1. leht 1-st

kas press või lükka ühendus

Postitatud: 11 Sept 2009, 12:55
Postitas muri
Tere,
Milline ühendus on kindlam kui panna veetorud seinapeale, kas Henco press või lükka ühendus. See lükka ühendus on lihtne ja kiirem, aga kas on ka juhtunud et ühendused on lekkima hakanud.
Või kasutada Wavrin tooteid. Oskab keegi teadja kes on paigaldanud nõu anda?

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 12 Sept 2009, 13:51
Postitas murtud käega ükssarvik koma neli
Kõige parem on muidugi see huinamuina toru ära unustada ja kasutada wirsbo torusid. Aga kui see idee ei meeldi, siis kasuta pressliitmikke. Need kiirliitmikud kestavad täpselt nõnda kaua, kui see sitane kummitihend seal sees. Ja seina sisse kiirliitmiku kui sellist panna ei tohi

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 12 Sept 2009, 19:36
Postitas jumz
Henco kohta ei oska öelda aga Wavin lubab smartfix (lükka) ühendused peita seina sisse.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 13 Sept 2009, 00:53
Postitas dumbuser
Ma kasutasin ka henco liitmikke aga tihendit sitaseks ei teinud enne ja siiani pole midagi lekkinud. Aga noh 3 aastat on veel vist väike aeg kah.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 14 Sept 2009, 12:51
Postitas muri
Kas sellise Henco süsteemi paigaldamine on keeruline, või saab inimene kes on ehitusega enam-vähem sinapeal( isenokitseja) ka hakkama? Erilise keerulisi sõlmi ei ole. Palju kogemusi torutöödes ei ole, ainult santehnika ühendamised. Internetis vaadates ei tundu ühendused keerulised olema kui kasutatda vastavaid instrumente. Mis arvate, kas on mõni koduisa ise teinud?

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 14 Sept 2009, 16:24
Postitas jan
Henco pressühendustega saab hakkama kenasti. Ise sain Begores-ist vajalikud materjalid, kui katööriistad paigaldamiseks. Tasub enne lugeda paigaldusjuhendeid ning järgi mõningaid põhitõdesid (toru lõikamine, kalibreerimine, õige sügavuseni lükkamine). Samuti on saad kiire juhenduse ka kohapeal. Elektriliste presstangidega saab ka üsna kitsas kohas toimetada.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 14 Sept 2009, 17:58
Postitas dumbuser
Mul olid keeratavad liited. Tööriistadeks olid siis torulõikaja, kalibreerija ( või mis selle nublaka nimi on millega serv igasugu sakkidest ja mudrust puhtaks saab) ning kaks võtit 27 - 30. Mõõdulint oli kah. Henco enda liitel on kaks tihendit, mingitel teistel oli üks aga lekkima pole neist veel ükski hakanud. Ilmselt on see ka kõige kirvem variant, kuna pressitud liited on odavamad.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 15 Sept 2009, 18:29
Postitas vtl
muri kirjutas:Kas sellise Henco süsteemi paigaldamine on keeruline, või saab inimene kes on ehitusega enam-vähem sinapeal( isenokitseja) ka hakkama? Erilise keerulisi sõlmi ei ole. Palju kogemusi torutöödes ei ole, ainult santehnika ühendamised. Internetis vaadates ei tundu ühendused keerulised olema kui kasutatda vastavaid instrumente. Mis arvate, kas on mõni koduisa ise teinud?
Kui vähegi ehitusalast kogemust ja loogilist mõtlemist on, siis ei ole Henco liitmike kokkupanek mingi kunst. Seina taha paneks mina unerahu huvides pressliitmikud, aga ka vanad keeratavad liitmikud pole 7 aasta jooksul ükski lekkima hakanud.

Ainus asi, mida Henco juures peab silmas pidama, on see, et ehituslikust iseärasusest tingituna on kõik ühenduskohad ülejäänud toru siseläbimõõdust väiksemad. Seega vali pigem numbri võrra suurem toru.
Mina olen dushi, vannitoa ja köögikraanide ühendused teinud 16mm Hencoga ja nendeni jõudva magistraali 20mm toruga.
murtud käega ükssarvik koma neli kirjutas:...Ja seina sisse kiirliitmiku kui sellist panna ei tohi
Vähemalt Henco lubab oma push-süsteemi kiirliitmike ka seina sisse panna.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 16 Sept 2009, 10:33
Postitas muri
ise mõtlesin et panen kõik16 mm Henko toru jooksma alates veeautomaadist, ei tohiks ka probleem olla. Üks küssa veel, et kas boilerit võib ühendada jäiga toruga või peab kasutama painduvaid survevoolikuid,

