Kuna omal plaanis kevadel hakata ehitama korralikku suurt soojustatud abihoonet siis hakkaks juba varakult pihta sobivate materjalide otsingu ja planeermisega.
Tegelikult on küll tegemist vana hoone osalise renoveerimise ja juurdeehitusega, seega päris nullist ei alusta ja mõned lahendused kindlasti ka sedavõrd keerukamad.
Uue osa kiviseinad olen mõelnud laduda "kohe-valmis" meetodil ehk ilma lisasoojustuse ja sellega kaasneva tööta. Seniuuritu põhjal tundub Aeroci 375 parim valik olema aga Silbeti kõige paksema ploki 380 oluliselt soodsam hind paneb järele mõtlema. Kuuldavasti ei ole Silbeti plokid nii hästi mõõdus kui Aeroci omad? Kas Aerocit võib siis kohe julgelt laduma hakata ilma et pärast krohvides kiruma peaks?

Mis neil veel vahet on?
Teine küsimus on seotud uue ja vana osa seina ühendamisega. Vana sein on tehtud 1930-datel mingisugusest huvitavast N kujulisest plokist. Mõned on arvanud et see on kohapeal valatud. Selline hall, väikseid kive sisaldav moodustis. Pea 80 aastat on seinad igatahes suhteliselt hästi vastu pidanud, vaid kahel ülemisel kihil kuhu viimasel aastakümnel ligi on saanud, on kahjustusi ja ilmselt tuleb need read asendada.
Kuidas aga uus ja vana sein ühendada?
Ise mõtlesin liitekohas vana seina auke täis puurida ja siis uue ladumise ajal armatuuriga ära ühendada. Probleem aga vist selles et vana sein seest suhteliselt tühi ja sinna sisse jääb armatuur ju lihtsalt tolknema......
Nõuanded ja soovitused vägagi oodatud.