ei lähe (keegi pole seda väitnudki) aga olukord muutub kardinaalselt. Soojust ei tekitata kui ei saa ära anda, vastasel korral tõuseb oluliselt soojusvaheti pinnatemperatuur.