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 16 Sept 2009, 14:25
Postitas dumbuser
Miks sa üleüldse arvad, et seal peaks olema midagi muud kui jäik ühendus ?See panduv survevoolik on reeglina kõige kiiremini purunev asi. Seega ära isegi mitte mõtle selle peale. Kuskile pesumasina või pelleripoti külge võib teda panna. Esimesel juhul on pesumasin ise liikuv (tsentrifuugi puhul väriseb). Poti puhul aga on poti enda paigaldus lihtsam.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 16 Sept 2009, 18:45
Postitas vtl
muri kirjutas:ise mõtlesin et panen kõik16 mm Henko toru jooksma alates veeautomaadist, ei tohiks ka probleem olla. Üks küssa veel, et kas boilerit võib ühendada jäiga toruga või peab kasutama painduvaid survevoolikuid,
Kui (mõne) boileri juhendis on nõutud survevoolikuid, siis ilmselt sellepärast, et osade boilerite sisseviigud on plastkeermega ning kui jäik raudtoru jääb sinna kinni keerates pinge alla, võib sisseviik puruneda.

Henco toru ei ole aga täiesti jäik, vaid annab vajadusel natuke järele painduma, seega peaks boileri jaoks igati ok olema. Pidevaks liigutamiseks ja vibratsiooniks (ehk survevooliku asendajaks nt. pesumasina taha) Henco muidugi ei sobi.

Üldiselt mida vähem survevoolikuid majas on, seda rahulikum on uni.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 16 Sept 2009, 19:02
Postitas muri
ok, tänud. Kuid kas tühjenduskraan tuleb paigaldada kuumavee toru boileri ja surveklapi vahelle?

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 16 Sept 2009, 19:12
Postitas vtl
muri kirjutas:ok, tänud. Kuid kas tühjenduskraan tuleb paigaldada kuumavee toru boileri ja surveklapi vahelle?
Sõltub sellest, mida Sa tühjendada tahad? Kui boilerit, siis arvesta sellega, et kuumavee väljundtoru asub (boileri sees) ülevalosas ja sealtkaudu ei saa boilerit tühjaks.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 16 Sept 2009, 19:34
Postitas muri
Ma mõtlesin ikka boileri tühjendamiseks kraani paigaldada, kui peaks vajaminema boilerit puhastada. Kunagi ammu paigaldati meile boiler millele ei pandud kraani ja boileri tühjendamisega oli tükk tegu enne kui tühjaks sai. Kuhu see kraan siis paigaldada?

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 16 Sept 2009, 19:50
Postitas dumbuser
Sisendile ja väljundile. Sisendi kraanist saad boilerist vee välja ja väljundi kraani kaudu saab sinna õhk sisse, et vesi välja voolaks.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 16 Sept 2009, 20:15
Postitas arvutihdd
Väljundile pole tingimata vaja kraani, avad segisti vms. Ja lükka-keera liitmike kohta. Täna sai just seinasisesed aluplexi liitmikud välja lõhutud, eluiga 5 a ehk oli lekkimine põhjustatud viletsast kalibreerimisest, aga mina seda jama kindlasti seina sisse ei topiks. Olgu see aluplexi ühe tihendiga või henco kolme tihendiga variant. Avariist hoiab eemal ikkagi see kummitihend ja see on kõik . Kasutage wirsbot või pressige muudmoodi liitmikud kinni !

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 16 Sept 2009, 23:57
Postitas vtl
dumbuser kirjutas:Sisendile ja väljundile. Sisendi kraanist saad boilerist vee välja ja väljundi kraani kaudu saab sinna õhk sisse, et vesi välja voolaks.
Väljundi kraan on juba paigaldatud segisti näol :)
arvutihdd kirjutas:Väljundile pole tingimata vaja kraani, avad segisti vms. Ja lükka-keera liitmike kohta. Täna sai just seinasisesed aluplexi liitmikud välja lõhutud, eluiga 5 a ehk oli lekkimine põhjustatud viletsast kalibreerimisest, aga mina seda jama kindlasti seina sisse ei topiks. Olgu see aluplexi ühe tihendiga või henco kolme tihendiga variant. Avariist hoiab eemal ikkagi see kummitihend ja see on kõik . Kasutage wirsbot või pressige muudmoodi liitmikud kinni !
Mis kummitihendi usaldatavust ja eluiga puutub, siis on loendamatu hulk seadmeid ja süsteeme, mida tihendatakse just kummitihendi abil ning eluiga kindlasti pikem kui 5a. Automootoritest ja kohvimasinatest alates ning kanalisatsioonitorudega lõpetades.

Re: kas press või lükka ühendus

Postitatud: 17 Sept 2009, 00:03
Postitas dumbuser
Noh korteris ma pidin kraani lahti tegema ja sinna tugevalt sisse puhuma, et vesi niipalju ära kaoks, et õhk liikuma pääseks. Sest ajast saadik olen ühe kraani juurde pannud. Ju siis sattus vilets torude paigutus.